Zadania zamieszczane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2019

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 r.

Co obiecaliśmy, że zrobimy i co już realizujemy. W Wieloletniej Prognozie Finansowej, czyli budżecie na lata następne znajdą się następujące zadania:

 1. Zadanie ZIKIT/01.22/14 – Zagospodarowanie Parku Duchackiego i tam w sumie na lata 2015-2019 znajduje się kwota 6,2 mln zł. W ten sposób zostanie zrealizowane zadanie: rewitalizacja Dworu Duchackiego i rewitalizacja Parku Duchackiego. Najważniejsze zadanie tej części Podgórza, uznane za głowne zadanie 100-lecia Podgórza przez Dzielnicę XI będzie realizowane i zrealizowane w kadencji 2014-2018. Dziękuję wszystkim, a szczególnie Panu Prezydentowi Majchrowskiemu za przyjęcie do realizacji mojego wniosku w tej sprawie. Razem obiecywaliśmy i realizujemy. Park Duchacki rulez!
 2. Zadanie ZIKIT/ST8/14/09 – Rozbudowa ulicy Myślenickiej i przeznaczona na to kwota 26,3 mln zł na lata 2014-2018, w tym środki zewnętrzne (tzw. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne), w wysokości 17,6 mln zł. W ten sposób zadanie zostanie zrealizowane, a protesty społeczne zostały wysłuchane. Dziękuję Panu Prezydentowi Majchrowskiemu za przyjęcie do realizacji mojego wniosku i zrealizowanie obietnicy. Dziękuję też radnemu Jończykowi za wieloletnie starania i motywowanie nas do działania. Zgoda buduje i teraz efektem zgody będzie realizowana rozbudowa ulicy Myślenickiej.
 3. Zadanie ZEO/E1.25/14 – Budowa Przedszkola na os. Kliny Zachód, kwota łączna 6,147 mln zł, na lata 2015-2017. W ten sposób zostanie zrealizowana część obietnicy dot. zwiększenia ilości miejsc przedszkolnych, szczególnie w tym rejonie Krakowa. Dziękuję wszystkim, szczególnie Radom Dzielnic X i VIII, a także Prezydentowi Miasta prof. Jackowi Majchrowskiemu za zaangażowanie.
 4. Zadanie ZEO/E1.34/14 – Budowa Przedszkola przy ul. Kościuszkowców 6, kwota łączna 7,175 mln zł, na lata 2015-2019. W ten sposób zostanie zrealizowana część obietnicy dot. zwiększenia ilości miejsc przedszkolnych, szczególnie w tym rejonie Krakowa. Dziękuję wszystkim, szczególnie Radzie Dzielnicy IX, Marcie Patenie i Renacie Grotowskiej za zaangażowanie i motywowanie nas do działania, a także Prezydentowi Miasta prof. Jackowi Majchrowskiemu za słowność.
 5. Zadanie ZEO/E1.20/RR – Budowa Centrum Kultury i Rekreacji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Integracyjnych nr 7, ul.Czarnogórska 14 i kwota 10,782 mln zł na lata 2018-2021. Po przeprowadzeniu rewitalizacji Parku i Dworu Duchackiego kolejna bardzo ważna inwestycja na Woli Duchackiej. Dziękuję i gratuluję Markowi Kubli, Renacie Kijewskiej i Bożenie Piekarczyk, a także Jurkowi Palowi oraz dyr. Arturowi Ławrowskiemu, który cały czas nas sensownie motywował. I oczywiście Prezydentowi, że obiecując realizuje. Ewentualnym narzekaczom mówię – lepiej późno niż wcale, zawsze możemy przyśpieszyć.
 6. Zadanie ZEO/E1.27/14 – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 43, ul. Myślenicka 112, i kwota 4,171 mln zł, na lata 2015-2017. W ten sposób realizujemy rozwiniętą obietnicę radnych X Dzielnicy: Maćka Nazimka, Andrzeja Jończyka i Krzyśka Potańczyka oraz moją. Najpierw obiecaliśmy, że znajdziemy środki (2,5 mln zł) na planowaną rozbudowę, potem jak się okazało, że rozbudowa musi więcej kosztować znaleziono dodatkowe środki. W tej kadencji SP 43 na Myślenickiej będzie jak nowa. Dziękuję wspomnianym radnym: Krzyśkowi Potańczykowi i Andrzejowi Jończykowi, Przewodniczącemu Dzielnicy Maćkowi Nazimkowi, a także Pani Dyrektor Szkoły Pani Ewie Tomczyk. Dzięki też dla Prezydenta Tadeusza Matusza i Prezydenta Majchrowskiego. Mamy środki i rozbudowa będzie realizowana. To już drugie ważne zadanie zapisane i realizowane dla Swoszowic.
 7. Modernizacja obiektów sportowych na terenie WLKS Krakus, przewidziane do wprowadzenia do WPF w latach 2015-2017 na kwotę 5,15 mln zł. Nie jest to jeszcze wpisane zadanie, ale przewidziane do wpisania po uzyskaniu dofinansowania. W ten sposób realizowana jest obietnica rozbudowy Klubu Krakus w Swoszowicach. Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Kowala z ZIS i prezydenta Majchrowskiego, który podczas otwarcia boiska na WLKS Krakus wstępnie obiecał rozbudowę obiektów. W ten sposób jest szansa na kolejną sporą inwestycję w Swoszowicach. Mieliśmy zapisaną rozbudowę ul. Myślenickiej za ponad 26 mln zł, mieliśmy zapisaną rozbudowę SP 43 za ponad 4 mln zł, mamy wstępnie zapisaną rozbudowę WLKS Krakus za ponad 5 mln zł, więc Swoszowice w następnej kadencji będą miały inwestycje za ponad 35 mln zł.
 8. Rozbudowa ulicy Mochnaniec, kwota 10,7 mln zł, wprowadzone do WPF na lata 2016-2021. Chodzili za tym radni dzielnicowi z VIII dzielnicy, chodził radny Gilarski, ja też się przyczyniałem. Dziękujemy ZIKiT za wprowadzenie tego zadania. Ewentualnym narzekaczom mówię – lepiej późno niż wcale, a zawsze można przyśpieszyć !
 9. Szkoła Podstawowa nr 53, ul. Skośna 8, budowa sali gimnastycznej z bibliotecznym centrum informacji, kwota 6,79 mln zł, rozpisane na lata 2015-2017. Nie jest to jeszcze wpisane zadanie, ale przewidziane do wpisania po uzyskaniu dofinansowania. Gratuluję radnym Dzielnicy VIII i Panu Radnemu Węgrzynowi, który chodził za tą sprawą.
 10. Szkoła Podstawowa nr 134, ul. Kłuszyńska 46, budowa sali gimnastycznej z modernizacją kotłowni (lub budowa szkoły podstawowej w Opatkowicach), kwota 5,1 mln zł, rozpisane na lata 2015-2017. Nie jest to jeszcze wpisane zadanie, ale przewidziane do wpisania po uzyskaniu dofinansowania. Gratuluję radnym Dzielnicy X, szczególnie Panu Przewodniczącemu Janowi Mikule, Panu prezydentowi Matuszowi i Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. Sam też dołożyłem cegiełkę i cieszę się, że coś tam też nam wyjdzie !
 11. Rozbudowa ul. Lubostroń, kwota prawie 7 mln zł, rozpisane na lata 2015-2016. Nie jest to jeszcze wpisane zadanie, ale przewidziane do wpisania po uzyskaniu dofinansowania. Gratuluję radnym Dzielnicy VIII, szczególnie Panu Przewodniczącemu Arkowi Puszkarzowi i Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. Sam też się dołożyłem i liczę że się uda !

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >