Sprawozdanie z kadencji 2014-2018

Podziękowania

Szanowni Państwo

Składając sprawozdanie z działań radnego w kadencji przedstawiam różne moje działania, projekty, dokonania. 

Projekty ogólnomiejskie jak Karta Krakowska, Akcja „Płać podatki w Krakowie”, Forum Przyszłości Dzielnic, Barometr społeczny, czy Porozumienie Dzielnic Podgórskich nie miałyby szans funkcjonowania bez ogromnego wsparcia innych radnych, miejskich i dzielnicowych, bez wsparcia Pana Prezydenta, wiceprezydentów, urzędników Urzędu Miasta, miejskich jednostek organizacyjnych, spółek komunalnych, szkół, przedszkoli, jednostek kultury, infrastruktury.  

Jako radny złożyłem w sprawach lokalnych ponad 150 wniosków i poprawek, dzięki czemu uruchomiono 37 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Nie byłoby tych wniosków i poprawek, nie byłoby realizowanych zadań, gdyby nie różni lokalni działacze, mieszkańcy spotykający się ze mną, przedstawiający ważne dla lokalnych społeczności zadania, projekty i inwestycje.

W tych sprawach angażowali się także inni radni miejscy, także z innych stron politycznej sceny. Moją rolą było identyfikowanie potrzeb, określanie wielkości potrzeb finansowych, potem znajdywanie środków i wprowadzanie zadań do budżetu. Potem sprawy brali w swoje ręce inni, choć często konieczna była interwencja na wysokim szczeblu. 

Chcę wszystkim serdecznie podziękować. Dziękuję Panu Prezydentowi, Państwu Wiceprezydentom, Skarbnikowi, Sekretarzowi, Dyrektorowi Magistratu, urzędnikom miejskich wydziałów, jednostek organizacyjnych i spółek komunalnych. Bardzo Wam, Państwo, dziękuję.

Dziękuję kolegom i koleżankom radnym miejskim i dzielnicowym za zaangażowanie, szukanie porozumień, wzajemne wspieranie i pomaganie. Serdecznie dziękuję.

Dziękuję mieszkańcom Krakowa, lokalnym działaczom samorządowym, z organizacji pozarządowych, wszystkim zaangażowanym w zmienianie na lepsze naszego wspaniałego miasta. Nie zawsze mogłem pomóc, nie zawsze pomoc przychodziła szybko i skutecznie. Za to przepraszam. Dziękuję wszystkim za wspólne zmienianie naszego wspaniałego Krakowa. 

Szanowni Państwo

Było dla mnie wielkim zaszczytem móc reprezentować Państwa w różnych działaniach. Serdecznie za to dziękuję, dziękuję za możliwość służby dla Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa. 

Z wyrazami szacunku,

Bogusław Kośmider
Radny Miasta Krakowa 2014-2018
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa