Rozbudowa ul. Myślenickiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 r.

Ulica Myślenicka, mimo że jest jedną z najistotniejszych i najruchliwszych ulic na południu Krakowa pozostaje w fatalnym stanie. Wstrzymujące do tej pory jej przebudowę problemy ma rozwiązać etapowanie tej inwestycji. Szczegóły przedstawiono na kwietniowym spotkaniu z udziałem Bogusława Kośmidera.

Obecni na spotkaniu Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider, Przewodnicący Rady Dzielnicy X Maciej Nazimek, radni dzielnicowi oraz urzędnicy przedstawili zebranym, jak i kiedy będzie realizowana ta inwestycja. W latach 2013-2014 zostanie wykonana dokumentacja projektowa oraz przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne, natomiast właściwy remont rozpocznie się w roku 2015 i potrwa 2 lata. Docelowo ma zostać wybudowana jezdnia o szerokości 7 metrów oraz chodniki po obu jej stronach.

– Modernizacja ul. Myślenickiej będzie kosztowała ponad 20 mln zł, ale okazuje się, że pieniądze to najmniejszy problem – mówił Bogusław Kośmider.

Przeszkodami, które wstrzymywały tę planowaną już od 2010 roku inwestycję, były kwestie proceduralne oraz protesty części mieszkańców, którzy nie zgadzali się na przekazanie części swoich działek pod przebudowę Myślenickiej.

– Te pieniądze, które były przygotowane, mimo poparcia wszystkich, nie mogły być wydane. Projekt nie mógł być wdrożony, nie mogły być przejęte działki, żeby ta droga mogła być budowana. Szukaliśmy rozwiązań, które uwzględniałyby protesty mieszkańców – wyjaśniał w audycji Radia Kraków Bogusław Kośmider.

Rozwiązaniem okazało się przygotowanie nowego projektu modernizacji ulicy, który będzie uwzględniał etapowanie inwestycji. Pozwoli to równolegle z dokonywaniem podziałów hipotecznych gruntów uzyskiwać pozwolenia i decyzje administracyjne niezbędne do rozpoczęcia remontu.

W dyskusji z mieszkańcami poruszano także problematykę wysokości odszkodowań za część prywatnych działek, których przejęcie jest niezbędne do przebudowy ul. Myślenickiej, a także kwestie związane z budową kanalizacji, funkcjonowaniem komunikacji miejskiej oraz działalnością swoszowickiego uzdrowiska.

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >