Płać podatki w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 r.

Podsumowanie edycji 2015 znajdą Państwo w osobnym tekście dostępnym tutaj.

Kampania zachęcająca mieszkańców do płacenia podatków w Krakowie została zainicjowana z początkiem 2012 roku przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa – Bogusława Kośmidera.

Podsumowanie kampanii w roku 2013.

Kampania promocyjna kontynuowana była w 2013 roku pod hasłem „Ulokuj swój podatek w Krakowie”. Wyniki akcji zostały zaprezentowane 15 listopada.

Podsumowałem akcję Płać podatki w Krakowie. W 2013 mamy ok. 40% więcej dodatkowych podatników niż w 2012 roku. Mamy ponad 10 mln zł więcej. To niewątpliwie sukces. Ale chcę więcej, dlatego planuję działania bardziej radykalne. Zaczynam poważną o tym dyskusję. Mamy co najmniej 150 tys. osób w Krakowie, które tu mieszkają, korzystają z infrastruktury Krakowa, a nic na to nie płacą. Mam różne pomysły i będę je konsultować, a potem krok po kroku wdrażać. – mówił Bogusław Kośmider.

W porównaniu z rokiem ubiegłym w Krakowie przybyło ponad 7 tysięcy nowych podatników, którzy, jak się szacuje przynieśli miastu około 10,5 miliona złotych. Największy procentowy wzrost podatników odnotowano w dzielnicach: VIII Dębniki, X Swoszowice oraz XIII Podgórze, a w skali całego Krakowa wzrost płacących podatki mieszkańców wyniósł 1,26% w porównaniu z rokiem 2012.

Niestety z szacunkowych danych wynika, że w Krakowie mogłoby płacić podatki, a wciąż tego nie robi, niemal 150 tysięcy mieszkańców.

Gdyby wszystkie te osoby wskazały Kraków jako miejsce płacenia podatków, budżet miasta wzrósłby o 250 mln zł. Taka kwota pozwoliłaby na wymianę pieców węglowych w dwa i pół roku. A ile nowych przedszkoli czy żłobków można by zbudować? – komentował dla Gazety Wyborczej Bogusław Kośmider.

Szczegółowe podsumowanie akcji znajdą Państwo na prezentacji: w formacie ppt (PowerPoint) lub w formacie pdf. Artykuł z Gazety Wyborczej

Podsumowanie kampanii za rok 2012.

Koszty akcji promocyjnej odbywającej się pod hasłem „Kraków – tu płacę podatki” wyniosły zaledwie 16 tysięcy złotych, w zamian za to Kraków zyskał wówczas 6715 nowych podatników, którzy przekazali do budżetu miasta około 10 milionów złotych.

Apel Bogusława Kośmidera do mieszkańców Krakowa:

Kraków jest czymś więcej niż miastem. To miejsce magiczne. Jego piękno, urok i czar znane są na całym świecie. Kraków to urocze zakątki, liczne zabytki i unikatowe w skali światowej centrum. To także europejskie centrum kultury, słynące z koncertów, przedstawień teatralnych, muzycznych festiwali. To miasto wprost wymarzone do życia! Wiedzą o tym nie tylko rodowici krakowianie, ale również ci, którzy przyjechali tu mieszkać, studiować i pracować.

Dlatego, jeśli Kraków stał się częścią Twojego życia, a wciąż nie jesteś w nim zameldowany, płać w nim podatki! Jeśli to zrobisz, zyskasz podwójnie. Podatek wróci do Ciebie w postaci lepszych dróg, bardziej nowoczesnej i usprawnionej komunikacji miejskiej, czystych osiedli i parków oraz bogatszej oferty kulturalnej.

Jeśli boisz się papierkowej roboty lub wydaje Ci się to zbyt trudne i czasochłonne, wiedz, że nie ma nic prostszego! Wystarczy jedynie wypełnić aktualizację NIP-3.

Dlatego, drogi mieszkańcu naszego pięknego miasta, nie pytaj co Kraków może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Krakowa! I zapłać tu swój podatek!

Szczegółowe informacje o akcji „Ulokuj swój podatek w Krakowie” znajdą Państwo na stronie www.krakow.pl/podatki

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >