PAUZA dla mieszkańców w mieszkaniach komunalnych i socjalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 r.

Zobacz wszystkie artykuły z cyklu Kraków w czasach zarazy >>

Prezydent Miasta Krakowa postanowił przesunąć termin wdrożenia nowych wysokości czynszów w mieszkaniach komunalnych i socjalnych, będących w zasobach Miasta Krakowa.

Pierwsza od 12 lat zmiana wysokości czynszów w mieszkaniach komunalnych i socjalnych Miasta Krakowa miała wejść w życie od 1 maja 2020. Jednak obecna sytuacja społeczna, niejasne losy miejsc pracy i przedsiębiorców, problemy gospodarcze i społeczne mieszkańców i przedsiębiorców – mieszkańców Krakowa – powoduje, że Prezydent „zamraża” obecne czynsze na czas epidemii.

W ten sposób Prezydent Miasta Krakowa rozszerza  krakowski pakiet wsparcia przedsiębiorców na szerszą grupę mieszkańców, w szczególności na lokatorów miejskich lokali mieszkalnych. Podpisane zarządzenia przesuwają termin wdrożenia zmiany wysokości czynszów na 1 lipca 2020 roku. Wydaje się, że jest to najwcześniejszy realny termin normalizacji sytuacji społecznej i gospodarczej w Krakowie.

Przesunięcie terminu wdrożenia czynszów w miejskich zasobach mieszkalnych nastąpiło poprzez podpisanie i wdrożenie stosownych zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa.

Oczywiście dalej pozostaje w mocy możliwość wnioskowania o obniżki czynszów ze względu na indywidualną sytuację ekonomiczno-społeczną rodzin zamieszkujących w miejskich lokalach. W tej sprawie należy wnioski przesyłać elektronicznie do Zarządu Budynków Komunalnych.

Prezydent Miasta Krakowa doskonale rozumie, że obecny nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań także i samorządu Miasta Krakowa. Dlatego jako jedno z pierwszych miast wdrożyliśmy dla krakowskich przedsiębiorców pakiet wsparcia gospodarczego – PAUZA. Możliwości przesunięcia, zawieszenia czy wręcz anulowania zobowiązań podatkowych, czynszowych czy opłatowych krakowskich przedsiębiorców to sposób na ratowanie krakowskiego biznesu. Przecież kiedyś ten czas nadzwyczajny skończy się i wtedy także bezpieczeństwo ekonomiczne samorządu będzie zależne od kondycji ekonomicznej krakowskich przedsiębiorców i mieszkańców Krakowa.

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >