Okiem Przewodniczącego – 9 lutego 2015

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowni Państwo

Kolejna informacja o tym co w Krakowskiej Radzie Miasta. Wiem, że wielu to interesuje więc informuję:

W środę 11 lutego kolejna sesja Rady Miasta. Obok szeregu spraw budżetowych i w zakresie mienia mamy sprawę sztandaru dla Krakowskiej Policji i Program Aktywizacji osób starszych, a także dyskusję o regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Jeśli chodzi o sztandar – to sprawa jest oczywista. Krakowska Policja jako jedna z niewielu w garnizonie Małopolskim nie ma sztandaru i my, samorząd, chcemy ten sztandar wprowadzić. W sprawie programu aktywizacji osób starszych mamy Krakowską Radę Seniorów, Centra Aktywności Seniorów, ale i szereg działań programowych. To bardzo poważna sprawa w Krakowie, mamy bowiem tutaj ponad 20% osób powyżej 60 roku życia i ta grupa wzrasta rocznie o 2%.

Na sesji mamy wprowadzenie w trybie nagłym projekt uchwały ws Regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Po roku funkcjonowania, po ocenie zewnętrznej i wewnętrznej tego dokumentu, przyjętego chyba zbyt szybko rok temu, teraz go modyfikujemy. Musimy to zrobić w trybie nagłym, musimy bowiem realizować Budżet Obywatelski w tym roku bardzo szybko. Zapraszam wszystkich na dyskusję o regulaminie Budżetu na najbliższej sesji.

Wespół z Olkiem Miszalskim i Szczęsnym Filipiakiem uczestniczę w Radzie Programowej Projektu Aktywna Przestrzeń w dzielnicy. Może z tego się narodzić szereg ciekawych pomysłów na funkcjonowanie dzielnic w Krakowie. Ciekawa sprawa ! www.facebook.com/aktywnysamorzad.org

Prezydent dokonał zmian organizacyjnych i personalnych w Urzędzie Miasta Krakowa. Przypomnę, że zastępcą prezydenta ds. edukacji została pani Katarzyna Cięciak, szefem kluczowej spółki Miasta, realizującej Projekt Nowa Huta Przyszłości – Artur Paszko, doradcami prezydenta zostali: ds. przedsiębiorczości – Janusz Chwajoł, ds. innowacji – Paweł Węgrzyn, Pełnomocnikami: ds. polityki społecznej – Andrzej Kulig, ds. sportu – Janusz Kozioł, ds. działań antysmogowych – Witold Śmiałek. Dziękowałem już i jeszcze raz dziękuję odchodzącym i życzę przychodzącym spełnienia misji z jaką przychodzą.

To najważniejsze działania rozpędzającej się Rady Miasta. A w Krakowskiej PO ? W sobotę bal platformerski.

Pozdrawiam serdecznie

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >