Okiem Przewodniczącego. 5 kwietnia 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowni Państwo Członkowie Platformy Obywatelskiej w Krakowie.

Jak co tydzień krótka informacja o najważniejszych sprawach, dziejących się w Mieście, Radzie i naszym Klubie Radnych.

Odbyło się kolejne posiedzenie Rady Miasta Krakowa. Przyjęliśmy plan pracy Rady Miasta, ustaliliśmy wreszcie zasady przyjmowania skarg, przyjęliśmy szereg uchwał szczegółowo regulujących sprawy budżetowe. Klub Radnych PO zdecydował zdjąć z porządku obrad druki w sprawie likwidacji MDKów w Krakowie (w celu ich przekształcenia w inne jednostki) a w zamian zdecydowano o powołaniu Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Sprawy edukacyjne stają się teraz najważniejszymi i musimy jako PO zdecydować jak do nich podejdziemy. Musimy zdecydować czy jako PO w Krakowie czekamy tylko na działania Prezydenta i poddajemy je krytyce czy też podejmujemy własną inicjatywę, przedstawiamy własne oczekiwania i postulaty, przedstawiamy wręcz wytyczne wobec Krakowskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Musimy więc zdecydować czy zachowujemy się biernie, czekając na rozwój sytuacji czy też podejmujemy w tym zakresie inicjatywę. Biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców, generalnie poczucie że zmiany w edukacji są niezbędne, ale też i znane publiczne protesty mamy trudny dylemat, czy mamy popierać źle przygotowaną reformę, czy ją odsunąć (zdając sobie sprawę że sprawy finansowe wybuchną bardzo szybko a sprawy edukacyjne najpóźniej przy najbliższych wyborach), czy też narzucić własną wizję reform, spowodować ich lepsze przygotowanie i wdrożenie tak aby to co najtrudniejsze wdrożyć jak najszybciej. To podstawowy dylemat PO w Krakowie i potrzebna jest tutaj szersza dyskusja.

Obok spraw edukacyjnych Klub Radnych PO przeforsował w Radzie wstrzymanie budowy tzw. Supermagistratu, a także zgodę Rady na kolejne poszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie (to Paweł Węgrzyn), przyjęliśmy także uchwałę kierunkową w sprawie budowy i modernizacji dróg w Krakowie (to Wojtek Wojtowicz). Wstępnie omówiliśmy rozszerzenie programu gospodarczego dla branż chronionych i zanikających, a także pomysł udzielania darmowych porad prawnych w dzielnicach Miasta.

Ponadto jak pewnie wiecie, w czwartek 5 kwietnia p.o Przewodniczącego PO w Krakowie, Pan Wojciech Wojtowicz złożył z powodów osobistych rezygnację z zajmowanego stanowiska. Zgodnie ze Statutem PO kolejną osobą, która przejmuje obowiązki Przewodniczącego PO w Krakowie będę ja, o czym Państwa informuję, bardzo prosząc o wsparcie i pomoc. Musimy wiele zmienić w naszej krakowskiej Platformie Obywatelskiej, musimy zakopać dzielące nas podziały, musimy znaleźć co nas łączy . Musimy wreszcie na zewnątrz pokazać, że potrafimy działać razem, że mamy dobre pomysły, mamy dobre rozwiązania ,że razem tworzymy coś ważnego dla Platformy, dla Krakowa, dla nas samych. Raczej jestem znany z tego, że staram się działać, działać wspólnie i działać skutecznie. Bardzo proszę w tym działaniu o Państwa pomoc, wsparcie, pomysły, działania. Bardzo na to liczę.

Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy życzę spełnienia wszystkich marzeń, życzę dobrych rodzinnych świąt, życzę wszystkiego czego byście Państwo chcieli

Wesołych Świąt !

Pozdrawiam wszystkich

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >