Okiem Przewodniczącego. 31 marca 2014.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Witam Szanowne Platformerki i Platformersów.

Znów krótko o tym, co w Radzie Miasta i Krakowskiej Platformie Obywatelskiej. Zaczynamy od spraw miejskich:

Poprzedni tydzień zdominowała sprawa ogłoszenia przez Prezydenta Miasta, że złoży do Rady Miasta wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie zasadności organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Sprawa ta nie była z nikim wcześniej konsultowana, wielokrotnie była uprzednio mowa o referendum, ale zawsze argumentowano, że lepiej zrobić konsultacje i sondaże. W takiej sytuacji Klub Radnych PO, po konsultacjach z Zarządem Krakowskim uznał, że nie tylko trzeba zrobić referendum ws. ZIO, ale poszerzyć je o inne, ważne dla Krakowa kwestie. W tym celu na wtorek o godz. 17 została zwołana Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Wtedy zdecydujemy, czy referendum i z jakimi pytaniami.

W środę odbyła się zwyczajna sesja Rady Miasta. Będziemy mieli dwóch nowych Honorowych Obywateli Krakowa. Leopold Kozłowski – Kleinman, symbol krakowskiego żydowskiego życia muzycznego, przezacny ambasador Krakowa, klezmer i Ryszard Horowitz, fotograf, twórca amerykańskiego Związku Fotografów Reklamowych, osoba uratowana w ramach tzw Listy Schindlera. Rozpoczęliśmy też (uchwała kierunkowa autorstwa Roberta Pajdy) działania w celu rozszerzenia eliminacji złego powietrza w Krakowie – proponujemy szybsze i lepsze informowanie, proponujemy w sytuacji znacznego przekroczenia norm wprowadzenie nadzwyczajnych działań, w tym ograniczenie ruchu pojazdów, wprowadzenie wręcz darmowej komunikacji publicznej na czas największego przekroczenia norm.

Odbyło się, bardzo ciekawe choć z niską frekwencją, spotkanie z przedsiębiorcami z centrum Krakowa. Główny problem zgłaszany przez przedsiębiorców – to widoczny brak policji i straży w tym rejonie. To się niebawem zmieni, także dzięki działaniom Klubu Radnych PO. Na sesji zwróciliśmy się do Wojewody Małopolskiego z wnioskiem o wprowadzenia tzw. rozporządzenia porządkowego powodującego zakaz używania środków pirotechnicznych w niektórych miejscach w Krakowie. A potem będą dalsze sprawy, bo musimy spowodować, że w Krakowie będzie bezpieczniej.

I sprawy Platformerskie:

W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krakowskiego PO w sprawie działań w związku z referendum olimpijskim. Na tym, ale i na innych posiedzeniach, wypracowano plan, który poprzez Klub Radnych PO wdrażamy.

W niedzielę odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatu Krakowskiego PO. Do Zarządu zostali wybrani Ewa Piasek i Aleksander Zbroja, przyjęliśmy listę pełnomocników dzielnicowych, rozmawialiśmy o wyborach do Parlamentu Europejskiego i o referendum olimpijskim.

Zbieramy podpisy na listy do Parlamentu Europejskiego, musimy ich zebrać jak najwięcej i to jest sprawa najważniejsza !

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >