Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Obywatelskiej

Okiem Przewodniczącego. 3 listopada 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowne Platformerki i Platformersi i wszyscy Państwo, którzy to czytają !

Jak co tydzień informacje o tym, co w Krakowskiej Platformie i Radzie Miasta Krakowa. Zaczynamy od Krakowskiej Rady Miasta:

W środę 5 listopada ostatnia w tej kadencji merytoryczna sesja Rady Miasta Krakowa. W planie ponad 70 punktów, w tym ustalenie rozszerzonej strefy płatnego parkowania, sprawy budżetowe, planistyczne i w zakresie mienia.

Ostatnia, uroczysta sesja Rady Miasta kadencji 2010-2014 odbędzie się 12 listopada. Wtedy podsumujemy działania tej kadencji i pożegnamy się. Wtedy też odbędzie się spotkanie z przewodniczącymi Rad Dzielnic. Do zobaczenia !

W piątek 31 października ostatni raz w tej kadencji przeprowadziliśmy akcję Krakowski Znicz Pamięci. Od 2012 roku wprowadziłem jako Przewodniczący Rady Miasta jako zasadę, iż co roku w przeddzień Święta Zmarłych na grobach Honorowych Obywateli Miasta Krakowa, Laureatów Medalu Cracovia Merenti, radnych Miasta Krakowa i dzielnic Miasta Krakowa rozpalane są znicze pamięci z napisem – „Miasto Kraków pamięta”. Dzieje się to na wszystkich cmentarzach krakowskich, na cmentarzach w Polsce, ale i w Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwajcarii, wszędzie tam, gdzie są groby osób ważnych dla Krakowa.

W sprawach Krakowskiej PO:

Trwa kampania samorządowa. Sygnalizowane są różne sondaże, niektóre dla nas optymistyczne, niektóre pesymistyczne. Tydzień temu mówiłem o oczywistych oczekiwaniach PO w sprawie Sejmiku (5 radnych z Krakowa i 17 w Semiku). Teraz krótko o przewidywaniach wyborczych dla PO w samym Krakowie. Mamy w skali Polski niezłe notowania, na poziomie PiS i więcej. We wszystkich dotychczasowych wyborach w Krakowie PO miało od 5 do 10% więcej niż w skali kraju i tego się powinniśmy spodziewać. To powinno oznaczać 18-21 radnych w Radzie Miasta Krakowa. I to powinien być nasz plan. W sprawie dzielnic samorządowych mamy w tej kadencji 15 na 18 dzielnic, w których PO rządzi lub współrządzi. Te 15 dzielnic to jest wg mnie plan do utrzymania, szczególnie biorąc pod uwagę bogate działania przygotowawcze i dobre zorganizowanie naszych kandydatów na radnych dzielnicowych. Jeśli chodzi o wynik naszej kandydatki na prezydenta Krakowa, to dotychczas nasi kandydaci mieli 70-80% głosów oddawanych na listę PO w skali Krakowa. I ten wynik powinniśmy utrzymać jako cel wyborczy.

Podsumowując, powinniśmy mieć po wyborach 16 listopada 5 radnych Sejmiku z Krakowa i 17 w Sejmiku z PO, powinniśmy mieć 18-21 radnych w Radzie Miasta i wynik 5-10% lepszy niż w skali kraju, powinniśmy utrzymać stan jeśli chodzi o dzielnice, nasza kandydatka powinna uzyskać minimum 70% głosów oddawanych na listę PO. To jest nasz cel i plan do osiągnięcia !

W czwartek 30 października miałem spotkanie z mieszkańcami Kurdwanowa, Woli Duchackiej i Piasków Nowych. W salce Domu Kultury SM Kurdwanów była spora grupa mieszkańców tych osiedli. Przedstawiłem sprawozdanie z moich działań w trakcie kadencji. Najważniejsze działania to uratowanie Parku Duchackiego, modernizacja szeregu ulic, termomodernizacja szkół, wsparcie dla monitoringu osiedlowego na Piaskach, szereg działań wspierających ruch spółdzielczy. Przestawiłem też plany na następną kadencję, a są to: dokończenie rewitalizacji Parku Duchackiego, modernizacja ulic – Witosa, Cechowej i jak się da – Łużyckiej, budowa centrum rekreacji na Woli Duchackiej, pomoc w utrzymaniu ważnych terenów zielonych na Piaskach.

W czwartek 6 listopada o godz. 18 kolejne spotkanie, w Klubie Rancho Texas, dawniej Stare Konie, na Ruczaju. Powiemy, co udało się zrobić na Ruczaju i jakie są plany na następną kadencję. Zapraszam !

Więcej o moich spotkaniach z mieszkańcami piszę w dziale inicjatywy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

Mój program wyborczy [ więcej ]

Projekty strategiczne:

Sprawozdanie Zastępcy Prezydenta Krakowa z kadencji 2018-2024:

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >