Okiem Przewodniczącego. 3 czerwca 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

Przypominamy, że w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Hotelu Royal (1 piętro, wejście od strony Wawelu), odbędzie się Posiedzenie Rady Powiatu PO RP Kraków.

W programie posiedzenia sprawozdanie z działań Zarządu, omówienie bieżącej sytuacji w RMK oraz plan działań Krakowskiej PO do listopada 2013 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Powiatowej!

Na przełomie października i listopada 2013 roku odbędzie się druga edycja Czyżyńskiej Akademii Samorządności. Projekt adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy chcą poznać najważniejsze zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego.

W programie akademii znajdują się m.in. wykłady nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz spotkania ze znanymi samorządowcami i politykami. W pierwszej edycji zajęcia prowadzili m.in. prof. Andrzej Piasecki, dr Ryszard Kozioł, a jednym z gości był poseł Ireneusz Raś.

Organizatorami Czyżyńskiej Akademii Samorządności są: Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Instytut Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Krakowie, Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta. Patronat honorowy na projektem objęli: Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Kazimierz Barczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

W Krakowie odbywa się właśnie coroczne Święto Miasta Krakowa. Potrwa łącznie 9 dni. Rozpoczęło się 1 czerwca Smoczym Piknikiem Rodzinnym, a zakończy 9 czerwca Świętem Chleba – Finałem Festiwalu Małopolski Smak na pl. Wolnica.

W niedzielę, 2 czerwca, prezentowały swoją działalność dzielnice, a Magistrat otwarty był dla zwiedzających. W środę, 5 czerwca, odbędzie się LXXV uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa, poświęcona dwóm ważnym wydarzeniom.

– Po pierwsze przypomnimy jak Kraków brał udział w Powstaniu Styczniowym 1863 roku, bo choć bezpośrednio walki zbrojne w Krakowie nie miały miejsca – wiele się działo i wiele zostało po tym czasie pamiątek, ulic, pomników i grobów. Po drugie przypomnimy jak przed stu laty radni Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa i Wolnego Miasta Podgórza zdecydowali o połączeniu się w jedno miasto. – zapowiada przewodniczący RMK Bogusław Kośmider.

Święto Miasta związane jest z rocznicą otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków. W roku 1257 na podstawie przywileju wytyczono Rynek i przyległe do niego ulice, określono prawa i obowiązki miasta, zasady handlu i rzemiosła. To dzięki lokacji Kraków zaczął intensywniej rozwijać się gospodarczo, a jego znaczenie polityczne wzrosło.

Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa tworzone jest – wzorem Nowej Huty – Porozumienie Dzielnic Podgórskich. Sześciu Przewodniczących Rad Dzielnic, Prezydent Miasta Krakowa oraz Przewodniczący Rady Miasta podpiszą w tej sprawie porozumienie i rozpoczną wspólne działania.

Następna tradycyjna sesja Rady Miasta Krakowa odbędzie się dopiero 12 czerwca br., będzie ona obfitować w szereg inicjatyw klubu Radnych PO. Szczegóły niebawem!

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >