Okiem Przewodniczącego. 28 maja 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

W ubiegły piątek odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu krakowskiej PO. Wśród spraw procedowanych podczas spotkania znalazły się:

 • przyjęcie dokumentów na nadchodzące posiedzenie Rady Powiatowej (w tym sprawozdanie z dotychczasowych działań oraz plan pracy na najbliższe pół roku),
 • zaplanowanie ankietyzacji wśród wszystkich członków krakowskiej PO,
 • rozpoczęcie przygotowań do kampanii wyborczej do rad dzielnic (członkowie Zarządu ustalili, że Forum Przewodniczących Dzielnic przedstawi propozycję jak wykreować i wzmocnić lokalnych liderów do wyborów dzielnicowych w 2014 roku),
 • omówienie pomysłu wewnętrznych prawyborów na prezydenta Krakowa.

Przypominamy, że na dzień 8 czerwca br. (sobota) godz. 10.00 w sali konferencyjnej Hotelu Royal (1 piętro, wejście od strony Wawelu), zwołana została Rada Powiatu Krakowskiej PO. W programie posiedzenia sprawozdanie z działań Zarządu oraz plan działań Krakowskiej PO do listopada 2013 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Powiatowej!

W dniu 22 czerwca br. planowana jest II Konwencja Programowa PO RP Kraków. Przypomnijmy, że pierwsza konwencja odbyła się w zeszłym roku w maju. Podczas niej powołane zostało Krakowskie Centrum Programowe PO RP, w ramach którego prymy ostatni rok odbywał się Projekt Diagnoza. Teraz czas na podsumowanie i rozpoczęcie kolejnych projektów!

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

W środę 22 maja br. Rada Miasta Krakowa rozpoczęła swoje obrady od drugiego posiedzenia LXXIII sesji. Jedyną podjętą uchwałą w ramach dokończenia sesji sprzed dwóch tygodni była zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa.

Podczas LXXIV sesji, która odbyła się bezpośrednio po zakończeniu drugiego posiedzenia LXXIII sesji, Rada Miasta Krakowa podjęła dwie uchwały dot. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (obszary: „Liban” oraz „Ugorek-Wschód”), szereg uchwał nowelizujących budżet oraz z zakresu spraw własnościowych miasta.

Ponadto stosownymi uchwałami zdecydowano o Przystąpieniu Gminy Miejskiej Kraków do Gmin Uzdrowiskowych RP, objęto honorowym patronatem jubileusz 20-lecia działalności Stowarzyszenia Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego, a także nadano nazwy dwóm ulicom położonym na terenie dzielnicy IX w pobliżu Centrum Jana Pawła II. Będą one nosić nazwy Totus Tuus i Świętego Brata Alberta.

Podsumowanie LXXIV sesji

Ponadto odnotowano pierwszy sukces w zakresie wdrażania w Krakowie Projektu Smart City. Na konferencji organizowanej przez Krakowski Park Technologiczny poinformowano, że Miasto Kraków wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz KPT uzyskało dofinansowanie do projektu budowy strategii Krakowa w związku z projektem.

Rusza analiza tzw. projektów europejskich, czyli propozycji miasta w zakresie nowych projektów na okres programowania 2013-2020.

Zaprezentowano wstępne stanowisko w sprawie rozszerzenia na całe miasto budżetu partycypacyjnego, realizowanego obecnie w wybranych dzielnicach.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >