Okiem Przewodniczącego – 28 czerwca 2015

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 r.

Witam Szanownych Państwa! Kolejny raz newsletter w sprawach miejskich i nie tylko. Zapraszam:

Odbyła się kolejna, jedna z ważniejszych sesji Rady Miasta.Na sesji uchwaliliśmy przystąpienie do kilku planów: Piastowska-Armii Krajowej, przyjęliśmy uchwałę kierunkową ws przygotowania programu dla Rodzinnych Ogródków Działkowych, przyjęliśmy jako Honorowych Obywateli Krakowa – Honorowych Obywateli Podgórza.

Najważniejszą sprawą było udzielenie Prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu. Przy zrealizowanych wskaźnikach wykonanie było bardzo dobre, więc i absolutorium się należało. Przy okazji koledzy z PiS mocno atakowali wdrożenie w Krakowie polityki śmieciowej, powołując się na raport NIK. Jako jeden z niewielu czytałem ten raport i nie dostrzegłem tam miażdżącej krytyki działań Miasta w tym zakresie. Jedyną sprawą była formalna nadwyżka finansowa za 2013/2014 w wysokości ponad 70 mln zł. Jednak ta nadwyżka została skonsumowana zgodnie z prawem, a obecnie po, z jednej strony zmniejszeniu opłat śmieciowych, z drugiej po znaczącym zwiększeniu kosztów zagospodarowania odpadów (45% wzrost), została zredukowana do jedynie 8 mln zł, przy czym w ostatnich miesiącach wystąpił bieżący deficyt. Kraków został także pokazany jako jeden z kilku samorządów, w których nastąpiło zmniejszenie ilości dzikich wysypisk. Musimy do końca wyjaśnić sprawę tej nadwyżki, ale system śmieciowy działa w Krakowie, wg NIK, nieźle.

Ostatni czas na głosowanie na zadania Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosujemy internetowo budzet.dialoguj.pl do niedzieli o północy, jeszcze w niedzielę w lokalach dzielnic, także w bibliotekach, domach kultury. Wybieramy 3 zadania ogólnomiejskie, 3 w dzielnicy, gdzie mieszkamy. Chcesz mieć wpływ na miasto – głosuj !

W środę 1 lipca o godz. 12 uroczysta sesja zwołana dla uczczenia 100-rocznicy połączenia Krakowa i Podgórza. Spotkamy się w Podgórskim Magistracie, porozmawiamy jak ważne dla Krakowa było to połączenie. A w sobotę 4 lipca w południe spotkamy się na kładce Bernatce na wydarzeniu przypominającym te sprzed 100 lat, potem przemarsz do podgórskiego Magistratu i wieczorem Bal Podgórski. Zapraszamy !

Co prawda wakacje, ale pracowite. Przecież we wrześniu referendum w 3 ważnych sprawach, a w październiku wybory parlamentarne. Trzeba działać, ludzi przekonywać i pokazywać własne zdanie.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >