Okiem Przewodniczącego. 27 stycznia 2014.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Witam Szanowne Platformerki i Platformersów. Jak co tydzień najważniejsze informacje Okiem Przewodniczącego Rady i okiem członka zarządu Krakowskiej Platformy.

Zaczynamy od spraw miejskich:

W środę 29 stycznia ważna sesja Rady Miasta Krakowa. W programie pierwsze czytania projektów zmian statutów dzielnic i projektu uchwały o budżecie obywatelskim, a także przyjęcie uchwał o konsultacjach społecznych w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Będziemy też dyskutować o ostatecznych zmianach w organizacji rozszerzonej Strefy Parkowania. Zapraszamy! Następna sesja dopiero po feriach, 19 lutego.

W sprawie Strefy Parkowania coraz więcej osób wskazuje na zasadność opóźnienia o 1 miesiąc wdrożenia rozszerzenia strefy. Będziemy pewnie też o tym dyskutować. Są tego plusy i minusy, ale najważniejsze jest, jak odczują to mieszkańcy.

Ruszamy z konsultacjami ważnych uchwał. I tak w czwartek, o godz 17 w Sali obrad Rady Miasta Krakowa odbędą się konsultacje projektu uchwały Rady w sprawie Budżetu Obywatelskiego. W tym samym czasie, w Sali 303 odbędą się konsultacje projektu uchwały w sprawie Młodzieżowej Rady Krakowa. Chętnych zapraszamy !

Jak już w grudniu pisałem, przyjęliśmy jako Rada Budżet na 2014 rok. W budżecie jest wiele spraw, które jako radni PO zgłosiliśmy w poprawce. Budżet KRK 2014 to sprawy ogólnomiejskie, a także wiele zadań lokalnych: budowa i remonty osiedlowych dróg, modernizacje i rozbudowy szkół, rewitalizacja parku, monitoring. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami w dziale inicjatywy.

Teraz sprawy Platformerskie:

Odbyło się pierwsze z cyklu Miejskich Spotkań Platformy, organizowane przez 2 Koło Gospodarcze PO. Spotkaliśmy się w sporym Platformerskim gronie z Panią Wiceprezydent Magdaleną Sroką. Pani Prezydent przedstawiła nam strategię Miasta w sprawach kultury, promocji, ale i Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Bardzo dobra prezentacja, bardzo ciekawa dyskusja i wnioski o konieczności szerszego mówienia o tym. Następne kolejne Miejskie spotkanie za miesiąc.

Przypominam i zapraszam, na podsumowanie I kadencji w PE, Europoseł Róży Thun pt.: „Zadania wykonane”, które odbędzie się 27.01.2014 o godz. 18:00 w Teatrze Bagatela w Krakowie /róg ulicy Krupniczej i ulicy Karmelickiej/. Zapraszamy !

Grupa Krakowskich Kół PO, jak co roku zamierza zorganizować Bal Platformerski. Chcemy aby odbyło się to w sobotę 22 lutego w Muzeum Lotnictwa na Czyżynach. Po uzgodnieniach na posiedzeniu Zarządu Krakowskiej PO oficjalnie zaprosimy wszystkich.

W piątek 31 stycznia odbędzie się posiedzenie Zarządu Krakowskiego PO, w programie, co wynika z planu pracy – sprawy prawyborów, sprawy pełnomocników dzielnicowych i wiele innych ważnych spraw. Zapraszamy.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >