Okiem Przewodniczącego – 25 maja 2015

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 r.

Za nami wielkie wyborcze emocje. Andrzej Duda, nasz niedawny kolega z ławy Rady Miasta Krakowa Prezydentem Rzeczpospolitej. Nie głosowałem na Niego, ale szanuję Go, także dlatego, że wybrała Go większość Polaków. Życzę wspaniałej prezydentury, sukcesów i spełnienia trudnych obietnic. Polska wybrała pójście prawą stroną, co to będzie oznaczało – pokaże przyszłość. Wiele wyzwań przed nowym Prezydentem, najważniejsze to zakopywanie wielkiej przepaści między Polakami. Na szczęście obaj – Prezydent i Prezydent-elekt są harcerzami a to podwójnie zobowiązuje. Powodzenia! Dziękuję Panu Prezydentowi Komorowskiemu za te wspaniałe 5 lat, za wiele spraw, które dla Polski i Krakowa zrobił. Serdecznie dziękuję !

Platforma Obywatelska musi wyciągnąć daleko idące wnioski z tej porażki. Jak to się stało, że mając kandydata z poparciem ponad 60% kończymy przegraną. Jak to się stało, że nikt nie wyczuł społecznego pulsu, nie było wczesnego ostrzegania. Jak to się stało, że nie byliśmy właściwie zmotywowani do politycznej kampanii. Jak to się stało, szanowni Platformersi? Trzeba to wiedzieć, żeby jeszcze bardziej nie przegrać, trzeba słuchać tego pulsu i tu jest chyba największy problem! Jestem jak każdy Platformers odpowiedzialny za te sprawy i chcę to zmienić. Wierzę, że można!

Ale wybory wyborami, życie, także to samorządowe trwa dalej. I informacje, co będzie się działo:

W środę sesja Rady Miasta, szczególna bo równo 25 lat od pierwszych wyborów samorządowych. Będzie Msza Św, zdjęcie przed Urzędem Miasta Krakowa, odsłonięcie popiersia największego Polaka, który był też współautorem samorządowego sukcesu – Św. Jana Pawła II. A po uroczystościach normalna sesja, przystąpienie do kilku ważnych planów miejscowych – Drwinka Podedworze, Drwinka Bochenka, ale i Tonie. Będę także proponował zdjęcie z porządku obrad drugiego czytania projektu uchwały o zgodzie na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji na Dębnikach przez policyjne stowarzyszenie IPA. Będzie także przyjęcie kilkunastu uchwał ws. planu Młynówka Królewska, będzie drugie czytanie regulaminu dot. wody i ścieków, programu inwestycyjnego MPWiK, będziemy też dyskutować o lokalizacji Zespołu Szkół Spożywców. Dużo spraw!

Ruszamy z Barometrem Krakowskim – systemem badań opinii mieszkańców Krakowa w wielu, wielu sprawach. Będzie to jedno z wielu narzędzi właściwej rozmowy i słuchania mieszkańców Krakowa.

Będziemy też mówić o uroczystych sesjach. W święto Miasta, 3 czerwca będzie uroczysta sesja zwołana dla uczczenia 25-lecia odrodzonego samorządu. 17 czerwca będzie kolejna uroczysta sesja, zwołana dla wręczenia medali Cracovia Merenti dla Opery Krakowskiej i Sobiesława Zasady.

Chcę podziękować moim kolegom i koleżankom z 2 Koła Gospodarczego za wielką pracę, którą włożyli w akcję wyborczą, szczególnie Wojtkowi Przeździeckiemu, Józkowi Lassocie, Jurkowi Fedorowiczowi, Wieśkowi Kuczkowi, Piotrkowi Wiatrowskiemu, Joli Niedziałkowskiej, Maćkowi Nazimkowi, Agnieszce Pogodzie, Andrzejowi Drągowi, Państwu Michalikom, Andrzejowi Łatce, Jackowi Niedzwieckiemu, Krzyśkowi Chutkiewiczowi i wielu innym,w to zaangażowanym.

Pozdrawiam wszystkich

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >