Okiem Przewodniczącego. 23 lipca 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

Trwa głosowanie na Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP. Do każdego członka PO został wysłany listem poleconym pakiet wyborczy, w którym znajduje się m.in. karta do glosowania tradycyjnego oraz kod i instrukcja głosowania internetowego. Wybierając głosowanie tradycyjne mamy czas na odesłanie karty do głosowanie w terminie do 19 sierpnia br. Jeśli zdecydujemy się oddać głos przez Internet, głosowanie odbędzie się w terminie 1-6 sierpnia br.

Na jesieni (w okresie wrzesień – październik) odbędą się wybory wewnętrzne w kołach oraz powiatach. W terminie między 1 – 15 września br. koła wybiorą swoje nowe władze oraz delegatów na zjazd powiatowy (w przeliczeniu 1 delegat na każdych 7 członków koła). Następnie, zgodnie z wytycznymi Rady Krajowej PO, w terminie między 30 września a 6 października odbędzie się zjazd powiatu. Krakowski zjazd odbędzie się prawdopodobnie 5 października (w sobotę).

Jeszcze w tym tygodniu wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej w Krakowie otrzymają na swoją skrzynkę mailową indywidualnie wygenerowaną wiadomość ze specjalnie przygotowaną przez Zarząd Powiatu ankietą konsultacyjną. W treści wiadomości znajdować się będzie indywidualny link do jednorazowego wypełnienia anonimowej ankiety. W ankiecie zawarte będą pytania światopoglądowe, dotyczące oceny bieżącej sytuacji w kraju, określające oczekiwania wobec władz centralnych PO, oceniające działania Zarządu Krakowskiego, a także krótka część statystyczna. Ponadto zapytamy o aktywność Państwa kół i priorytety miejskie.

Rozpoczął się kolejny projekt Krakowskiego Centrum Programowego o nazwie Obywatelska Wizja Krakowa. Projekt ten polega na zebraniu jak największej liczby opinii wśród osób niebędących członkami PO, a interesujących się bieżącymi wydarzeniami oraz działaniami samorządowymi. Celem projektu jest zainteresowanie różnych środowisk wspólnym tworzeniem Obywatelskiej Wizji Krakowa.

Grupą, do której planujemy dotrzeć z pytaniami na temat funkcjonowania miasta oraz niezbędnych i priorytetowych działań dla Krakowa, są ludzie biznesu, kultury, sportu, działający w organizacjach pozarządowych, nauczyciele, dyrektorzy szkół, instytucji nauki i kultury, duchowni oraz wszyscy ci, którzy pełnią rolę lokalnych liderów opinii. Poglądy przedstawicieli różnych grup społecznych zbierane będą poprzez przeprowadzanie anonimowej ankiety, przygotowanej w ramach prac Krakowskiego Centrum Programowego.

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

Mimo wakacji radni Klubu PO w radzie Miasta Krakowa nie odpoczywają. W piątek, 19 lipca odbyło się spotkanie konsultacyjne radnych Miasta w sprawie Założeń do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego czyli planu wydawania środków UE na zadania w latach 2014-2020.

To bardzo ważny temat, gdyż w skali województwa tylko z RPO WM jest do wydania 2,9 mld euro czyli około 12,5 mld złotych. Chcemy, aby z tych środków dla Krakowa zostało przeznaczone na różne projekty około 4 mld złotych, czyli prawie 50% więcej niż w latach 2007-2013. Nasze krakowskie priorytety to Projekt Nowa Huta Przyszłości, zadania drogowe i transportowe, rewitalizacja i rehabilitacja osiedli oraz wspieranie przedsiębiorczości. Jest o co walczyć i walczymy!

W dniu 1 sierpnia br. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne radnych w sprawie nowej wersji tzw. Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego. Po styczniowej dyskusji i wielu uwagach, powstała nowa propozycja, obejmująca m.in. zakaz palenia węglem, konieczność likwidacji pieców węglowych, program osłonowy dla mieszkańców. Zainteresowanych zapraszamy!

Senator RP Bogdan Klich zaproponował, aby w Krakowie nazwać ulicę imieniem Bronisława Geremka. W tej sprawie zostało skierowane do Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa oficjalne pismo. Sprawą Rada Miasta Krakowa zajmie się we wrześniu.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >