Okiem Przewodniczącego. 21 maja 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

Już jutro, w środę (22 maja br.) odbędą się dwie sesje Rady Miasta Krakowa. Na wstępie dokończona zostanie sesji z 8 maja br. – procedowany będzie druk w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa. Po jej zakończeniu rozpocznie się LXXIV sesja Rady Miasta Krakowa.

W porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie: uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszarów – „Czyżyny – Łęg”, „Liban”, „Ugorek – Wschód”. Radni dyskutować też będą o zmianach w budżecie, udzieleniu dotacji miejskim instytucjom kultury na realizację zadań uznanych przez dzielnice za priorytetowe. Ustalą też skład Komisji Nagród Miasta Krakowa.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

W ubiegłym tygodniu odbyło się szereg spotkań, które świadczą o dużym zaangażowaniu i potencjale członków krakowskiej PO. We wtorek gościła u nas Pani Elżbieta Koterba – zastępca Prezydenta Miasta ds. Rozwoju Miasta Krakowa, która wraz ze Stanisławem Albrichtem – specjalistą ds. komunikacji omówili zmiany do studium oraz plany komunikacyjne Krakowa. W środę w Klubie pod Jaszczurami odbyła się debata z cyklu Klubu Debaty Politycznej POrozmawiajmy nt. prawa UE dot. produktów lokalnych. Czwartek upłynął pracowicie – w ramach Krakowskiego Centrum Programowego odbyło się spotkanie dot. zmian w zakresie turystyki i promocji miasta, które poprowadził Aleksander Miszalski

16 maja Kraków odwiedziła Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz. Dzień rozpoczął się od spotkania Pani Marszałek z szefami struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej w Małopolsce. Po spotkaniu odbyła się krótka konferencja prasowa. Marszałek Kopacz wzięła także udział w uroczystym otwarciu Krakowskiego Festiwalu Nauki na Rynku Głównym, spotkała się z Kolegium Rektorów oraz z Prokuratorami Generalnymi Państw Członkowskich Unii Europejskiej. Na koniec swojej wizyty wraz z Posłanką Jagną Marczułajtis-Walczak w luźnej atmosferze spędziła czas z małopolskimi Młodymi Demokratami.

Na dzień 8 czerwca br. (sobota) godz. 10.00 w sali konferencyjnej Hotelu Royal (1 piętro, wejście od strony Wawelu), zwołana została Rada Powiatu Krakowskiej PO. W programie posiedzenia sprawozdanie z działań Zarządu oraz plan działań Krakowskiej PO do listopada 2013 r. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Powiatowej!

W dniu 22 czerwca br. planowana jest II Konwencja Programowa PO RP Kraków. Przypomnijmy, że pierwsza konwencja odbyła się w zeszłym roku w maju. Podczas niej powołane zostało Krakowskie Centrum Programowe PO RP, w ramach którego prymy ostatni rok odbywał się Projekt Diagnoza. Teraz czas na podsumowanie i rozpoczęcie kolejnych projektów!

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy Prezydentowi Krakowa oraz jego zastępcom rezultaty prac Krakowskiego Centrum Programowego w zakresie przedsiębiorczości, mienia i spółek komunalnych. Dziś odbyła się na ten temat konferencja prasowa, podczas której zaprezentowaliśmy mediom nasze pomysły i rekomendacje. W najbliższym czasie przedstawimy także krótkoterminowy plan poprawy krakowskiej edukacji (plan obejmuje działania na najbliższe 1,5 roku), propozycję antysmogowego planu przyśpieszenia oraz zmiany dotyczące promocji miasta i turystyki.

W najbliższy piątek odbędzie się kolejny Zarząd krakowskiej PO. Podczas spotkania Zarząd zatwierdzi dokumenty na Radę Powiatu, zajmie się tematem ankiet dla członków PO, rozpocznie przygotowania do wyborów dzielnicowych, przyjmie plan pracy zarządu na kolejne miesiące, omówi działanie Krakowskiego Centrum Programowego.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >