Okiem Przewodniczącego. 20 października 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowne Platformerki i Platformersi, sympatycy naszej partii, a także wszyscy inni, którzy to czytają !

Jak co tydzień informacje o tym, co w Krakowskiej Platformie i Radzie Miasta Krakowa. Zaczynamy od Rady Miasta Krakowa:

Odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa, zwołana dla wręczenia Medali Cracovia Merenti dla Pana prof. Wincentego Kućmy i Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Wnioski w tej sprawie złożyła Kapituła Medalu – Ks. Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski, JM Rektor UJ prof. Wojciech Nowak i Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Prof. Kućma to wspaniały rzeźbiarz i twórca wielu monumentalnych dzieł, Izba Pielęgniarek i Położnych to organizacja będąca najbliżej chorych i cierpiących. Gratulujemy !

W poprzednim tygodniu złożyłem sprawozdanie z działań obywatelskich Rady Miasta. Wraz z Wiceprzewodniczącą Małgosią Jantos pokazaliśmy, co w ciągu tych 4 lat zrobiliśmy: Okrągły Stół Mieszkaniowy i Edukacyjny, Konferencje Konsultacyjne, Referendum, Krakowski Budżet Obywatelski, Młodzieżowa Rada Krakowa, Krakowska Rada Seniorów to nasze osiągnięcia. Przed nami bardzo ważna Inicjatywa Lokalna, zaproponowaliśmy też powołanie Centrum Analiz Samorządowych, biura miejskiego analizującego nastroje i stanowiska mieszkańców ważnych sprawach miejskich. W upływającej kadencji nastąpił skok obywatelski, ale jeszcze więcej przed nami. Więcej szczegółów, a także prezentację na ten temat udostępniam tutaj.

Spotkaliśmy się też (Przewodniczący Komisji Przedsiębiorczości i Innowacji – Janusz Chwajoł i Paweł Węgrzyn, Wiceprzewodnicząca Małgosia Jantos), aby złożyć sprawozdanie z naszych działań. Ta kadencja to przełom, jeśli chodzi o przemysł spotkań i przemysł innowacyjny. W Krakowie powstało Centrum Kongresowe i Hala Sportowo-Widowiskowa Arena, prywatne centrum wystawiennicze EXPO. Dzięki temu znacząco zwiększy się liczba turystów biznesowych, znacząco wzrośnie liczba miejsc pracy obsługujących te działania. To wielki sukces Krakowa, stawiający nas w rzędzie takich miast jak Frankfurt, Barcelona, Lyon czy Mediolan. Jeśli chodzi o przemysł innowacyjny to był to ogromny przełom. Kraków stał się w Polsce liderem działań innowacyjnych, bilans kompetencji to wielki nasz przebój. Chwała za to Pawłowi Węgrzynowi, który wymyślił i wypromował te działania. Kraków jest też liderem jeśli chodzi o gospodarkę tradydyjną, o czym mówił Janusz Chwajoł. Krakowski Program Wspierania Przedsiębiorczości, ale przede wszystkim Program Wspierania Branż Chronionych i Zanikających to sposób na uszanowanie tradycyjnej gospodarki. Mamy się czym chwalić ! Obszerniejszy tekst oraz prezentacja o tych działaniach znajduje się tutaj.

W środę Sesja Rady Miasta, w programie wiele spraw planistycznych, budżetowych i w zakresie mienia. Będą także nasze, Platformerskie inicjatywy…

W sprawach Krakowskiej PO:

We wtorek chcemy przedstawić nasze, Platformerskie, działania w sprawach antysmogowych. Kluczową sprawą jest utrzymanie zakazu palenia węglem w Krakowie. To PO uchwaliła i tylko PO może utrzymać ten zakaz. Dlatego bardzo ważne jest, aby to PO miało w Sejmiku Małopolskim większość pozwalającą na rządzenie. W przeciwnym wypadku czeka nas nawrót i ponowna dyskusja o zasadności zakazu palenia węglem w Krakowie, dyskusja wtedy przegrana i de facto powrót do sytuacji sprzed uchwały.

Ruszył Newsletter wyborczy krakowskiej PO.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >