Okiem Przewodniczącego – 2 marca 2015

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowni Państwo

Kolejna informacja o tym co w Krakowskiej Radzie Miasta:

W środę 4 marca kolejna sesja Rady Miasta. W programie powołanie Zarządu Zieleni, uchwała kierunkowa o przystąpieniu do planu miejscowego ochronnego dla Parku Rzecznego Drwinki, a także sprawy budżetowe, planistyczne i w zakresie mienia. Jeśli chodzi o Zarząd Zieleni, to kluczową sprawą jest sporządzenie listy hierarchicznej terenów zielonych do zagospodarowania i określenia kryteriów tego wyboru. Mamy ponad 30 terenów do pozyskania, na łączną powierzchnię około 800 ha, do tego około 100 ha Parku w Łagiewnikach, tzw. Białe Morza. Razem to około 900 ha. Na sesji zresztą zostaną zaproponowane wyniki konkursu na zagospodarowanie właśnie Parku na Białych Morzach.

Prawnicy Wojewody zajęli się uchwałami o zasadach wyboru do przedszkoli, burs czy domów kultury. Mimo pierwotnych zastrzeżeń uznali, że sprawa płacenia podatku PIT jako głównego kryterium determinującego wybór jest ważna, ale może być inaczej rozstrzygnięta, jednak kryterium osiągania dobrych wyników jako główne przy dostawaniu się do burs jest do zmienienia. Tak więc rekrutacja do przedszkoli z uwzględnieniem preferencji dla osób płacących PIT w Krakowie jest akceptowana.

Regionalna Izba Obrachunkowa zaskoczyła nas w piątek po południu. Otrzymaliśmy wtedy wiadomość o podjęciu przez RIO procedury unieważnienia Uchwały budżetowej na 2015 rok. Sprawa mogłaby się okazać bardzo poważna, ale na szczęście dotyczy to poprawienia spraw ważnych, ale drugorzędnych. Jednak nerwy były choć po telefonie do Prezesa RIO sprawa się na szczęście wyjaśniła. I dobrze…

W sprawach Platformerskich:

Zbieramy podpisy na listach poparcia dla kandydata na Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego. Idzie nieźle. Byliśmy w sobotę na Rynku, dziękuję osobom, które bardzo aktywnie zbierały.

Odbył się Zarząd Krakowskiej PO. Główny temat to problemy w XIV Dzielnicy. Dziwne, że zajmujemy się tym w ostatnim momencie, kiedy niewiele można zadziałać.

1 marca do Święto Żołnierzy Wyklętych. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Dziękujemy Posłom i Senatorom oraz Rządowi PO-PSL, którzy o ten dzień wnioskowali !

W czwartek o godz 19 w Sali hotelu Royal Pan Poseł Arkit zaprezentuje założenia zmian ustawy o ochronie środowiska, zwaną ustawą antysmogową. Są to zmiany bardzo ważne i kluczowe, o które walczył Klub Radnych PO Rady Miasta Krakowa poprzedniej kadencji. Zapraszamy wszystkich na spotkanie – CZWARTEK 5 MARCA, GODZ 19, SALA HOTELU ROYAL. Będzie bardzo ciekawie, warto być !

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >