Okiem Przewodniczącego. 16 kwietnia 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowny Członku/Członkini PO w Krakowie.

Od dziś modyfikuję przesyłane cotygodniowo informacje dla Członków/Członkiń Platformy Obywatelskiej w Krakowie i będę pisać nie tylko o tym co dzieje się w Radzie Miasta, w Klubie Radnych, ale poszerzamy informacje także o to co dzieje się i będzie się działo w Platformie Obywatelskiej w Krakowie.

Jak wiecie, w sobotę 14 kwietnia odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PO w Krakowie, pierwsze od ponad roku. Bardzo sprawnie, w ciągu niespełna 2 godzin, przy frekwencji prawie 70 %, przy ponad 30 osobach spoza członków Rady Powiatu przeprowadziliśmy wszystkie założone sprawy. Uzupełniliśmy skład Zarządu PO w Krakowie, nowym Wiceprzewodniczącym Zarządu został Dominik Jaśkowiec, nowym Sekretarzem Zarządu został Wojtek Krzysztonek, nowym Skarbnikiem Daniel Wiśniowski, nowymi członkami Zarządu zostali – Kasia Gajus-Wyrwicz, Aleksander Miszalski, Maciej Żmuda.

Omówiliśmy plany na najbliższy czas, sygnalizując że ruszymy z Klubem Debaty Obywatelskiej, gdzie w publicznym miejscu będziemy spotykać na ważnych debatach w ważnych, kontrowersyjnych sprawach obywatelskich. W maju odbędzie się też Wiosenna Konwencja Programowa, gdzie porozmawiamy o polityce PO w sprawach miejskich a także ruszymy z Krakowskim Centrum Programowych, zwanym inaczej „Gabinetem cieni” gdzie różne osoby będą monitorowały różne działania miejskie, będą tworzyły nowe koncepcje i przygotowywały program wyborczy PO na wybory samorządowe w 2014 roku. Osobną kwestią były sprawy uatrakcyjnienia wizerunku PO zarówno na zewnątrz jak i wobec członków PO. Ustaliliśmy, że będziemy częściej informowali o wszelkich działaniach PO w Krakowie, będziemy uczestniczyli, ale i sami kreowali wydarzenia publiczne, będziemy częściej spotykali się z mieszkańcami Krakowa. Omówiliśmy też działania mające pomóc kołom PO w lepszej pracy, chcemy przekazać przewodniczącym ankietę, w której wypowiedzą się o swoich potrzebach, potem na bazie tej ankiety zrobimy warsztaty dla przewodniczących, na których pomożemy prowadzić koła, uruchomimy różne narzędzia informacyjne i wspomagające. To bardzo ambitny i szeroki plan, który sobie założyliśmy i chcemy wdrożyć aby być jak najlepiej przygotowanym do wygrania wyborów w 2014 roku. Na spotkaniu podziękowałem Wojtkowi Wojtowiczowi za pełnienie obowiązków przewodniczącego, a także Grześkowi Stawowemu uznając, że prowadzony przez niego Klub Radnych PO w Radzie Miasta w tych trudnych ostatnich czasach był jedyną dobrze widoczną i reprezentującą Platformę strukturą w Krakowie.

Po posiedzeniu Rady odbyło się posiedzenie Zarządu PO w nowym składzie. Poza sprawami organizacyjnymi podjęliśmy tam zgłoszoną sprawę funkcjonowania części kół, także tych w których ostatnio nastąpił szerszy wypływ członków. Powołaliśmy zespół (Gajus, Krzysztonek, Miszalski) który ma wypracować propozycje w sprawie działania tych kół a sprawą zajmiemy się na posiedzeniu zarządu w dniu 20 kwietnia.

Wracając do spraw Rady Miasta informuję, że najważniejszą sprawą którą się zajmujemy i będziemy zajmować to wypracowanie stanowiska wobec działań Miasta w zakresie edukacji, w tym przygotowanie Okrągłego Stołu Edukacyjnego Chcemy, aby było to miejsce gdzie szybko i dokładnie porozmawiamy o koniecznych zmianach, ale i o zabezpieczeniu w tych zmianach osób najważniejszych czyli dzieci i młodzieży. Ruszyliśmy ostro z akcją „Płać podatki w Krakowie” i tu liczymy na zaangażowanie wszystkich. W środę 18 kwietnia o godzinie 15 odbędzie się Konferencja Konsultacyjna w sprawie działań w związku z nową ustawą śmieciową, na którą wszystkich zapraszam.

Szanowni Państwo.

Rozpoczynamy w Platformie Obywatelskiej w Krakowie nowy etap i trudne ale i bardzo ważne działania. Działania, których celem jest wygranie w 2014 roku wyborów samorządowych, których celem jest atrakcyjna Platforma Obywatelska w Krakowie. Rozpoczynamy działania, w których każdy członek PO może znaleźć swoje miejsce i stworzyć sobie własną, atrakcyjną perspektywę rozwoju. Bardzo proszę wszystkich członków PO o wsparcie i zaangażowanie.

Pozdrawiam wszystkich

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >