Okiem Przewodniczącego. 16 czerwca 2014.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Witam Szanownych Państwa. Jak co tydzień ruszamy z informacją o tym, co w Radzie Miasta i w Krakowskiej PO.

Zaczynamy od spraw miejskich:

Kończy się okres składania projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Można składać projekty lokalne do 100,000 zł i składać je można do Rad Dzielnic, i do agend Urzędu Miasta Krakowa. Można składać projekty ogólnomiejskie do kwoty 3 mln zł, składamy je w agendach Urzędu Miasta Krakowa. Budżet Obywatelski to wielka szansa i musimy ją wykorzystać.

Odbyła się kolejna Sesja Rady Miasta Krakowa. Na sesji przyjęliśmy uchwałę o powołaniu Krakowskiej Rady Seniorów, przyjęliśmy wstępnie preferencje dla rodzin z trójką lub więcej dzieci, rozpoczęliśmy prace nad kolejnymi Parkami Kulturowymi, w Nowej Hucie i na starym Podgórzu. I był także bardzo kontrowersyjny temat – Miejscowy Plan dla Zakrzówka. Realizując zalecenia referendum przyjęliśmy uchwałę o zakończeniu starań o Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022.

Przyjęliśmy też uchwały ws. wyborów dzielnicowych w 2014 roku. Wybory do Rad Dzielnic odbędą się 16 listopada, skracamy więc kadencję dzielnic. Podjęliśmy też uchwałę o wyborze Miejskiego Komisarza Wyborczego ds. wyborów do Rad Dzielnic. Będzie nim, Komisarzem Wyborczym do wyborów do Rad Dzielnic, Pan Jakub Michaluk, sprawdzony Przewodniczący Miejskiej Komisji Referendalnej.

Na następnej Sesji Rady Miasta ruszy sprawa Studium Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa, czyli wielki Master Plan Urbanistyczny. Będzie gorąco !

Na Sesji 25 czerwca odbędzie się udzielenie Prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu. To okazja podsumowania finansowego całej kadencji, którą zaczynaliśmy wielkim tąpnięciem finansowym. Po 3 latach możemy powiedzieć, że finanse Krakowa są w dużo lepszej kondycji. Znacząco zwiększyły się dochody miasta, wzrosły wydatki, ale wg innej struktury. Spadło zadłużenie i to w sposób bezdyskusyjny, bezwzględnie o ponad 150 mln zł, przy wzroście dochodów o prawie 400 mln zł i względnie z 59,8% do 49,2%. Można śmiało powiedzieć, że oddłużenie Krakowa, reforma finansów Miasta, przygotowanie się na większe przyjęcie środków z UE to największy sukces tej kadencji. Na szczegóły zapraszam w artykule w tym tygodniu.

W sprawach Platformerskich:

Mamy posiedzenie Zarządu Krakowskiej Platformy. Porozmawiamy o wyborach dzielnicowych, o wyborach do Rady Miasta, także i o Prawyborach.

W sprawie prawyborów musimy ustalić harmonogram, szczegółowe zasady i do dzieła. Nasz kandydat może powalczyć i powalczyć powinien. Jako PO wzięliśmy w Krakowie najwięcej czyli prawie 38%. Jest o co walczyć i walczmy !

W sprawie wyborów samorządowych wiemy coraz więcej. 16 listopada wybory do Rady Miasta, Rad Dzielnic i pierwsza tura wyborów na Prezydenta Krakowa. A dwa tygodnie później, 30 listopada, druga tura wyborów prezydenckich. I potem wszystko jasne !

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >