Okiem Przewodniczącego. 15 września 2014.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowne Platformerki i Platformersi, sympatycy naszej partii, a także wszyscy inni, którzy to czytają !

Jak co tydzień informacje o tym, co w Krakowskiej Platformie i Radzie Miasta Krakowa. Zaczynamy od Platformy:

Największą sensacją ubiegłego tygodnia było zgłoszenie przez naszych konkurentów – PiS – Marka Lasoty, radnego Sejmiku Małopolskiego z Klubu Radnych PO ostatnich 3 kadencji, jako kandydata na prezydenta. Nie wiem jak to się stało i mogło stać, choć plotki o tym projekcie były obecne od jakiegoś czasu, lecz wszyscy w PO zaprzeczali. Mamy teraz sytuację, że z PiS startuje nasz radny wojewódzki, ze znanym nazwiskiem podobnym do nazwiska byłego szanowanego prezydenta Krakowa. Wprowadzi to potężne zamieszanie wśród elektoratu i należy się liczyć z poważnymi konsekwencjami tego. Wydaje się ogólnie oczekiwane w PO, aby w tej sprawie właściwe władze zajęły stanowisko, to jest najpoważniejsza sprawa obecnej kampanii !

Pewna część radnych zajmujących dalsze miejsca złożyła odwołania do zarządu regionu. Oczekujemy, że zarząd regionu zajmie odpowiedzialne stanowisko, liczymy że odwołania zostaną rzetelnie rozpatrzone.

Jeszcze raz dziękuję kolejnym osobom zapytywującym dlaczego nie jest kontynuowany rozsyłany newsletter o tym co w Krakowskiej PO i co w Radzie Miasta. Zapraszam na moją stronę internetową – tam wszystko jest w części „Okiem Przewodniczącego”. Mam też sygnały o trudno dostępnej i mocno nieaktualnej stronie Krakowskiej PO. Także fanpage na Facebooku jest trochę nieaktualny, nie ma tam wiele o bieżących sprawach Krakowskiej PO. Coś z tym trzeba zrobić !

I sprawy Rady Miasta Krakowa:

Odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Krakowa. Jak pisałem w zapowiedziach – przyjęliśmy uchwałę o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Krakowa dla Adama Macedońskiego, zmieniliśmy Statut Miasta, przyjęliśmy uchwały kierunkowe m.in. w sprawach planowania przestrzennego i budowy Rynku Krowoderskiego. Z nowości – przyjęliśmy rezolucję wspierającą władze wojewódzkie w staraniach o zmianę wyroku WSA ws. zakazu palenia węglem w Krakowie, przyjęliśmy też rezolucję wspierającą Polski Związek Hokeja na lodzie w staraniach o organizację w Krakowie w 2015 roku Mistrzostw Świata w Hokeju.

Odbyła się też Nadzwyczajna Sesja Rady poświęcona przygotowaniom Miasta do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Musimy się liczyć nawet z 3 milionami młodzieży z całego świata, same Dni będą trwały ponad tydzień i będzie to największa impreza religijna i logistyczna w historii Polski. Musimy zmodernizować Szybką Kolej Aglomeracyjną, wdrożyć system monitorowania, przeprowadzić szereg remontów i modernizacji ulic i tras. Ale to zostanie na lata i będzie służyć mieszkańcom.

W te wakacje minęło 750 lat od powstania pierwszej pisemnej wzmianki o Radzie Miasta Krakowa. Latem 1264 roku, 7 lat od lokacji Krakowa, pojawił się pierwszy dokument ówczesnej Rady Miasta Krakowa. Świadczy to o wielkiej sile samorządowego Krakowa, o wielkiej sile ówczesnej krakowskiej społeczności. Na sesji Rady Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przedstawił historię tamtych czasów. 750 samorządu to chyba najstarsza Rada Miasta w Polsce. Mamy czym się szczycić !

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >