Okiem Przewodniczącego – 15 grudnia 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowni Państwo.

Jak co tydzień najważniejsze informacje z Rady Miasta Krakowa. Zaczynamy:

W ostatnią środę, 10 grudnia, odbyła się sesja Rady, na której powołaliśmy składy i ustaliśmy zakres działania 16 komisji Rady Miasta Krakowa. W porównaniu do poprzedniego okresu nastąpiły niewielkie zmiany, połączono Komisję Innowacji i Rozwoju z Komisją ds. Środków UE, połączono Komisję Rodziny i Polityki Społecznej z Komisją Mieszkalnictwa, powołano Komisję Promocji, zmieniono nazwy części komisji.

W środę 17 grudnia kolejna sesja Rady Miasta, sesja opłatkowo-budżetowa. Najpierw jak zawsze przed Świętami magistracki opłatek, a potem normalna sesja. Na sesji wybór władz komisji Rady i pierwsze czytanie projektu budżetu na 2015 rok, ale i też Wieloletniej Prognozy Finansowej. Zapowiada się bardzo pracowicie !

We wtorek 16 grudnia o godz. 18.00 w lokalach samorządowych dzielnic Krakowa odbędą się inauguracyjne posiedzenia nowo wybranych władz dzielnic Krakowa. Na tych posiedzeniach zostaną wybrani nowi Przewodniczący dzielnic samorządowych. Wtedy de facto okaże się, jakie były realne wyniki wyborów dzielnicowych.

W poniedziałek 15 grudnia posiedzenia inauguracyjne siedemnastu komisji Rady. Wybierzemy na tych spotkaniach kandydatów na Przewodniczących i Wiceprzewodniczących Komisji. Przy okazji w Klubie Radnych rozpętała się dyskusja, jakie komisje powinniśmy prowadzić, a jakie nie. Okazało się, że Klub w większości (8:7) uznał, że bardziej powinniśmy prowadzić Komisje Sportu oraz Komisję Rodziny i Polityki Społecznej niż Komisję Kultury czy Komisję Edukacji. Osobiście z takim podejściem się nie zgadzam, uważam, że kultura powinna być dla Krakowskiej PO priorytetem, jednak zostałem nieznacznie przegłosowany. Kolejną ważną sprawą przy okazji powoływania władz komisji jest utrzymanie wewnętrznej spoistości klubu i uwzględnienie w podziale władz wszystkich środowisk. Zobaczymy jak to się uda !

W styczniu czeka nas debata budżetowa, do 15 stycznia składamy poprawki, uchwalamy budżet i WPF 28 stycznia. To będzie bardzo pracowity okres. Po to nas przecież wybrano !

W niedzielę odbyło się sympatyczne spotkanie tych, którzy zostali wybrani i tych, którzy wybrani nie zostali, a startowali z list PO. Rozmawialiśmy o tym, jak było, ale przede wszystkim o tym, jak powinno być i co zrobić, żeby kampania samorządowa AD 2018 była jak najlepsza. Tę kampanię już właśnie zaczęliśmy!

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >