Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Obywatelskiej

Okiem Przewodniczącego. 12 maja 2014.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Witam Szanowne Platformerki i Platformersów. Jak zawsze informacja o bieżących sprawach w Radzie Miasta i w Krakowskiej Platformie Obywatelskiej.

Zaczynamy od spraw miejskich:

Komisja Referendalna ustaliła, że Obwodowe Komisje Referendalne będą liczyć 6-10 osób, co daje pewność szerszego zaangażowania osób zainteresowanych. Niestety, wśród zgłaszanych było sporo osób nie spełniających formalnych warunków udziału w komisji. Teraz członkowie Komisji są zawiadamiani i proszeni na szkolenia. A 25 maja referendum.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy ciekawą konferencję prasową poświęconą Krakowskiemu Monitoringowi Wizyjnemu. Jak się okazało – istniejący w Krakowie monitoring wymaga zasadniczych zmian, te zmiany miały być już uprzednio robione, ale nie były priorytetem. Teraz trzeba, aby to był rzeczywisty priorytet – dlatego takie pytanie referendalne. Ale obok Monitoringu chcemy, aby w Krakowie było zorganizowane tzw. Centrum Bezpieczeństwa Miasta, było więcej patroli policji i Straży Miejskiej, aby podjąć zmiany w zasadach sprzedaży alkoholu, aby lokalne społeczności miały więcej wpływu na działania ws bezpieczeństwa i wreszcie, aby samorząd miał większe zaangażowanie, także finansowe. Kraków musi być miastem bezpiecznym. Bezpieczeństwo musi kosztować a obserwować nie znaczy śledzić.

Prowadzone były kolejne działania informacyjne w sprawach Zimowych Igrzysk Olimpijskich i budowy metra w Krakowie. Odbyła się kolejna debata ws metra. Zdania są podzielone, choć dominuje pogląd, że potrzebne jest zdecydowane uszczegółowienie propozycji.

Odbyła się Sesja Rady Miasta Krakowa. Na sesji, obok szeregu spraw planistycznych, było kilka spraw kontrowersyjnych. Prezydent zdjął sprawę miejscowego planu w zakresie terenów wokół Błoń. Rzecz dotyczy zmiany w zakresie przebudowy byłego hotelu Cracovia. I druga sprawa, która, trochę z zaskoczenia, była kontrowersyjna, to udział Miasta w budowie Centrum Muzyki w Krakowie. Główne kontrowersje dotyczyły finansowania tego projektu. Ale w końcu Rada zdecydowała o udziale w tym projekcie.

Teraz sprawy Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

Odbyło się spotkanie przewodniczących kół Krakowskiej PO. Usłyszeliśmy, jak poszczególne koła zaangażowały się w zbieranie podpisów, w zgłaszanie się do komisji referendalnych. Większość kół poważnie się zaangażowała, choć są tacy, którzy nic i w jednym i w drugim nie zrobili. Do roboty, Panie i Panowie Platformersi. Nasze 2 Koło Gospodarcze i w zakresie zbierania podpisów i w zakresie zgłaszania się do Komisji Obwodowych jest całkiem dobre i dziękuję za to członkom naszego Koła.

Do 25 maja trzeba zgłaszać rekomendację Kół w zakresie kandydatów na radnych dzielnicowych. Każdy Platformers i Platformerka, która chce kandydować do rad dzielnic powinni uzyskać rekomendację swojego koła. Pierszeństwo mają członkowie PO, którzy już w radach dzielnic byli, potem nasi sojusznicy, którzy w dzielnicach współpracowali z Platformą. Jest prawie 400 miejsc w radach dzielnic i warto się zaangażować.

W tym tygodniu, w środę 14 maja, podwoje w Czyżynach, na ulicy Galicyjskiej za ZIKiT-em, otworzy nowa, wielka inwestycja promocyjna Krakowa – Expo Kraków. W odróżnieniu od Hali Sportowo-Widowiskowej i Centrum Kongresowego jest to inwestycja całkowicie prywatna, na prywatnym gruncie, za prywatne pieniądze i przez prywatnego prowadzona. Właścicielem inwestycji jest prywatna firma Targi w Krakowie, której współwłaścicielem jest moja wspaniała żona Ewa, zresztą członek naszego 2 Koła Gospodarczego. Jestem z tego dumny i wszystkich na otwarcie zapraszam. Będzie, oj będzie, się działo.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

Mój program wyborczy [ więcej ]

Projekty strategiczne:

Sprawozdanie Zastępcy Prezydenta Krakowa z kadencji 2018-2024:

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >