Okiem Przewodniczącego. 11 czerwca 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowny Członku/Członkini PO w Krakowie

Kontynuujemy informowanie Platformersów o najważniejszych działaniach PO w Krakowie, a także o działaniach PO w Radzie Miasta Krakowa.

Najpierw w Krakowskiej Platformie Obywatelskiej:

Niestety, musimy odwołać planowane na poniedziałek, spotkanie z Panią Minister Kozłowską Rajewicz, Panią Minister Pełnomocnik równego statusu kobiet i mężczyzn. Niestety, okazało się, że EURO jest silniejsze niż wszystko. Ale nie ustajemy w wysiłkach, aby z Panią Minister się spotkać i nastąpi to już niebawem.

W niedzielę, 10 czerwca obradował na swoim specjalnym posiedzeniu Zarząd Krakowskiej PO i Klub Radnych PO. Przy bardzo dobrej frekwencji (na 19 członków zarządu było obecnych 16, na 24 członków Klubu Radnych było obecnych 17) podjęliśmy decyzję ws. działań Klubu Radnych w sprawie nie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta z realizacji budżetu za 2011 rok. W następnym Newsletterze szczegóły. Dziękuję wszystkim obecnym członkom zarządu i Klubu Radnych, a także obecnym Panu Senatorowi Bogdanowi Klichowi i Panu Posłowi Jurkowi Fedorowiczowi. Biorąc pod uwagę, że działo się to w trakcie meczu Euro – podwójnie podziękowania wszystkim. Sprawa jest bardzo poważna, dostaniecie Państwo pełne uzasadnienie tej decyzji Platformy.

Do 15 czerwca zgłaszamy się w ramach projektu DIAGNOZA na adres mailowy projektpodiagnoza@gmail.com ze zgłoszeniem – jaki obszar działania Miasta dana osoba lub dany zespół chce się zająć. Za projekt odpowiada Paweł Węgrzyn. Przypominam i będę jeszcze przypominał.

Koledzy i Koleżanki – Przewodniczący Krakowskich Kół PO – Pamiętajcie o ankietach ws. Waszych potrzeb i oczekiwań. Robimy to do 30 czerwca i zwracamy do Biura Regionu.

W piątek 15 czerwca kolejne posiedzenie Zarządu Krakowskiego PO. W programie sprawy:

 1. Podsumowanie Konwencji
 2. Sprawy Finansowe
 3. Rzecznik medialny, powiadamianie, wizerunek
 4. Aktywność członków zarządu
 5. Wstępnie aktywność Kół Krakowskich PO
 6. Sprawa dzielnicy II
 7. Wstępnie plan działań wakacyjnych. Zapraszamy

Następnie co dzieje się w Krakowskiej Radzie Miasta:

Przed nami arcytrudna decyzja ws przekształcenia MDKów. Z jednej strony mamy nie przygotowane przekształcenie, sprzeciw lokalnych środowisk, stanowisko Okrągłego Stołu Edukacyjnego przeciwne takim przekształceniom – z drugiej mamy, przy braku zmian organizacyjnych i zmniejszającym się finansowaniu, stopniowe zmniejszanie się aktywności tych jednostek, mamy domy kultury działające z młodzieżą i z kadrą nie mającą uprawnień z Karty Nauczyciela i mamy MDKi z kadrą działającą z uprawnieniami z Karty Nauczyciela. Wiemy, że ewentualne przekształcenie nie zmieni ilości środków tzw. subwencji do budżetu. Po spotkaniu z Prezydentem wiemy, że po ewentualnych przekształceniach zwiększone zostaną planowane na przyszły rok środki dla przekształconych jednostek, nie wiemy jak to będzie wyglądać w jednostkach nie przekształconych. Prezydent solennie obiecywał, że dla rodziców nie będzie różnicy w opłatach. Decyzja należy do radnych. I będzie to bardzo trudna decyzja.

Przed nami sesja w środę 13 czerwca. I tam to wszystko będzie się działo.

Pozdrawiam

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >