Okiem Przewodniczącego. 10 września 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

3 września o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się prezentacja wstępnego projektu racjonalizacji sieci szkół w Krakowie autorstwa Pani Marty Pateny. Pomysłodawczyni zwróciła uwagę na to, że w Krakowie mamy o 30% więcej miejsc w szkołach, niż uczniów i zdarza się, że placówki nie są zlokalizowane zgodnie z preferencjami rodziców i ich podopiecznych. Proces wygaszania niepotrzebnych i pustawych szkół powinien odbywad się w oparciu o kryterium popularności. Licea ogólnokształcące, technika i zasadnicze szkoły zawodowe powinny zostać poddane ocenie właśnie tego kryterium. Zrestrukturyzowanie i uporządkowanie istniejących obwodów szkolnych powinno odbyć się według trzech zasad: dopasowania do granic dzielnicy, utworzenia z sąsiednimi szkołami jednego wspólnego obwodu „scalonego” o parametrach ustawowego obwodu szkolnego i optymalnie byłoby, gdyby na terenie każdej dzielnicy powstało jak najmniej „scalonych” obwodów. W „scalonych” obwodach szkolnych należałoby wskazać według kryterium popularności szkoły przewidziane do wygaszenia. Jeżeli w obwodzie popularne są wszystkie szkoły, to funkcjonowałyby one dalej.

3 września o godz. 18.30 w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się również prezentacja projektów uchwał mieszkaniowych w Radzie Miasta Krakowa. Projekty dotyczą Nowej Polityki Mieszkaniowej, nowych zasad wynajmu mieszkań komunalnych i nowego programu zarządzania miejskim zasobem mieszkaniowym gminy Kraków. Należy pamiętać, że propozycje jakie wyszły ze strony Urzędu Miasta są uchwałą kierunkową. Podczas spotkania można było także zapoznać się z projektem ustawy dotyczącym mieszkalnictwa, który wraz z rządem przygotowują posłowie PO. W spotkaniu udział wzięła również Wiceprezydent Krakowa Anna Okooska-Walkowicz.

Trwają prace Krakowskiego Centrum Programowego PO RP. Projekt Diagnoza – autorstwa pana Pawła Węgrzyna jest na etapie przygotowania do upublicznienia. Wstępem do efektów Diagnozy jest projekt racjonalizacji sieci szkół w Krakowie autorstwa pani Marty Pateny, który Klub Radnych PO w Radzie Miasta Krakowa zaprezentował na konferencji prasowej 7 września. Nie należy utożsamiać go z Diagnozą, ale jest wynikiem podjętych działań programowych. Podjęliśmy również decyzję o upublicznieniu elementów strategii komunikacji. Prezentujemy Państwu oficjalnego facebooka Krakowskiego Centrum Programowego PO RP: facebook.com/KCPPO. Pełnił on będzie funkcję strony przekazującej informacje o efektach ważnych prac i skutkach wydarzeń programowych. Prosimy o „lajkowanie” profilu. Przedstawiamy również oficjalnego twittera: twitter.com/GGawlowski. Pełnił on będzie funkcję zapowiedzi ważnych wydarzeń, będzie bezpośrednią informacją dla dziennikarzy o podejmowanych działaniach i zapowiedziach konferencji prasowych.

Przypominamy o zbliżającym się Pikniku Krakowskiej Platformy Obywatelskiej, który odbędzie się w dniu 22 września 2012 r. (sobota) o godz. 16:00 na terenie Klubu Sportowego BOREK w Krakowie przy ul. Żywieckiej 12. W programie m.in. mecz piłki nożnej oraz atrakcje kulinarne. Wszystkich chętnych (niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji) serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w meczu piłkarskim. Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: maciejnazimek@op.pl w terminie do 19.09.2012 r. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności mailem na adres: webmaster@staremiasto.krakow.platforma.org w terminie do 14.09.2012 r. Organizatorami spotkania integracyjnego jest Zarząd PO RP w Krakowie oraz Koło Dzielnicy I Kraków Stare Miasto.

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

Zakończyło się XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy – wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy oraz doświadczeo pomiędzy samorządami, środowiskiem biznesu, organizacjami pozarządowymi, a także przedstawicielami administracji rządowej. Forum, które jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy liderami samorządowymi z Europy Środkowo-Wschodniej oraz reprezentantami administracji publicznej i Unii Europejskiej. W trakcie tegorocznego Forum, Krakowską Radę Miasta reprezentowali Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Paweł Węgrzyn – Przewodniczący Komisji Innowacji i Rozwoju. Poza udziałem w licznych panelach tematycznych, Przewodniczący Kośmider wręczył Nagrodę Rady Miasta Krakowa „Nowa Kultura Nowej Europy” im. Stanisława Vincenza. Nagrodę otrzymał austriacki pisarz, tłumacz i dziennikarz – Martin Pollack, który w swoich książkach podejmuje problematykę związaną ze wspólnym i jednocześnie bardzo trudnym dziedzictwem Europy Środkowo-Wschodniej.

9 września br. odbył się Turniej Piłkarski Dzielnic o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. W trakcie zaciętej rywalizacji wygrała Dzielnica XIV (Czyżyny). Drugie miejsce zajęła Dzielnica II (Grzegórzki), miejsce 3 zajęła Dzielnica VII (Zwierzyniec). Zgodnie z tradycją turnieju, następne rozgrywki organizują wygrani – do zobaczenia w Czyżynach. Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Paweł Ścigalski – Radny Miasta Krakowa zapraszają na seminarium samorządowe poświęcone możliwościom wykorzystania środków unijnych w latach 2014-2020 na rozwój infrastruktury rowerowej w Województwie Małopolskim. Konferencja odbędzie się 10 września br. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Sali obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego na pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.

18 września br. (wtorek) odbędzie się kolejne spotkanie Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa z Przewodniczącymi Rad Dzielnic. Spotkanie dotyczyć będzie spraw współpracy dzielnic z Wydziałem Skarbu Miasta Krakowa. Podczas spotkania podsumowana zostanie również akcja „Płać podatki w Krakowie”.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >