Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Obywatelskiej

Okiem Przewodniczącego – 10 listopada 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowne Platformerki i Platformersi, nasi sympatycy i wszyscy Państwo, którzy to czytają !

Jak co tydzień informacje o tym, co w Krakowskiej Platformie i Radzie Miasta Krakowa. Zaczynamy od Krakowskiej Rady Miasta:

Odbyła się ostatnia merytoryczna sesja Rady Miasta Krakowa, było ponad 80 punktów, wiele spraw zamknęliśmy. Najważniejszą sprawą było przyjęcie uchwały o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Sprawa kontrowersyjna, przyjęliśmy tę uchwałę biorąc pod uwagę postulaty lokalnych społeczności. Odkorkowanie Krakowa, w tym problem strefy płatnego parkowania to wielkie wyzwanie przed kolejną kadencją Rady Miasta Krakowa.

Odbyło się też podsumowanie działań Rady w sprawach innowacyjności. Bilans kompetencji, wreszcie rozwinięta współpraca Miasta i uczelni, szereg wspólnych projektów, Projekt Nowa Huta Przyszłości, czy wreszcie przyjęte na ostatniej sesji uchwały kierunkowe ws tworzenia warunków dla lokalnych przedsiębiorstw start-upowych czy ws otwarcia danych publicznych, to ważny udział tej komisji w nowoczesnych działaniach Rady Miasta Krakowa upływającej kadencji.

Wręczyliśmy nagrody Miasta Krakowa. Nagrody te są wręczane w kategoriach: nauka/technika, kultura/sztuka, sport. To bardzo ważna sprawa i dobrze że Miasto kultywuje te działania.

Odbyła się debata prezydencka zorganizowana przez Młodzieżową Radę Krakowa, którą powołaliśmy w tej kadencji. Nasi młodsi koledzy i koleżanki coraz lepiej sobie radzą. Trzymamy kciuki…

Przed nami, w środę 12 listopada ostatnia sesja Rady tej kadencji. Przypomnimy sobie, co się działo, podsumujemy i podziękujemy. Moje osobiste podsumowanie znajdą Państwo tutaj. Po uroczystej sesji Rady Miasta ostatnie w tej kadencji posiedzenie Konwentu Przewodniczących Dzielnic. Zapraszamy !

W sprawach Krakowskiej PO:

Wchodzimy w ostatni etap samorządowej kampanii wyborczej. Spotykamy się z mieszkańcami, rozdajemy ulotki i gazetki, wieszamy plakaty i wieszałki, oglądamy bannery i bilbordy. Pracujemy, aby przekonać do nas jak najwięcej wyborców. Wszystkie ręce na pokład !

Poprzedni tydzień to bardzo dobre wieści o inwestycjach drogowych w Krakowie i Małopolsce. Rząd RP zaakceptował plan dokończenia S7 w Krakowie. Inwestycja ruszy. Mówił o tym wiceminister Rynasiewicz podczas swojej wizyty w Krakowie.

Krótko o mojej kampanii. Podsumowałem, wraz z Pawłem Węgrzynem i Małgorzatą Jantos działania Komisji Innowacji ws smart city, start-up i open data (szczegóły).

Odbyłem spotkanie z mieszkańcami w Rancho Teksas na Kobierzyńskiej. Mówiliśmy o tym co się udało na tym terenie zrobić, a to budowa szybkiego tramwaju na Ruczaj, oświetlenie wzdłuż Norymberskiej, utworzenie i wyposażenie Centrum Kultury Ruczaj, remonty i modernizacje szeregu ulic na Dębnikach, Ruczaju i okolicach. Mówliśmy także, co chcielibyśmy zrobić w następnej kadencji, a to: budowa przedszkola na Kobierzyńskiej , budowa komisariatu Policji na Ruczaju, urządzenie parku i kąpieliska na Zakrzówku, rewitalizacja Dębnik, modernizacja ulicy Lubostroń, rozpoczęcie budowy ulicy 8 Pułku Ułanów, regulacja potoku Kostrzeckiego wraz z przepompownią, utworzenie na Ruczaju parku Ruczaj, reaktywacja linii autobusowej nr 114. Sporo tego, ale i dzielnica VIII to spora dzielnica.

A co w tym tygodniu ? Będziemy święcić święto Niepodległości, będzie uroczysta sesja kończąca kadencję, podsumujemy szereg małych i ważnych spraw.

Zapraszam w imieniu Pana Senatora Bogdana Klicha na Toast za Niepodległą, czyli spotkanie w Krzysztoforach, w Sali Fontany. W zeszłym roku słuchaliśmy dzieci śpiewających o wolności. To było wspaniałe i dlatego warto być – poniedziałek 10.11 godz. 16. Muzeum Historyczne, Krzysztofory.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zdecydowanie niepodległościowo !

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

Mój program wyborczy [ więcej ]

Projekty strategiczne:

Sprawozdanie Zastępcy Prezydenta Krakowa z kadencji 2018-2024:

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >