O rozszerzeniu Karty Krakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 r.

Szanowni Państwo.

Tak, jak obiecałem, złożyłem dziś (9 października) projekt uchwały dotyczącej uwzględnienia preferencji, wynikających z Karty Krakowskiej dla osób, które korzystają z łączonych – miejsko-aglomeracyjnych – biletów. Wielu o tym mówiło, ale trzeba było przygotować uchwałę, skonsultować ją z odpowiednimi służbami, z Panem Prezydentem, z Panami Wiceprezydentami, sprawdzić skutki budżetowe i oszacować ryzyko, związane z tą uchwałą.

To wszystko zostało zrobione, ustalone i skonsultowane. Mam nadzieję, że uda się to wprowadzić na sesję 10. października, odbyć dwa czytania i uchwalić. To oznaczałoby, że te nowe, lepsze dla mieszkańców zasady, weszłyby w życie od listopada.

Przypomnę, że poprawka w podobnym zakresie była procedowana w kwietniu, przy okazji głównej uchwały ws. preferencji taryfowych dla posiadczy Karty Krakowskiej. Wtedy nie uzyskała akceptacji, może teraz będzie inaczej.

Projekt uchwały dostępny do wglądu jest tutaj (plik pdf) lub na dole strony.

Zaproponowane zmiany umożliwią mieszkańcom/podatnikom, korzystającym z biletów na I i II strefę biletową, zakup tańszych biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. W przedmiotowym projekcie zmiany uchwały Nr XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. (z późn.zm.) wprowadzono dla posiadacza statusu Karty Krakowskiej, bilet okresowy imienny Mieszkańca (normalny, ulgowy): na 2 linie, sieciowy oraz Semestralny, obowiązujący w I i II strefie biletowej.

Ocenia się, że przyjęcie zaproponowanych zmian może skutkować nieuzyskaniem możliwych dochodów budżetu Miasta ze sprzedaży biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie w kwocie ok. 550 tys. zł. rocznie. Skutki finansowe w roku 2018 stanowią proporcjonalnie kwotę ok. 100 tys zł.

Powyższa propozycja to kolejna preferencja dla mieszkańców/podatników wynikająca z posiadania Karty Krakowskiej. Można powiedzieć, że jedną z ostatnich uchwał kadencji 2014-2018 będzie uchwała związana z Kartą Krakowską, jednym z najważniejszych projektów Rady Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa kadencji 2014-2018.

Jestem dumny, że mogłem przy tym projekcie brać czynny udział.

Więcej informacji o Karcie Krakowskiej przedstawiłem w osobnym tekście dostępnym tutaj >>

Projekt uchwały ws zmian uchwały taryfowej na bilety łączone w ramach Karty Krakowskiej

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >