Moje stanowisko ws. ewentualnej zmiany przewodniczącego rady miasta.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 r.

Szanowni Państwo.

Od jakiegoś czasu w mediach głośno jest o ewentualnej zmianie na stanowisku przewodniczącego rady miasta. Jak widać, mimo wielu pytań, ja w tej dyskusji dotychczas starałem się nie uczestniczyć i nie wypowiadać się. Obecnie jednak uznałem, że jest to czas na przedstawienie Państwu również mojego stanowiska, jak i tła toczącej się dyskusji. 

Prawdą jest, że dwa lata temu ustaliliśmy z p. Dominikiem Jaśkowcem, że po połowie kadencji nastąpi zmiana. On zostanie przewodniczącym, a ja wice.

Prawdą jest też jednak fakt, że już w kwietniu br. Pan Jaśkowiec zgłosił mi chęć utrzymania stanu obecnego. Następstwem tej deklaracji było spotkanie, które odbyło się we wrześniu. Na nim też zdecydowanie zaproponował mi utrzymanie obecnego stanu rzeczy i uzgodnienie szczegółów dotyczących takiego stanowiska w późniejszym terminie. Świadkiem tej rozmowy i propozycji był Grzegorz Lipiec, szef małopolskiej PO. O tych ustaleniach powiadomiłem również inne osoby bezpośrednio zainteresowane tym tematem, które wielokrotnie pytały mnie o tę właśnie kwestię.

Sprawa zamiany na stanowisku przewodniczącego jest przede wszystkim konsekwencją koleżeńskiej umowy między naszymi osobami, ale jest też decyzją, która musi być też szerzej konsultowana i uzgadniana, jest to bowiem najwyższa pozycja polityczna, jaką ma w Krakowie Platforma Obywatelska i byłoby wielką porażką, gdyby została ona przez nieporozumienia utracona.

Osobiście mogę zapewnić, że zaakceptuję i wdrożę każde wspólnie ustalone rozwiązanie, w tym zakresie, ale musi to być rozwiązanie pewne, skuteczne i dające rękojmię utrzymania w krakowskim samorządzie ładu i porządku. Przyjęte rozwiązanie musi też gwarantować dalsze działania na rzecz rozwoju naszego miasta i poprawy jakości życia mieszkańców. Bardzo łatwo jest bowiem wprowadzić tutaj chaos i destabilizację, co odbije się na wielu sprawach, w tym na ocenie samorządu wśród mieszkańców.

Dlatego, przedstawiając faktyczny stan rzeczy, stawiam się do dyspozycji i oczekuję spokojnego wypracowania mądrego i najlepszego dla miasta stanowiska w tej sprawie.

Z poważaniem

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >