Mimo problemów ruszamy z Parkiem Duchackim

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 r.

Parę tygodni temu informowałem o poważnych problemach z rewitalizacją Parku Duchackiego (czytaj więcej >>). Co prawda nasze działania z 2013 roku uratowały Park Duchacki i nie będzie on już zabudowywany, ale niestety wycena nakładów inwestycyjnych na modernizację Parku i Dworu Bemów przekroczyła 15 mln zł i może osiągnąć nawet 20 mln zł. Takich pieniędzy jednorazowo na ten projekt nie uda się zebrać, biorąc pod uwagę, że to jest niecałe 3 ha starodrzewia i stary dworek, więc w porównaniu z innymi parkami w Krakowie byłoby to rozwiązanie bardzo drogie, wielokrotnie droższe niż przy innych parkach. Musieliśmy poszukać innych rozwiązań.

I udało się. Dzięki kilkunastu rozmowom i staraniom dobrych ludzi zabezpieczamy w tym roku w budżecie 2 mln zł na zagospodarowanie dolnej części parku. To jest kwota, którą realnie będzie mógł i zdoła wydać Zarząd Zieleni Miejskiej w 2018 roku. Dzięki temu ruszają w niedalekiej przyszłości prace związane z zagospodarowaniem dolnej części Parku w zakresie oczyszczenia i modernizacji stawów podworskich, odbudowy grobli oraz urządzenia terenu wokół nich. Wniosek w tej sprawie został złożony, czekamy na stosowną uchwałę, która na dniach będzie przygotowywana. Jeszcze nie dziś, ale już „jutro” ruszamy z tym zadaniem!


Dziękuję Panom Prezydentom – Jackowi Majchrowskiemu i Tadeuszowi Trzmielowi, dziękuję Pani Dyr. Okarmus i p. dyr. Czajce, dziękuję dyr. Kempfowi i Pawlikowi z Zarządu Zieleni Miejskiej. To dzięki Wam w ciągu stycznia urodził się alternatywny plan dla Parku Duchackiego.

Plan ten zakłada działanie krok po kroku, najpierw dolna część parku, potem próba zabezpieczenia dworku i docelowo decyzja ws dworku, potem część parku górna. Wiele jeszcze przed nami, ale „klamka zapadła”, ruszamy !

Rozkładamy modernizację Parku Duchackiego na kilka lat, zabezpieczamy najpierw środki na etap 1 – zagospodarowanie części dolnej Parku, do końca 2018 roku.

Modernizacja Parku Duchackiego mimo problemów rusza i jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym realnie w te działania. Pisałem kiedyś, że Park Duchacki ma prawdziwych przyjaciół i to właśnie dzięki tym przyjaciołom modernizacja Parku Duchackiego rusza !

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >