Bogusław Kośmider w mediach

Zobacz wszystkie wiadomości

Polecane:

Telewizja Polska - zobacz wszystkie >>

 1. Bliżej polityki w TVP Kraków [wideo] ( TVP - 12.06.2022 )
  Bogusław Kośmider w TVP Kraków w programie Bliżej Polityki mówił o czynszach, pustostanach, mieszkaniach za remont, a także o propozycji zmian wz. cen za taksówki w Krakowie i propozycji wz. godzin sprzedaży alkoholu.
  [ więcej ]
 2. Czynsze w lokalach gminnych i Skarbu Państwa pójdą w górę [wideo] ( TVP - 26.05.2022 )
  Bardzo wzrosły koszty. Te koszty są w tej chwili dużo wyższe niż dochody i nie mamy z czego robić różnych działań mieszkaniowych, a musimy je robić. Drugi powód - wrósł tak zwany wskaźnik odtworzeniowy jednego metra kwadratowego, który określa granicę, do której możemy się posunąć. Ten wskaźnik wzrósł o ponad 30% - wyjaśnia Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 3. Kronika TVP Kraków o sprawach mieszkaniowych [wideo] ( TVP - 21.11.2021 )
  Dopłaty do remontów pustostanów, zwiększenie liczby pustostanów i przyśpieszenie remontów to duża korzyść dla mieszkańców, czekających na mieszkania socjalne. A od Nowego Roku możliwość składania wniosku o mieszkanie socjalne, ale tylko dla osób z niskimi dochodami i bez tytułu prawnego do nieruchomości, także tytułu najmu.
  [ więcej ]

Radio Kraków - zobacz wszystkie >>

 1. W Krakowie rozpoczęła się realizacja programu "Mieszkanie za remont" [audio] ( RK - 03.11.2022 )
  Ci, którzy się do niego zakwalifikowali, mogą wynająć mieszkanie od miasta po trzykrotnie niższej niż rynkowa cenie, ale pod warunkiem, że je wyremontują. - Pierwsze osoby już obejrzały dostępne lokale - mówi wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider
  [ więcej ]
 2. Czy Kraków powinien wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu nocą? [audio] ( RK - 17.10.2022 )
  Na to pytanie w ankiecie przygotowanej przez urzędników mogą wypowiedzieć się mieszkańcy miasta. Głosy zebrane przez najbliższe dwa miesiące pozwolą zdecydować o kształcie ewentualnej uchwały w tej sprawie.
  [ więcej ]
 3. Kontrowersje po przesunięciu terminu wymiany kopciuchów. Czy jest szansa na czyste powietrze w Małopolsce? [audio] ( RK - 27.09.2022 )
  Kopciuchy w Małopolsce miały być zakazane już za trzy miesiące, po zmianach w uchwale antysmogowej można z nich korzystać do końca kwietnia 2024 roku. Zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider obawia się, że termin w przyszłości znowu ulegnie przesunięciu.
  [ więcej ]

Gazeta Wyborcza - zobacz wszystkie >>

 1. Wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider: Nie możemy zostać w tyle ( GW - 13.10.2022 )
  W dobie ogromnych problemów ekonomicznych, wysokich cen energii, ale też coraz większych oczekiwań ze strony mieszkańców, największym wyzwaniem dla Krakowa wydaje się nadążanie za Europą. Nie możemy zostać w tyle.
  [ więcej ]
 2. "Jesteśmy skazani na łaskę wynajmujących". Kraków debatuje o zakazie sprzedaży gminnego mienia ( GW - 28.09.2022 )
  Zdaniem władz lepiej pozbywać się drogich mieszkań w centrum i mieć za to pieniądze na tanie lokale na obrzeżach. - 8-pokojowego mieszkania przy Rynku nie warto przekształcać w lokal socjalny - argumentuje wiceprezydent Bogusław Kośmider
  [ więcej ]
 3. 33,5 tysiąca nowych podatników i 100 milionów złotych zysku. To efekt akcji "Płać podatki w Krakowie" ( GW - 27.09.2022 )
  Trzy nowe szkoły podstawowe, kilka dużych parków lub 30 przegubowych autobusów elektrycznych - to można by sfinansować dzięki dodatkowym 100 mln zł w budżecie miasta, jakie wpłynęły z podatku PIT w 2022 roku. Po raz pierwszy od 2011 zaobserwowano tak duży wzrost liczby podatników.
  [ więcej ]

LoveKrakow.pl - zobacz wszystkie >>

 1. Chcesz zakazu sprzedaży alkoholu? Miasto przygotowało ankietę ( LVK - 17.10.2022 )
  Na oficjalnej stronie miasta władze Krakowa pytają mieszkańców, czy wprowadzić nocną prohibicje. Chcemy zapytać mieszkańców, co na ten temat myślą ? informuje wiceprezydent Bogusław Kośmider.
  [ więcej ]
 2. Rekordowe wzrosty liczby nowych podatników. Jest też duże "ale" ( LVK - 27.09.2022 )
  W minionym roku Kraków zyskał 33 584 nowych podatników. To najwyższy wynik w 11-letniej historii akcji "Płać podatki w Krakowie". Urzędnicy zwracają jednak uwagę, że w związku ze zmianami w przepisach, podatki od nowych osób tylko uzupełniają braki w budżecie.
  [ więcej ]
 3. Ukraińcy przed 30. zostaną, po 30. wrócą odbudowywać kraj ( LVK - 10.05.2022 )
  Tak jak rynek mieszkaniowy przeżył szok popytowy po wybuchu wojny w Ukrainie, tak i rynek pracy w Krakowie mocno dotknęła sytuacja w związku z napływem uchodźców. Mowa o 200 tys. Ukraińców, którzy przybyli do miasta, z czego część jest gotowych do pracy tu i teraz.
  [ więcej ]

Onet.pl - zobacz wszystkie >>

 1. Kultowa krakowska cukiernia prosi o wsparcie. Jest na skraju upadku ( ONET - 02.10.2020 )
  "Wasz ukochany Czarodziej stoi nad przepaścią i niewiele brakuje, by na zawsze zniknął z mapy Krakowa" - piszą właściciele słynnej cukierni na jej stronie na Facebooku. Sytuacja ma związek z pandemią COVID-19.
  [ więcej ]
 2. Jacek Majchrowski odsłania karty. Na listach wyborczych politycy i radni ( ONET - 17.09.2018 )
  Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego "Obywatelski Kraków" ogłosił oficjalnie swoich kandydatów, którzy powalczą w najbliższych wyborach samorządowych. Na listach znaleźli się m.in. osoby powiązane z partiami politycznymi, radni miejscy i dzielnicowi oraz wokalista formacji WU-HAE
  [ więcej ]
 3. Karta Krakowska zachętą, by płacić podatki w Krakowie ( ONET - 26.01.2018 )
  Od lipca mieszkańcy Krakowa, którzy płacą podatki w stolicy Małopolski, zapłacą mniej za komunikację zbiorową oraz wstęp do miejskich instytucji - wszystko dzięki zniżkom dla właścicieli Karty Krakowskiej.
  [ więcej ]

Wyszukiwarka

Zobacz wszystkie wiadomości

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >