Komentarz ws wycinki drzew w Parku Swoszowickim

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 r.

Szanowni Państwo.

Obserwuję dyskusję ws. Swoszowic. Niestety, obok ważnych i użytecznych informacji pojawiają się sprawy emocjonalne, czy też szukanie konfliktów. Takim przykładem jest dyskusja o wyrębie lasu na terenie Swoszowic.  Oszczerstwem jest zarzucanie mnie, radnemu miejskiemu, że wyraziłem zgodę na wyrąb lasu.

Oczywistym jest, że nie mam nic wspólnego z tą wycinką (radni dzielnicowi zresztą też). Ewentualne decyzje w tym zakresie, pod warunkiem wszakże, że ktoś o to wnioskował – podejmują w drodze administracyjnej upoważnione wydziały i komórki Urzędu Miasta. Radny Miasta Krakowa, tak więc Przewodniczący Rady nie ma prawa narzucać tym komórkom żadnych decyzji, może w ramach swoich obowiązków pytać i apelować.

Zarzucanie mi, że osobiście „wyraziłem zgodę na wycinkę parku” jest kłamstwem, oszczerstwem i niegodziwością. Autor tych słów sam świadczy o swoim poziomie znajomości funkcjonowania samorządu i  po raz kolejny wystawia świadectwo o sobie takim swoim zachowaniem.

Szanowni Państwo, nie chcę uczestniczyć w seansie oszczerstw, nienawiści i hejtu, który niestety na forum swoszowickim na Facebooku jest bardzo często obecny. Na prośbę mieszkańców doprowadziłem lub doprowadzam  do kilku ważnych inwestycji na terenie Swoszowic, jak choćby remont Szkoły, czy po latach modernizację ulicy Myślenickiej. Na zaczepki wystawiających sobie właściwe świadectwo osób odpowiadać nie będę, a sprawiedliwość będzie po stronie prawdy, a nie pomówień i  oszczerstw.

Równocześnie gorąco zapraszam Państwa do merytorycznej dyskusji o dzielnicowych i miejskich sprawach na drugim forum Państwa osiedla: Swoszowice – nasza mała wspólnota (https://www.facebook.com/groups/1118476188289090/), na którym klimat do rozmowy sprzyja szukaniu dobrych rozwiązań, a nie złośliwym i absurdalnym pomówieniom.

Pozdrawiam mieszkańców Swoszowic serdecznie

Bogusław Kośmider

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >