Klub Kliny będzie mieć nową lokalizację

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 r.

Kilkunastotysięczne osiedle Kliny, do 2013 roku, nie miało na swym terenie żadnej placówki kultury. Dzięki uprzejmości księdza Jana Jarco proboszcza tamtejszej Parafii, w salkach kościoła swą siedzibę ma bardzo aktywny Klub Kliny. Odbywają się w nim zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Mamy jednak szansę na klub kultury w nowej siedzibie z prawdziwego zdarzenia – w rewitalizowanym Forcie na Klinach. Dziś prowadzone są poważne remonty i trochę potrwa, zanim przeniesie się tam Klub Kliny.

Ale prędzej czy później to się stanie. Będzie tak, m.in. dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu lokalnego radnego Dzielnicy X – Tadeusza Murzyna. Brawo Tadek! Sam mam zaszczyt wspierać tę inwestycję, rezerwując środki w budżecie miasta i okresowo doglądając postępu prac. To ważne na przyszłość miejsce dla mieszkańców Klinów.

Nowa lokalizacja Klubu Kliny to sporo nowoczesnej powierzchni dla zajęć kulturalnych, a także siedziba Biblioteki Polskiej Piosenki. W ramach rewitalizacji, na terenie przy forcie zostanie utworzony park. W ten sposób przywracamy Krakowowi kolejny fort. A przecież niedaleko jest Fort Łapianka, w którym krok po kroku zadomawia się Muzeum Ruchu Harcerskiego. Dobra współpraca Miasta i miejskich instytucji (ZBK, Dom Kultury Podgórze, Pan Wiceprezydent Kulig), lokalnych środowisk (Rada i radni Dzielnicy X, ludzie z Klinów) skutkuje dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców tego osiedla.

Po otwarciu Przedszkola Samorządowego nr 41 przy ul. Babińskiego, budowie pętli autobusowej przy ul. Bartla i po poszerzeniu tej ulicy, po utworzeniu Klubu Kliny i po budowie łącznika drogowego Korpala-Mieczykowa, rewitalizacja fortu to kolejna ważna inwestycja dla Klinów. A przecież przygotowywana jest budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Bpa Albina Małysiaka, w sąsiedztwie kościoła. Będzie to, obok budowy siedziby Klubu Kliny w Forcie największa inwestycja komunalna w tym rejonie.

Tu, gdzie teraz jest stary, zniszczony fort – będzie nowoczesna siedziba Klubu Kliny, osiedlowy park, a może coś więcej. Brawo Kliny!

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >