Karta Krakowska przed startem!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 r.

 

Zobacz podsumowanie wyników po pierwszym roku funkcjonowania >>

 

Karta Krakowska wchodzi w fazę wdrożenia. Od 1 lipca rusza przyjmowanie wniosków mieszkańców/podatników Krakowa do Karty Krakowskiej. 

Dzięki Karcie Krakowskiej mieszkańcy/podatnicy Krakowa zyskają możliwość zakupu tańszych o 20% niż nie-mieszkańcy/podatnicy abonamentowych biletów komunikacji publicznej, będą także mogli kupić tańsze bilety do miejskich instytucji kultury: muzeów, teatrów. W niedalekiej przyszłości przewidujemy kolejne udogodnienia dla mieszkańców/podatników, np. tańsze niż inni parkowanie.

To wspaniały projekt społeczny, pokazujący mieszkańcom korzyści z bycia Krakusem, pokazujący wspólnotę i wspólne działania, to coraz bardziej powszechny system lojalnościowy dla krakowskich mieszkańców. 

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące Karty Krakowskiej >>

 

Dzięki Karcie Krakowskiej powinniśmy pozyskać dla budżetu miasta znaczne środki finansowe. Mamy oficjalnie w Krakowie około 760 tysięcy mieszkańców, z tego około 600 tysięcy podatników. Nieoficjalnie mamy 1-1,1 mln mieszkańców, co proporcjonalnie oznacza, że w Krakowie mieszka około 800-850 tysięcy podatników. Mamy więc do pozyskania około 200-250 tysięcy dodatkowych podatników. Jeżeli udałoby się pozyskać tylko 60 tysięcy to mamy w budżecie prawie 150 mln zł dodatkowo brutto, a po odliczeniu kosztów funkcjonowania około 120 mln zł netto. Jeżeli udałoby się pozyskać połowę potencjalnych podatników – to mamy dodatkowo brutto 250-320 mln zł, netto około 200-250 mln zł. To ogromna kwota, wspierająca w przyszłości nowe inwestycje, nowe zadania bieżące. Karta Krakowska to bardzo opłacalna inwestycja finansowa Miasta, inwestycja w mieszkańców. Oni płacą podatki, wzbogacają wspólną kasę i oni-mieszkańcy mają z tego korzyści. 

Karta Krakowska to wielki projekt logistyczny i organizacyjny. To prawdopodobnie kilkaset tysięcy uczestników, to setki miejsc składania dokumentów, w tym składania elektronicznie stosownych dokumentów. To nowe terminale, oprogramowanie, to setki zaangażowanych pracowników miejskich jednostek organizacyjnych. To pewnie i błędy i pomyłki, może i awarie i przestoje, ale przy tak wielkim systemie statystycznie muszą się te złe rzeczy zdarzyć. Od razu przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Karta Krakowska to chyba największy projekt społeczny i ekonomiczny tej kadencji samorządu Krakowa, kadencji 2014-2018. To projekt, który będzie symbolem tej kadencji, ważnym symbolem na lata dla mieszkańców Krakowa. 

Rozumieli to krakowscy samorządowcy, którzy niezależnie od politycznych barw wspólnie głosowali za poszczególnymi dokumentami, ustanawiającymi tę Kartę Krakowską. Wszystkim im dziękujemy !

Przed nami wielkie wdrożenie Karty Krakowskiej, przed nami setki tysięcy składanych dokumentów, setki tysięcy wizyt w miejskich jednostkach, przed nami wreszcie dostępna dla wszystkich mieszkańców/podatników Krakowa Karta Krakowska.

Jestem zaszczycony, że wespół z wieloma krakowskimi samorządowcami mogłem współtworzyć ten projekt, ten jeden z najważniejszych w krakowskim samorządzie projekt społeczno-gospodarczy. Karta Krakowska wchodzi w fazę wdrażania.

Zapraszam do współpracy przy Karcie Krakowskiej !

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >