Forum na rzecz czystego powietrza – ważna dyskusja o działaniu strefy parkowania w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 r.

Na kolejnym spotkaniu części komunikacyjnej Forum na rzecz czystego powietrza dyskutowaliśmy o możliwych działaniach, przywracających strefie parkowania w Krakowie płynność i realne możliwości parkowania. Przedstawiono prezentację, z której wynika, że to co jest możliwe i działające w Warszawie, w Krakowie jest przez sądy unieważnianie, np.: zasady wydawania abonamentów, zakres możliwego parkowania. Pokazano też możliwości na rzecz przywrócenia strefie parkowania realnych funkcji regulacyjnych. Długo dyskutowali o tym członkowie forum – samorządowcy, członkowie organizacji pozarządowych, urzędnicy. Forum przedstawi Radzie Miasta propozycje i rekomendacje w zakresie strefy parkowania.


Łatwo jest organizować protesty, łatwo o tym mówić w mediach, trudniej uczestniczyć i rozmawiać merytorycznie o koniecznych zmianach i mówić o sprawach merytorycznych w krakowskich mediach. A potem się dziwimy. A jednak Forum na rzecz czystego powietrza analizuje kolejne propozycje stron, społecznej i samorządowej, czego efektem będą rekomendacje i propozycje dla samorządu, potem konsultowane społecznie. To takie mało atrakcyjne, bo merytoryczne działania. Ale tylko tak realnie można zmieniać sytuację w Krakowie, tylko tak można skutecznie poprawiać czystość powietrza w naszym mieście.

W ten sposób różne, merytoryczne strony: społeczna, czyli organizacje pozarządowe, środowiska lokalne, samorządowa czyli radni i urzędnicy wspólnie i pod kontrolą społeczną zajmują się rozwiązywaniem trudnych problemów krakowskiego smogu. Krok po kroku, punkt po punkcie: sprawy niskiej emisji i likwidacji palenisk, sprawy smogu wokół Krakowa, sprawy promocji działań antysmogowych i sprawy edukacji, sprawy strefy parkowania i sprawy emisji komunikacyjnej, spraw urbanistycznych, sprawy bieżącego utrzymania Krakowa, w tym mycia ulic, czystości chodników. Krok po kroku, merytorycznie, bez populizmu, ale za to z efektami.

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >