Działania Platformy okiem Przewodniczącego. 28 maja 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowny Członku/Członkini PO w Krakowie.

Jak co tydzień najważniejsze informacje o działaniach Krakowskiej Platformy Obywatelskiej. Zaczynamy.

Najważniejsze wydarzenie to Pierwsza Konwencja Programowa Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w sobotę, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Przyszło prawie 150 osób, były wszystkie władze, Parlamentarzyści, Europarlamentarzyści, radni Sejmiku i władze Województwa Małopolskiego, przedstawiciele władz krajowych PO, wreszcie nasi Ministrowie z Małopolski. Przyszli przede wszystkim członkowie Platformy w Krakowie z prawie wszystkich kół PO. Mówiliśmy o Krakowskim Centrum Programowym, o Radzie tego centrum, o głównych działaniach i projektach, w tym projekcie Diagnoza i projekcie KRK22. W dyskusji m.in. prezydent Miasta Krakowa prof. Andrzej Gołaś przedstawił swoją wizję Krakowa i najważniejszych działań w Mieście, Sławek Ptaszkiewicz mówił o Projekcie Nowej Nowej Huty, Pan Wojewoda mówił o konieczności rozpoznania potrzeb Krakowian. W dyskusji zabierało głos wielu członków PO. Na szczęście, ale i może niestety, po dwóch i pół godzinie musieliśmy kończyć, ale wielu, którzy chcieli coś powiedzieć, będą mieli okazję to zrobić przy robieniu projektów Krakowskiego Centrum Programowego. Przy okazji konieczne wyjaśnienia:

 1. W Radzie Programowej Centrum znalazły się osoby delegowane przez Krakowską PO do różnych funkcji, nie ma tam radnych miasta bo ich rola jest inna, oni mają tworzyć projekty a Rada je weryfikować.
 2. Do działań zaprosimy osoby z zewnątrz ale najpierw sami musimy „się policzyć” i zobaczyć kto do czego się nadaje.

Chcę bardzo podziękować wszystkim wspomagającym Konwencję, od Zarządu PO poczynając, przez Wojtka Krzysztonka, Michała Franczyka, Kasię Gajus, Irka Rasia i wszystkich. którzy przy tym działali. Dostaniecie też namiary na reportaż filmowy z Konwencji dzięki Witkowi Kammerowi.

Zaczynamy projekt DIAGNOZA. Projekt polega na przeanalizowaniu działania Urzędu Miasta i jednostek miejskich na wszystkich możliwych szczeblach. Koordynatorem Projektu jest Paweł Węgrzyn i już w przyszłym tygodniu pierwsze instrukcje. W projekcie może wziąć udział każdy, każdy może zaproponować swoją ocenę dowolnej jednostki miasta, i tej najmniejszej, jak stanowiska czy referaty, ale i większych, jak wydziały czy zarządy, czy spółki miejskie. Zobaczymy, co wiemy o tych jednostkach i kto się zaangażuje. To szczególne pole do działania dla radnych i bardzo proszę o podjęcie działań w tym projekcie.

Już 6 czerwca, w środę, o godz. 16.00 Senator Bogdan Klich zaprasza do Collegium Maius na niesamowite spotkanie z Panami Ministrami Spraw Zagranicznych – Radosławem Sikorskim i Adamem Rotfeldem. Zapraszamy !

11 czerwca ruszamy z kolejną inicjatywą Krakowskiej PO. W poniedziałek, 11 czerwca, godz. 17.00 w Klubie pod Jaszczurami spotkamy się z Panią Minister Rządu RP – Panią Agnieszką Kozłowską Rajewicz, Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Traktowania. Pani Minister podejmie dyskusję i przedstawi swoje argumenty za przyjęciem Konwencji ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, ale też i powie o tym, jak Ona widzi rolę kobiet w polityce i nie tylko. Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Dyskusji Politycznej PO-rozmawiajmy, który organizuje Małgosia Jantos. Zapraszamy wszystkich, szczególnie jednak nasze Panie, członkinie PO.

Ruszyliśmy też z rewitalizacją Kół PO w Krakowie i zaczynamy ankietyzację Przewodniczących Kół. Dostali oni ankietę, która ma pomóc zorganizować wsparcie dla przewodniczących, aby koła PO w Krakowie lepiej działały. Chcemy, aby w czerwcu te ankiety zostały wypełnione i potem przeanalizujemy wyniki ankiet i zaproponujemy działania.

PO-zdrawiam wszystkich

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >