Działania Platformy okiem Przewodniczącego. 21 maja 2012

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowny Członku/Członkini PO w Krakowie.

Kontynuujemy informowanie Platformersów o najważniejszych działaniach PO w Krakowie.

Najważniejsza sprawa to Konwencja Programowa PO w Krakowie, w sobotę 26 maja o godz 11.00 w Sali Konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Kraków ul. Rajska 1. Zapraszamy wszystkich członków/członkinie Platformy w Krakowie zainteresowowanych programem Platformy, zainteresowanych udziałem w wyborach samorządowych PO w 2014 roku, zainteresowanych tworzeniem programu PO na wybory. Sobota 26 maja godz. 11.00 ul. Rajska 1.

Mamy już pierwsze spotkanie w ramach Klubu Debaty Politycznej Porozmawiajmy. 11 czerwca godz 17.00 – Klub pod Jaszczurami – spotkanie z Panią Minister Kozłowską Rajewicz – Pełnomocnikiem Rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Rozmawiamy o konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, rozmawiamy w ogóle o strategii PO w tym zakresie. Zapraszam wszystkich, szczególnie tych którzy chcą odnaleźć w PO liberalne oblicze.

Rozpoczynamy program rewitalizacji kół – i jako pierwsze robimy ankietyzację Przewodniczących Kół PO w Krakowie. Chcemy Was – naszych przewodniczących Kół Platformy w Krakowie – zapytać o wasze potrzeby, o wasze oczekiwania, o wasze możliwości, Taka będzie Platforma w Krakowie jakie będą Koła Platformy, takie będą Koła Platformy jak ich przewodniczący. Prosimy Was – Przewodniczacych o wypełnienie ankiet a jeśli trzeba – o wspólne wypełnienie z zarządami czy kołami. Po zebraniu ankiet i przeanalizowaniu tych ankiet zaproponujemy Wam szkolenia, które powinny Wam pomóc w prowadzeniu Kół a może i zrobimy podręcznik Przewodniczącego Koła, gdzie zbierzemy najważniejsze pomysły na prowadzenie Kół PO.

Jako Zarząd zarekomendowaliśmy Pana Senatora Bogdana Klicha jako przedstawiciela Zarządu Powiatowego PO w Zarządzie Regionu Małopolskiego PO. Pan Bogdan Klich – to założyciel Platformy Obywatelskiej, to były Europoseł, to były Minister Obrony Narodowej, to obecny senator RP z okręgu Krakowa, to osoba znana i poważana. Życzymy sukcesów i trzymamy za słowo, że Pan Senator będzie częstym gościem na posiedzeniach zarządu powiatowego PO.

Dyskutowaliśmy też na temat politycznego stanowiska ws nazwania estakady w Krakowie. W dyskusji zdecydowanie przeważał pogląd, że najlepiej będzie przeprowadzić badania sondażowe, popularny był też pogląd aby nazwać jakiś obiekt wspólną dla wszystkich ofiar katastrofy nazwą, stosunkowo najmniej popularny pogląd był taki, aby w ogóle wstrzymać się od działań i blokować wszelkie nazywanie. Teraz w tej sprawie wypowie się Klub Radnych Miejskich PO i potem wdrożymy co postanowiliśmy.

Jednak najważniejsze to KONWENCJA PROGRAMOWA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP W KRAKOWIE – SOBOTA 26 MAJA GODZ 11.00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH.

Pozdrawiam

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >