Działania Platformy okiem Przewodniczącego. 14 maja 2012.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Szanowny Członku/Członkini PO w Krakowie

Tak jak obiecałem – od dziś rozszerzamy nasz Newsletter. Będą się pojawiały jego odmiany:

 1. Dalej będzie wysyłany Newsletter dotyczący działania PO w Krakowie
 2. Dalej będzie wysyłany Newsletter dotyczący naszych działań w Radzie Miasta Krakowa (tekst z 14 maja jest dostępny tutaj)
 3. Będziemy wysyłali Newsletter dotyczący naszych działań w Sejmiku Województwa Małopolskiego i tu duże dzięki dla Grzegorza Lipca który podjął się pisania dla Was o najważniejszych informacjach z Sejmiku
 4. Będziemy też wysyłali Newsletter z Sejmu i Senatu. To pomogą senatorowie PO i Józek Lassota, który będzie zbierał i przekazywał informacje z Warszawy
 5. Będziemy wysyłali też informacje o działaniach naszych Europosłów, Róży Thun i Bogusława Sonika

W ten sposób wypełniam obietnicę, że członkowie PO w Krakowie będą lepiej informowani o działaniach Platformy na wszystkich poziomach działania.

Co najważniejszego w Krakowskiej Platformie:

W sobotę, 12 maja, odbyło się posiedzenie zarządu krakowskiego PO. Zajęliśmy się powołaniem Krakowskiego Centrum Programowego, zwołaniem Konwencji Programowej PO, powołaniem Klubu Debaty Politycznej, przedyskutowaliśmy projekt ankiety do Przewodniczących Kół PO, wstępnie omówiliśmy plan pracy i sprawy wizerunku PO w Krakowie w tym sprawę rozszerzenia Newslettera.

Powołaliśmy wreszcie krakowski think-thank – Krakowskie Centrum Programowe. W ten sposób nie tylko realizujemy zalecenie Zjazdu PO. Krakowskie Centrum Programowe PO ma jednoczyć członków oraz sympatyków PO w Krakowie w celu wygrania wszystkich wyborów samorządowych w Krakowie w 2014 roku, ma przygotować program wyborczy PO na wybory samorządowe, ma monitorować działania Miasta, zgłaszać propozycje aktywnych działań Klubu Radnych i PO w Krakowie, ma także wyłonić najlepszych ludzi do działań wyborczych i powyborczych w Krakowie.

Pierwszym elementem działania KCP ma być przygotowanie tzw. diagnozy stanu Miasta Krakowa. Każdy członek PO będzie mógł zgłosić się do przygotowania jakiegoś elementu tej diagnozy. Szczegóły już wkrótce.

Drugim elementem działania Krakowskiego Centrum Programowego ma być Rada Programowa, w skład której wejdą reprezentanci Krakowa w wybieralnych organach władzy – posłowie, senatorowie, europosłowie, poprzedni prezydenci.

Trzecim elementem działania KCP ma być przygotowanie Wizji Krakowa 2022 roku, czyli po 2 następnych kadencjach. Do stworzenia takiej wizji będzie zaproszony każdy członek Krakowskiej PO.

Te sprawy szczegółowo zostaną przedstawione na Konwencji Programowej PO w Krakowie, która odbędzie się 26 maja o godzinie 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej – Zapraszamy!

Powołaliśmy też Klub Debaty Politycznej. Już przed wakacjami chętni będą mogli spotkać się z posłami PO: Panią Kidawą-Błońską w sprawie ustawy o in vitro, z Panią Pełnomocnik Rządu RP, Panią Poseł Agnieszką Kozłowską Rajewicz w sprawie Konwencji o przemocy wobec kobiet, czy z posłem Arturem Duninem w sprawie ustawy o związkach partnerskich. Dzięki Małgosi Jantos rozpoczynamy poważne debaty w poważnych, kontrowersyjnych sprawach.

Szanowni Państwo Platformersi. Tak jak obiecałem, zaczynamy szereg działań programowych. Każdy członek czy członkini PO będą mogli wziąć udział w planowanych spotkaniach, będą mogli zaangażować się w przygotowanie programu wyborczego PO w Krakowie. Najbliższe wydarzenie to Wiosenna Konwencja Programowa PO (raz jeszcze: 26 maja, godz 11.00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ulica Rajska 1). Zapraszam !

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >