Ciekawe spotkanie na Kurdwanowie w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów Nowy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 r.

Co 2 lata, regularnie spotykam się z mieszkańcami Kurdwanowa na spotkaniu w gościnnych progach Domu Kultury SM Kurdwanów Nowy. Tak stało się i teraz.

W czwartek 19 października, w godz 18-21 spora rzesza mieszkańców mogła przedstawić swoje problemy i postulaty. Nietypowo najpierw uroczyście podziękowałem odchodzącemu Prezesowi SM – Panu Stanisławowi Sierantowi, potem pogratulowałem nowemu Prezesowi SM Kurdwanów Nowy – Panu Piotrowi Kołakowi.

W pierwszej części przypomniałem główne postulaty i obietnice ze spotkania z 2015 roku. Mówiliśmy o remoncie ulic – Witosa, Nowosądeckiej, Cechowej, mówiliśmy o budowie parkingu Park & Ride przy pętli na Kurdwanowie, mówiliśmy o działaniach Straży Miejskiej na Kurdwanowie.

Właśnie działaniom Straży była poświęcona pierwsza część spotkania, gdzie mieszkańcy zgłaszali wiele szczegółowych postulatów dotyczących patrolowania terenu, reagowania na zajmowanie miejsc postojowych przez pojazdy nieuprawnione, była kwestia reagowania na zgłoszenia interwencji, były kwestie reagowania na oblodzenia, nieporządki zostawione przez psy. W tej sprawie odpowiadali pracownicy Straży Miejskiej, obiecując zajęcie się stosownie każdym tematem.

Drugim obszarem dyskusji były sprawy terenów zielonych, budowy ławek, trasy rekreacyjnej dla rolkarzy/biegaczy, nowych parkingów, oświetlenia, zagospodarowania muszli koncertowej i Parku Kurdwanowskiego. Wyjaśnienia udzielał Pan Przewodniczący Rady Dzielnicy XI Krzysztoł Sułowski. Część postulatów przekierowano do Spółdzielni, bowiem Miasto/Dzielnica mogą inwestować tylko na terenach miejskich.

Osobnym obszarem były sprawy drogowe. Podziękowano za realizację obietnic – przebudowy ulic Witosa i Nowosądeckiej. W sprawie remontu ulicy Cechowej informowałem, że rozpocznie się po Święcie Zmarłych, o szczegółach powinni zostać poinformowani mieszkańcy. Mówiono o problemie budowy nowego łącznika drogowego – Bojki/Kordiana na wprost, mówiono o potencjalnym przyszłym rondzie – Witosa/Łużycka /Nowosądecka, mówiono o innej organizacji świateł drogowych na skrzyżowaniach. Wszystkie postulaty zostały spisane i będą przeanalizowane pod kątem możliwości i realności ich realizacji.

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za udział w spotkaniu, dziękuję Straży Miejskiej, pracownikom Domu Kultury SM Kurdwanów Nowy, dziękuję przedstawicielom Rady Dzielnicy XI. Do zobaczenia na następnym spotkaniu na Kurdwanowie.

Polecane na stronie

 • Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2021 rok [ więcej ]
 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >