Archiwum aktualności strona 3

Podziękowania od Przewodniczącego Rady Lwowa za okazane wsparcie


Wszyscy jesteśmy Ukraińcami

Od paru dni słyszymy o próbach zawładnięcia przez Rosjan częścią terytorium Ukrainy na Krymie. To zawsze był trudny teren, mieszały się interesy mocarstw i zwykłych ludzi. Nie jest teraz nikomu potrzebna wojna. Ale też wolny świat nie może, w imię pokoju, rezygnować z wolności i niepodległości innych. Bardzo aktualne są wskazane słowa amerykańskiego prezydenta – teraz my wszyscy jesteśmy Ukraińcami. Teraz my wszyscy powinniśmy mówić – wolna, niezawisła, integralna Ukraina to wolna, niepodległa Wspólna Europa niepodległych państw. Dziś, teraz wszyscy jesteśmy Ukraińcami, bo Europa zaczyna się na Krymie.

Zachęcam do przeczytania całego mojego komentarza ws sytuacji na Ukrainie: Wszyscy jestesmy Ukraińcami

Spotkanie na os. Podwawelskim

Wczoraj, 26 lutego, spotkałem się z mieszkańcami os. Podwawelskiego. Główne problemy to bezpieczeństwo, drogi i odwodnienie. Już wkrótce będzie wyraźna poprawa sytuacji. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w dyskusji.

Znicz pod Konsulatem Ukrainy

Znicz pod Konsulatem Ukrainy, zaniesiony apel do władz i obywateli Ukrainy, minuta ciszy za ofiary – to symboliczne działania Rady Miasta Krakowa. Organizowanie przez Komisję Zdrowia i radnych lekarzy pomocy w postaci środków opatrunkowych i medycznych – to działania merytoryczne. Krakowskie szpitale gotowe na przyjęcie od Ukraińców – ofiar poszkodowanych w zamieszkach. Próbujemy się kontaktować z władzami Lwowa, aby wiedzieli że mają z Krakowa pomoc. Wspólna Europa to Europa z Ukrainą !

List do Rady Lwowa


Wizyta w Radiu Kraków

20 lutego gościłem w porannej audycji Radia Kraków. Dyskutowaliśmy o propozycji ograniczenia handlu w niedziele i święta, o sytuacji na Ukrainie, powrócił również temat opłat za śmieci.

Link do tej i innych audycji Radia Kraków znajdą Państwo w dziale „media”.

Apel Radnych Krakowa ws sytuacji na Ukrainie.


Konsultacje ws. ograniczenia godzin otwarcia sklepów w Krakowie

Zakończyły się konsultacje społeczne projektu uchwały ws. ograniczenia godzin otwarcia sklepów w Krakowie w Wigilię, Wielki Piątek oraz niedziele. Szczegółowe podsumowanie i mój komentarz znajdą Państwo w osobnym artykule. Przypomnę, że jestem zdecydowanie przeciw regulowaniu przez radnych-polityków zasad funkcjonowania sklepów i w ogóle przedsiębiorców i relacji między przedsiębiorcami a pracownikami. Czytaj więcej

Projekt uchwały ws. MPEC

Wczoraj, 13 lutego, złożyliśmy projekt uchwały ws. kierunkow działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie aktywnego wspierania przyłączania budynków Gminy Miejskiej Kraków do Miejskiej Sieci Ciepłowniczej MPEC. W związku z problemami Krakowa ze smogiem chcemy, aby Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zintensyfikowało działania zmierzające docelowo ku ograniczeniu niskiej emisji na terenie Krakowa poprzez podłączania większej liczby budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Całość uchwały dostępna jest tutaj (plik .pdf).

Projekt uchwały ws. Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa

Z początkiem lutego złożony został popierany przez Bogusława Kośmidera projekt uchwały ws. powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Pełna treść uchwały dostępna jest w dziale „inicjatywy”.

Społeczna inicjatywa ws. zmiany nazwy Ronda Czyżyńskiego

Otrzymałem w minionym tygodniu list z zaskakującą propozycją społeczną – nadania Rondu Czyżyńskiemu imienia marszałka Iwana Koniewa. Jak piszą inicjatorzy „celem jest upamiętnienie bohatera, który wyzwolił spod okupacji niemieckiej miasta Kraków”.

Jak niewiele czasu było potrzebne, aby historia zatoczyła koło – ledwie 23 lata temu, 14 czerwca 1991 roku, Rada Miasta Krakowa zmieniała nazwę ówczesnej ul. I. Koniewa na ul. Armii Krajowej. W tamtej uchwale zmieniającej nazwy znajdzie się jeszcze wielu ludzi, których imię odebrano ulicom, alejom, placom. Nazywając ich bohaterami i proponując tak znaczące upamiętnienie, jak nazywanie miejsc ich imieniem, wypada zadać sobie jednak pytanie – to bohaterowie wolnej Polski, czy PRL?

Wyniki budżetu 2013

Wyniki wykonania budżetu Krakowa 2013 okazały się bardzo dobre. Czyżby nadszedł koniec kryzysu w Krakowie? Więcej w artykule w dziale „inicjatywy”.

Wizyta w Radiu Kraków

30 stycznia miałem przyjemność być w porannej audycji Radia Kraków. Dyskutowaliśmy o problemach z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, bezpieczeństwie w centrum miasta, programie wymiany palenisk oraz nadchodzących wyborach samorządowych.

Link do tej i innych audycji Radia Kraków znajdą Państwo w dziale „media”.

Miła sercu korespondencja od Stowarzyszenie Filantropów im. Brora Hanssona.


Budżet KRK 2014

W związku z przyjęciem budżetu Krakowa na rok 2014 zachęcamy do zapoznania się z inicjatywami, które znalazły się w nim dzięki staraniom Bogusława Kośmidera. Czytaj więcej o inicjatywach lokalnych oraz inicjatywach ogólnomiejskich.

Wizyta w TVP Kraków

Złożona dzisiaj przez Bogusława Kośmidera poprawka ws przesunięcia terminu wprowadzenia zmian w strefie parkowania jest dostępna do wglądu w dziale inicjatywy. Na stronie także linki do medialnych publikacji oraz materiału TVP w tej sprawie.

Wizyta w TVP Kraków

Miałem przyjemność gościć w niedzielę, 26 stycznia, w TVP Kraków w programie Polityka bliżej. Rozmawialiśmy o prawyborach, o strefie parkowania, o propozycji darmowej komunikacji wokół plant. W materiale moje zdanie na te i kilka innych kwestii, zachęcam do obejrzenia !

Link do tego i innych programów TVP Kraków znajdą Państwo w dziale „media”.

Odpowiedzi na grudniowe interpelacje

Dostępne są już odpowiedzi Prezydenta na dwie grudniowe interpelacje – ws. parku kulturowego 2.0 oraz Lasu Borkowskiego i wycinki drzew w jego okolicach.

Linki do interpelacji oraz odpowiedzi na nie znajdują się w dziale „interpelacje”.

Wizyta w Radiu Kraków

Wczoraj, 14 stycznia rano miałem przyjemność gościć w studiu Radia Kraków. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, budżecie partycypacyjnym i oczywiście o konsultacjach ws Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Link do tej i innych audycji Radia Kraków znajdą Państwo w dziale „media”.

XXIII Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Samorządów

10 stycznia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się doroczne Spotkanie Opłatkowe Samorządów Małopolski.

„To, co najpiękniejsze. The very best of Penderecki”

Jako zwolennik międzyludzkiej solidarności, życzliwości i społecznego zaangażowania gorąco popieram ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku na licytację, w imieniu Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa zdecydowałem się przekazać „To, co najpiękniejsze” – dwupłytowy album, świetnie wydana kompilacja najważniejszych utworów w dorobku Krzysztofa Pendereckiego – słynnego kompozytora, wielkiego reformatora muzyki poważnej, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Dla lepszego odbioru płyty zostały pokryte warstwą złota. Całość opatrzona jest bogatą w ważne dla melomanów informację.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Zapraszamy na aukcję w serwisie Allegro

Życzenia Świąteczne i Noworoczne


Zmodernizowany przepust w Opatkowicach

Zgodnie z obietnicami ze spotkania z mieszkańcami Opatkowic rośnie bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w tej okolicy. W ciągu ulicy Smoleńskiego zmodernizowano przepust nad Olszynką.

„Radosna Szkoła” w Opatkowicach

20 grudnia oddano do użytku nowy plac zabaw przy szkole podstawowej nr 134 w Opatkowicach. Utworzenie nowego, bezpiecznego miejsca zabaw dla dzieci było możliwe dzięki środkom z rządowego programu „Radosna Szkoła”, jednak w tym przypadku zostało wsparte także przez środki z budżetu Rady Dzielnicy X. W otwarciu placu zabaw uczestniczyli m.in. Bogusław Kośmider, Jan Mikuła – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy X oraz Andrzej Pachel Radny Dzielnicy X.

Podgórskie Ubieranie Choinki

19 grudnia w gimnazjum nr 29 miało miejsce wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie pod hasłem Podgórskie Ubieranie Choinki. W trakcie akcji odbyła się także zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 przy Szpiatalu Dziecięcym w Prokocimiu. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta – Bogusław Kośmider. Więcej informacji na stronie Dzielnicy XII.

Opłatek Rady Miasta Krakowa

18 grudnia odbył się świąteczny opłatek Rady Miasta Krakowa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Metropolity Krakowskiego Kardynała Dziwisza.

Władysław Stróżewski Honorowy Obywatel Miasta Krakowa

11 grudnia prof. Władysław Stróżewski, światowej sławy filozof został Honorowym Obywatelem Krakowa. Więcej o wydarzeniu pisze onet.pl

Spotkanie z mieszkańcami Opatkowic

Opatkowice to już czwarte miejsce na trasie mojego cyklu z osiedlowych spotkań z mieszkańcami. Po Swoszowicach, Ruczaju, Kurdwanowie przyszedł czas na południowe obrzeże Krakowa. Sala świetlicowa klubu sportowego Opatkowianka pękała w szwach, a ponad setka obecnych mieszkańców świadczy o wielkiej potrzebie prowadzenia dyskusji dotyczącej lokalnych problemów.

Najbardziej palące bolączki Opatkowic to remont ul. Taklińskiego oraz przeciwdziałanie wylewaniu wód rzeki Wilgi. Już niejako tradycyjnie wiele emocji w trakcie dyskusji związanych było z funkcjonowaniem nowego systemu odbioru odpadów komunalnych. W sprawie rzeki Wilgi już działam: uzyskałem zgodę kurii na wejście na kościelną działkę, a bez tego zabezpieczenie mieszkańców przed zalewaniem nie mogło ruszyć. Wykonywany jest projekt i w ciągu kilkunastu miesięcy powinny być wykonane prace w korycie rzeki. W zakresie wywozu śmieci – z nowym rokiem będą nowe ceny: niższe!

Jak zawsze, na spotkanie zaprosiłem przedstawicieli MPO, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a także straży miejskiej i policji. Teraz będę pilnować, by sprawy poruszone przez mieszkańców były sprawdzone, zdiagnozowane i rozwiązane. A w nowym roku jadę dalej – kolejne osiedla już czekają!

Spotkanie z mieszkańcami Czyżyn

10 grudnia w świetlicy w Łęgu w towarzystwie przedstawicieli Rady Dzielnicy 14, MOPS-u oraz MPEC-u spotkałem się z mieszkańcami Czyżyn, aby porozmawiać o możliwościach podłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Po gorącej dyskusji ustalono, że w ciągu najbliższych kilku dni MPEC przygotuje cennik dla zainteresowanych mieszkańców, a następnie każdy z chętnych będzie mógł do 15 stycznia złożyć do Rady Dzielnicy 14 wniosek o podłączenie się do sieci ciepłowniczej. Po tym terminie przedstawiciele Rady Dzielnicy przekażą zbiorczo wszystkie wnioski do MPEC, który zajmie się ich weryfikacją formalno-prawną oraz każdorazowo określi, czy w przypadku danego obiektu nie ma przeciwwskazań technicznych, które uniemożliwiałyby podłączenie go do sieci MPEC.

Mieszkańców poinformowano także o możliwościach skorzystania z dwóch miejskich programów pomocowych, dofinansowania wymiany pieców oraz organizowanego przez MOPS dofinansowania rachunków za ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Następne spotkanie poświęcone dalszym działaniom w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie w lutym, po analizie wniosków, które Rada Dzielnicy przekaże do MPEC.

Artykuł z Gazety Wyborczej o spotkaniu

Debaty Olimpijskie

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider zwrócił się pisemnie do Prezydenta Krakowa o przygotowanie debaty społecznej w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.

Wyróżnienie ze strony Dziennika Polskiego

Dziennik Polski wybrał najbardziej aktywnych radnych Krakowa. Znalazł się wśród nich również Bogusław Kośmider, który tak komentował to wyróżnienie:

W Dzienniku Polskim zostałem określony jako jeden z najbardziej aktywnych radnych w aktualnej Radzie Miasta Krakowa. To cieszy, bo choć mam swoje lata, to energią mógłbym obdzielić wielu. Nie traktuje siebie jako „męża opatrznościowego Rady”, ale przeprowadzenie reformy finansów Miasta i doprowadzenie do uporządkowania spraw finansowych, wprowadzenie zakazu palenia węglem, ale i całego programu antysmogowego, jak również spowodowanie zdecydowanie większej ilości policjantów w Krakowie, w tym na stażach aplikacyjnych i uzupełnienie etatów Krakowskiej Policji – to są moje najważniejsze działania ogólno krakowskie.

A lokalnie – uratowaliśmy sposobem po 5 latach bezskutecznych starań Park Duchacki, teraz zaczynamy rewitalizacje, uruchomiliśmy Dom Kultury na Klinach i wyremontowaliśmy Dom Kultury w Soboniowicach, rusza wreszcie, po znalezieniu sposobu na protesty, remont ulicy Myślenickiej, rusza budowa Korpala do Mieczykowej, rusza remont szkoły na Myślenickiej, wreszcie rusza budowa przedszkola na Klinach-Zachód.

Sposobem trzeba działać, nie siłą. I tak, krok po kroku powoli zmieniamy Kraków i nasze lokalne ojczyzny !

Charytatywny Koncert Mikołajkowy

W poniedziałek (9 grudnia) w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego odbył się dobroczynny Koncert Mikołajkowy, pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Koncert organizowany był przez Stowarzyszenie Filantropów im. Brora Hanssona. Podczas tego wyjątkowego wieczoru w Filharmonii wystąpili m.in. Lidia Jazgar, Zbigniew Wodecki i Jacek Wójcicki.

W trakcie koncertu Bogusław Kośmider odznaczony został medalem im. Andrzeja Grzymały przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Św. Mikołaja.

Przypomnijmy, że Bror Hanson jest Honorowym Obywatelem Miasta Krakowa. Ten szwedzki filantrop zasłużył się Krakowowi organizując sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Stowarzyszenie Filantropów im. Brora Hanssona to prywatna organizacja filantropijna założona przez Zofię i Zdzisława Żelaznych w 1997 roku. Celem fundacji jest niesienie pomocy ludziom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i dzieciom specjalnej troski.

Spotkanie z Radą Programową konferencji UEk

9 grudnia 2013 r. – spotkanie z Radą Programową konferencji „Sprawozdawczość i rewizja finansowa – problemy kwantyfikacji wartości i ryzyka” organizowanej przez Katedrę Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Komisja Ekologii i Ochrony Środowiska

5 grudnia Komisja Ekologii RMK zebrała się pod krakowskim balonem, aby porozmawiać o problemie smogu w Krakowie. Już wkrótce balon ma zmieniać kolor w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza, a tym samym ostrzegać mieszkańców miasta o zagrożeniu smogiem.

Wizyta przedszkolaków

4 grudnia, przed sesją Rady Miasta, Bogusława Kośmidera w jego gabinecie odwiedzili najmłodsi mieszkańcy Krakowa – dzieci z przedszkola nr 187 „Pod Lipami”.

Podziękowania od CBA

Podziękowania za pomoc w organizacji konferencji EPAC/EACN odbywającej się w ramach współpracy Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Komdeny Głównej Policji.

Członkostwo w Radzie Muzeum AK

Bogusław Kośmider został członkiem Rady Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa Nila w Krakowie.

Spotkanie z mieszkańcami na Kurdwanowie (27 listopada 2013r.)

Kontynuuję cykl spotkań z mieszkańcami krakowskich osiedli. Po Swoszowicach i Ruczaju przyszedł czas na Kurdwanów.

W siedzibie Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów-Nowy rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, gospodarce odpadami komunalnymi oraz infrastrukturze drogowej. Do udziału jak zawsze, zaprosiłem przedstawicieli miejskich jednostek – straży miejskiej, policji, MPO, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Dyskusja była bardzo owocna – mieszkańcy zgłosili wiele problemów, wyjaśnione zostały różne sprawy. Największymi problemami Kurdwanowa zdają się być zbyt mała ilość parkingów, zły stan dróg (zwłaszcza nawierzchni ul. Witosa) oraz agresywnie zachowująca się młodzież niszcząca wulgarnymi napisami elewacje bloków mieszkalnych. Wiele emocji towarzyszyło części spotkania poświęconej omówieniu funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Bardzo cieszy mnie wysoka frekwencja oraz duża liczba merytorycznych wypowiedzi. Wiele spraw trafiło do mojego notatnika – będę szukać sposobów na ich rozwiązanie. Dziękując SM Kurdwanów-Nowy za gościnę – serdecznie zapraszam na kolejne spotkania na kolejnych osiedlach.

Honorowe obywatelstwo Krakowa dla prof. Juchniewicza

27 listopada 2013 r. – uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana z okazji nadania profesorowi Stanisławowi Juchniewiczowi tytułu Honorowego Obywatela Krakowa.

W mediach o smogu

Zapraszam do obejrzenia dziś (25 listopada) o godz. 18:50 w Telewizji Kraków programu „Tematy dnia”. Będziemy rozmawiać o walce z krakowskim smogiem. Również o smogu dyskutować będziemy jutro w Radiu Kraków w programie „Co niesie dzień” (pomiędzy godz. 8:10 a 9:00). Do zobaczenia i usłyszenia !

Spotkanie z mieszkańcami Kurdwanowa

Serdecznie Państwa zapraszam na spotkanie dot. bezpieczeństwa, infrastruktury, gospodarki odpadami komunalnymi oraz bieżących problemów os. Kurdwanów. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury SM Kurdwanów Nowy przy ul. Witosa 39, w środę, 27 listopada 2013 r. o godz. 18:00.

2 tygodnie temu, 13 listopada, odbyłem podobne spotkanie z mieszkańcami Ruczaj, mam nadzieję, że środowe spotkanie okaże się równie interesujące i merytoryczne.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam mieszkańców Kurdwanowa i nie tylko !

Posiedzenie Komisji Ekologii

21 listopada 2013 r. – wspólne posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza Rady Miasta Krakowa. Więcej informacji w dziale inicjatywy oraz w newsletterze „Okiem Przewodniczącego”.

Spotkanie z uczniami

20 listopada 2013 r. – spotkanie z uczniami klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 5 z oddziałami sportowymi.

Spotkanie z Przewodniczącą Rady Miasta Sztokholmu

Również 15 listopada 2013 r. Bogusław Kośmider spotkał się z Margaretą Björk, Przewodniczącą Rady Miasta Sztokholmu, jej mężem Hansem Björkiem emerytowanym Radcą Ministerstwa Sprawiedliwości oraz z Panem Markiem Szpunarem Prezesem Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja samorządowa poświęcona walce ze smogiem

15 listopada 2013 r. odbyła się XIV Małopolska Konferencja Samorządowa „Ochrona powietrza w Krakowie i Małopolsce. Walka ze smogiem. Rozwój sieci ciepłowniczych”

Spotkanie z mieszkańcami na Ruczaju

Korzystając z gościnności Centrum Kultury Ruczaj, 13 listopada br. zorganizowałem spotkanie z mieszkańcami os. Ruczaj. Jest to osiedle, które darzę szczególnym sentymentem, gdyż przez wiele lat mieszkałem na Ruczaju. Osiedle się zmienia, rozrasta i oczywiście przybywa problemów. Spotkanie miało na celu omówienie spraw z zakresu bezpieczeństwa, infrastruktury drogowej, gospodarki odpadami komunalnymi, a także innych ważnych dla mieszkańców spraw. Jednakże najważniejszym było zdiagnozowanie przyczyn oraz znalezienie rozwiązań poszczególnych problemów.

Dyskusja trwała ponad 3 godziny (rekordowo długo spośród moich dotychczasowych spotkań osiedlowych) i na pewno była owocna. Aby miała ona rzeczowy przebieg zaprosiłem do udziału w spotkaniu przedstawicieli policji, straży miejskiej, MPO i ZIKiT-u. Oczywiście nie brakło też radnych dzielnicy VIII Dębniki z przewodniczącym p. Arkadiuszem Puszkarzem na czele. Każdy poruszony temat zasługuje na zastanowienie, a do najważniejszych zgłoszonych zagadnień zaliczam remont ul. Pszczelnej oraz poprawienie jakości obsługi wywozu śmieci.

Ruczaj to wielkie osiedle i wielkie są też tu potrzeby. Musimy pamiętać, że nawet pomimo najlepszych chęci nie da się (nigdzie, nie tylko na Ruczaju) rozwiązać natychmiast wszystkich bolączek i sprostać wszystkim oczekiwaniom. Trzeba ustalić priorytety – dla mnie jest nim bezpieczeństwo mieszkańców. Zapewniam, że postaram się aby nasza rozmowa zaowocowała konkretnymi rozwiązaniami.

Dziękuję wszystkim za przybycie i liczę na Państwa obecność następnym razem.

Fot. Ewa Urbańska

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada – oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się na Placu Jana Matejki, udział w nich wzięli m.in. Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta, Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa, Wojciech Kozak – Wicemarszałek Małopolski, Janusz Sepioł – Senator RP.

Miła wizyta gości z Austrii

8 listopada 2013 – spotkanie z delegacją austriackich przedsiębiorców

Cracoviae Merenti dla Okręgowej Izby Lekarskiej

Uroczysta sesja RMK z okazji wręczenia srebrnego medalu Cracoviae Merenti Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie.

Ambasador Dziecięcych Talentów

Ze wszystkich wyróżnień najbardziej cieszą te za działalność na rzecz młodych i najmłodszych krakowian – z okazji sześćdziesięciolecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka przyznano statuetki Ambasador Dziecięcych Talentów. Otrzymali je: Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, wiceprzewodniczący Józef Pilch, Przewodnicząca Komisji Edukacji Marta Patena i wiceprzewodnicząca Barbara Nowak.

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >