Archiwum aktualności strona 2

Coroczne strzelanie Bractwa Kurkowego

6 września odbyło się coroczne strzelanie Bractwa Kurkowego. Miałem nawet niezły wynik i dostałem medal królewski z podziękowaniem za wsparcie i z życzeniem wygrania wyborów. Bracia Kurkowi- dziękuję !

Wizyta pastora Friedricha Magiriusa

5 września miałem po raz kolejny przyjemność gościć w Krakowie honorowego obywatela naszego miasta – pastora Friedricha Magiriusa, filantropa, uczestnika demokratycznej opozycji w NRD, a także samorządowca Lipska.

Z Forum Ekonomicznego w Krynicy – nagroda „Nowa Kultura Nowej Europy”

Szanowni Państwo,

Nagroda Forum Ekonomicznego „Nowa Kultura Nowej Europy” im. Stanisława Vincenza przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury regionu Europy Środkowowschodniej.

W intencji pomysłodawców „Nowa Kultura Nowej Europy” ma być wyróżnieniem, które dostrzeżone zostanie nie tylko przez osoby związane ze światem kultury. Jej uroczyste wręczenie podczas Forum Ekonomicznego ma sprawić, iż głosy artystów i twórców będą obecne podczas spotkań międzynarodowego grona ekspertów, a także liderów życia politycznego, społecznego, gospodarczego.

Nagroda nazwana jest imieniem Stanisława Vincenza, znakomitego pisarza, tłumacza, filozofa, autora koncepcji, iż nie tyle państwa, ile właśnie regionalne „małe ojczyzny” stanowią o więzi Europejczyków.

Fundatorem Nagrody jest Rada Miasta Krakowa, Kapitułę Nagrody tworzą także poprzedni laureaci Nagrody: Andrzej Stasiuk, Martin Pollack, Magda Vášáryova.

Uroczyście informuję, że zgodnie z decyzją Kapituły tegorocznym laureatem „Nagrody Forum Ekonomicznego Nowa Kultura – Nowej Europy im. Stanisława Vincenza przyznawanej przez Radę Miasta Krakowa” za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury regionu Europy Środkowowschodniej – został pan Serhij Żadan- Ukraiński poeta, tłumacz, publicysta, performer.

Parę dni temu obchodziliśmy rocznicę uzyskania przez Ojczyznę Laureata – Ukrainę niepodległości. Życzyliśmy wtedy i życzymy teraz pokoju i spokoju dla Ukrainy, życzyliśmy aby następna rocznica była odbywana w pokoju i w wolnej Europie.

W imieniu Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pragnę Panu serdecznie pogratulować zdobycia tak prestiżowego wyróżnienia.

Szcze ne wmerła Ukraina !

Prezentacja projektów Budżetu Obywatelskiego

1 września odbyła się prezentacja projektów zgłoszonych do krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pozytywną weryfikację przeszło 459 wniosków. Na przełomie września i października odbędą się głosowania ws. wyboru projektów.

Więcej informacji o krakowskim Budżecie Obywatelskim znajdą Państwo na stronie budzet.krakow.pl, a listę publikacji medialnych w dziale inicjatywy na mojej stronie.

Dzień Straży Miejskiej

29 sierpnia w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczyste obchody Dnia Straży Miejskiej.

Wspieranie rozwoju kultury w Krakowie

Miasto to nie fabryka, kultura to nie strata, tylko wartość dodana – tak uważam, dlatego aktywnie wspieram działania miasta i lokalnych społeczności na rzecz rozwoju kultury i dostępu do niej. Kluby kultury, biblioteki, teatry, KBF to tylko niektóre instytucje, w pomoc którym się angażuję.

Zainteresowanych szczegółami mojej działalności w tych obszarach zapraszam do osobnego artykułu w ramach mojego sprawozdania z kadencji radnego.

TVP Kraków – „Tematy dnia”

29 lipca miałem przyjemność być w programie TVP Kraków „Tematy dnia”. Rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach samorządowych oraz o podejmowanych działaniach mających na ograniczyć problem smogu w Krakowie.

Cały program dostępny jest do obejrzenia na stronie TVP Kraków.

Mieszkalnictwo – poważne zmiany

Mieszkanie jest jedną z najważniejszych spraw i potrzeb obywatela. Musimy gdzieś mieszkać ! Dlatego jako Radny poświęcam sprawom mieszkaniowym dużo uwagi i pracy. Temat mało medialny, a dotyczy przecież tysięcy Krakowian.

Historię moich inicjatyw oraz działań na tym polu przedstawiam w osobnym artykule w ramach mojego sprawozdania z kadencji radnego.

Pomoc krakowskim harcerzom

Jestem harcerzem i wiem jak ważne wartości przekazuje harcerstwo. Patriotyzm, szacunek do innych, uczciwość, poczucie służby. Dlatego zawsze będę pomagał i wspierał remonty harcówek i lokali harcerskich zabezpieczając środki na działalność harcerzy, zarówno z ZHP, jak i z ZHR. Z mojej inicjatywy powstanie w Krakowie Muzeum Ruchu Harcerskiego.

Więcej o mojej pomocy Harcerzom piszę w osobnym artykule w ramach mojego sprawozdania z kadencji radnego.

Działania antysmogowe

Działania antysmogowe to jeden z ważniejszych aspektów pracy Rady Miasta Krakowa kadencji 2010-2014. Doprowadzenie do zakazu palenia węglem, program antysmogowy i program osłonowy to jeden z kluczowych moich sukcesów jako Radnego i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Więcej o moich działaniach w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza piszę w osobnym artykule w ramach mojego sprawozdania z kadencji radnego.

„Podarujmy Dzieciom Lato”

21 lipca miałem przyjemność powitać w Sali Obrad RMK polskie dzieci z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Litwy, które przyjechały do Krakowa w ramach akcji „Podarujmy Dzieciom Lato”.

Celami akcji są pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży polonijnej w wieku 7-14 lat o Polsce oraz doskonalenie ich znajomości języka polskiego w praktyce. W długofalowej perspektywie projekt ma przyczynić się również do aktywizacji i wzrostu zaangażowania Polonii i Polaków za granicą w promocję Polski i wartości reprezentujących narodową spuściznę i dorobek odrodzonego państwa.

Wsparcie przedsiębiorczości w Krakowie

Nowe miejsca pracy i pomoc przedsiębiorcom to jedno z najważniejszych zadań samorządu. Dlatego wraz ze środowiskami gospodarczymi przygotowałem bardzo dobrze przyjęty Krakowski Program Wspierania Przedsiębiorczości. Chcąc utrzymać specyfikę zabytkowego Krakowa stworzyłem, będący wzorem dla innych miast, Program Wspierania Branż Chronionych i Zanikających. Pomagałem kupcom utrzymać ich miejsca pracy.

Więcej o moich działaniach dla wsparcie przedsiębiorczości piszę w osobnym artykule w ramach mojego sprawozdania z kadencji radnego.

List ze Szkoły Podstawowej nr 156 im. ks. kard. A. S. Sapiehy


„Łatwo się krzyczy a trudniej dyskutuje”

„Sprawa Zakrzówka ciągnie się od 10 lat, ale są inne bardziej gorące tematy w mieście” – przekonywał 9 lipca na antenie Radia Kraków Przewodniczący krakowskiej Rady Miasta Bogusław Kośmider.

Cała audycja dostępna jest na stronie Radia Kraków.

Pismo lokalne „Wokół nas” nr 1

Pierwszy, czerwcowy numer pisma lokalnego „Wokół nas”, wydawanego na południu Krakowa, do ściągnięcia w formie PDF po kliknięciu na obrazek lub tutaj.

Konkurs „Filantrop Krakowa”

30 czerwca Bogusław Kośmider wręczył nagrody laureatom konkursu „Filantrop Krakowa” za rok 2014. Nagrody przyznano Ryszardowi Konstantemu, firmie Meblodom Plus, Fundacji Radia Zet oraz TVP Kraków. Dziękujemy laureatom za wielkie serce i pomoc okazaną potrzebującym.

List od Spółdzielni Mieszkaniowej „Kurdwanow Nowy”


List ws. regulacji rzeki Wilgi


Uhonorowanie przez Związek Piłsudczyków

W uznaniu zasług dla ruchu niepodleglosciowego w Polsce, otrzymałem od Związku Piłsudczyków Pamiątkowy Krzyż 100-lecia Wymarszu I Kompanii Kadrowej. Jest to dla mnie szczególnie cenne, bo mój dziadek śp. Andrzej Kośmider był legionistą i członkiem Związku Legionistów. Dobrze, że kultywujemy pamięć tych czasów i bohaterów z tych czasów. Chwała Bohaterom. Kraków pamięta !

Wizyta w TVP Kraków

Bogusław Kośmider gościł w studiu TVP Kraków w programie „Polityka bliżej”, rozmowa toczyła się głównie wokół inicjatywy budżetu obywatelskiego w Krakowie. Zobacz program

Konkurs historyczny „Czy znasz Kraków”

11 czerwca Bogusław Kośmider wręczył nagrody indywidualnym oraz drużynowym finalistom konkursu historycznego „Czy znasz Kraków”. Konkurs „Czy znasz Kraków” organizowany jest pod patronatem Rady Miasta Krakowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a tegorocznym temat to: „Kraków – stąd do Niepodległości”. W 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej.

Nagrody „Bezpieczny Kraków”

10 czerwca Bogusław Kośmider wziął udział w uroczystości wręczenia nagród „Bezpieczny Kraków” za rok 2013. Nagrody otrzymali funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz straży pożarnej za wzorową służbę na rzecz społeczeństwa oraz dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Miły list od Związku Harcerstwa Polskiego


Ks. infułat Jerzy Bryła Honorowym Obywatelem Krakowa

5 czerwca, na uroczystej sesji Rady Miasta, po raz dziewiąty w obecnej kadencji samorządu przyznano tytuł Honorowego Obywatela Krakowa. Zaszczyt ten spotkał ks. infułata Jerzego Bryłę, duszpasterza osób głuchoniemych, studentów oraz artystów. Za wkład w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, ratowanie krakowskich zabytków, a także zaangażowanie w organizację przedsięwzięć artystycznych ks. infułat Jerzy Bryla był już w przeszłości odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem Cracoviae Merenti.

Msza święta w intencji Krakowa

Msza święta w intencji Miasta rozpoczęła 5 czerwca obchody Święta Miasta. We mszy, którą odprawił ks. infułat Jerzy Bryła wzięli udział przedstawiciele władz miasta: Przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider, Prezydent Jacek Majchrowski oraz Radni Miasta Krakowa.

Ryszard Horowitz Honorowym Obywatelem Krakowa

28 maja Leopold Kozłowski-Kleinman – kompozytor, dyrygent, pianista, odebrał podczas uroczystej sesji tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Leopold Kozłowski-Kleinman opracował sześć polskich wersji musicalu „Skrzypek na dachu”. Był on wystawiany w wielu polskich teatrach, m.in. przez Operę Krakowską i Teatr Muzyczny w Gdyni, gdzie doczekał się tysięcznego spektaklu. Artysta skomponował również muzykę teatralną do wielu spektakli wystawianych w Teatrze Żydowskim w Warszawie oraz filmową, m.in. jest twórcą muzyki obozowej i gettowej w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga.

Dziś Leopold Kozłowski-Kleinman jest niezaprzeczalnie ogromnej sławy autorytetem muzycznym. Jako ostatni w świecie autentyczny kelzmer wie, jak należy wykonywać tradycyjne pieśni żydowskie. Przywrócił w powojennej Polsce pamięć o żydowskiej kulturze, rozsławiając na cały świat Kraków i jego byłą żydowską dzielnicę – Kazimierz.

Więcej o Honorowych Obywatelstwach Krakowa nadanych w obecnej kadencji Rady Miasta znajduje się w dziale inicjatywy.

Spotkanie z mieszkańcami Dębnik

Wczoraj, 27 maja, spotkałem się z mieszkańcami osiedla Dębniki. Jak zwykle podczas osiedlowych spotkań dominowała tematyka lokalna.

Na Dębnikach, zgodnie z moimi wcześniejszymi spostrzeżeniami, najważniejszymi problemami są kwestie dot. parkowania aut, bezpieczeństwa (a właściwie porządku publicznego) i odwodnienia. Te zagadnienia na pewno wymagają uporządkowania.

Najbardziej optymistycznie wygląda sprawa odwodnienia – przesądzona jest budowa pompowni na wysoki stan wody, która zabezpieczy mieszkańców Dębnik przed podtopieniami domostw.

Najwięcej kontrowersji budzi kwestia sposobu rozwiązania problemu parkowania aut. Podczas dyskusji starły się poglądy zwolenników i przeciwników wprowadzenia na Dębnikach strefy płatnego parkowania. Trzeba się nad tym bardzo poważnie zastanowić i zapewne zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie.

Problemy z bezpieczeństwem to głównie problemy z zakłócaniem ciszy, zanieczyszcaniem zieleńców i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – wyzwania dla straży miejskiej.

Na Dębnikach się wychowałem – teraz pilnuję i będę pilnować rozwoju „mojego” osiedla.

Więcej o moich dotychczasowych spotkaniach spotkaniach z mieszkańcami w Krakowa znajduje się w dziale inicjatywy.

Odsłonięcie pomnika Niedźwiedzia Wojtka

18 maja, w 70. rocznicę Bitwy o Monte Cassino, w Parku Jordana odsłonięto pomnik Niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył Armii Andersa. Czytaj dalej >>

Podziękowanie od rodziny Bemów za uratowanie Parku Duchackiego


Ryszard Horowitz Honorowym Obywatelem Krakowa

30 kwietnia podczas sesji uroczystej Rady Miasta Krakowa Ryszard Horowitz, słynny fotografik, otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Więcej o Honorowych Obywatelstwach Krakowa nadanych w obecnej kadencji Rady Miasta znajduje się w dziale inicjatywy.

Pomnik Niedźwiedzia Wojtka

Niemal dokładnie rok temu, 24 kwietnia 2013 roku, zdecydowaliśmy jako Rada Miasta, że w Parku Jordana stanie pomnik Niedźwiedzia Wojtka, który służył w Armii Andersa. 18 maja ta inicjatywa stanie się faktem. Kilka słów więcej o tym dzielnym zwierzaku oraz inicjatywie jego upamiętnienia znajduje się w dziale inicjatywy.

Życzenia Wielkanocne


List od Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Podziękowania od Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej za działania na rzecz utrzymania stawek dzierżawnych miejskich placów targowych administrowanych przez Spółki Kupieckie.

Spotkanie we Wróblowicach

Kontynuując serię osiedlowych zebrań w krakowskich dzielnicach wczoraj, 10 kwietnia, miałem przyjemność spotkać się z mieszkańcami Wróblowic. To peryferyjne osiedle w dzielnicy X, pozostające nieco w cieniu innych południowych rejonów Krakowa. Będziemy to zmieniać i to bardzo szybko.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie przeprowadzonych kilka znaczących inwestycji: remont siedziby tamtejszego klubu kultury i urządzenie przy nim placu zabaw dla dzieci oraz modernizacja boiska sportowego i budowa windy dla niepełnosprawnych w zespole szkół przy ul. Mirtowej. Jednakże najważniejszym przedsięwzięciem dla Wróblowic jest rozbudowa ulicy Myślenickiej, która rozpocznie się w przyszłym roku, a zostanie zakończona w ciągu dwóch lat (więcej o rozbudowie ul. Myślenickiej).

Oczywiście nie wszystkie problemy zostaną rozwiązane natychmiast – słaba infrastruktura drogowa i kanalizacyjna oraz niewystarczająca oferta komunikacji miejskiej to bolączki obecne na większości krakowskich osiedli. Trzeba jednak pamiętać, że we Wróblowicach bardzo często występuje problem pozostawania własności działek drogowych w prywatnych rękach, co uniemożliwia samorządowi remont takich ulic.

Dyskutowaliśmy też o dofinansowaniach do wymiany pieców węglowych i do zwiększonych kosztów ogrzewania lokali – cieszy duże zainteresowanie tym tematem ze strony mieszkańców i zrozumienie konieczności walki ze smogiem (więcej o problemach ze smogiem w Krakowie). Jestem przekonany, że we Wróblowicach sprawy idą w dobrym kierunku i będę tego pilnować.

Więcej o moich dotychczasowych spotkaniach spotkaniach z mieszkańcami w Krakowa znajduje się w dziale inicjatywy.

Wizyta w Radiu Kraków

W miniony czwartek, 10 kwietnia, gościłem w porannej audycji Radia Kraków. Rozmawialiśmy o zamieszaniu wokół komitetu Kraków 2022 i nadchodzącym referendum lokalnym.

Link do tej i innych audycji Radia Kraków znajdą Państwo w dziale „media”.

650 lat Woli Duchackiej

Wola Duchacka ma już 650 lat. Inauguracja obchodów odbyła się podczas sesji Rady Miasta Krakowa. Odczytany został akt lokacyjny i odśpiewany hymn Woli Duchackiej. We foyer Sali Obrad otwarta została wystawa Wola Duchacka 650 lat, a taniec dworski zaprezentowała para z zespołu Cracovia Danza. Bogusław Kośmider objął 650-lecie Woli Duchackiej honorowym patronatem.

Młodzi będą rządzić

Młodzieżowa Rada Krakowa ma za sobą pierwszą sesję. Odbyła się ona w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa w sobotę 5 kwietnia punktualnie w południe. Młodzi krakowscy radni złożyli ślubowanie oraz wzorem starszej siostry – Rady Miasta Krakowa – wybrali przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Pracami Młodzieżowej Rady Krakowa kierował będzie Michał Foryś z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Jego zastępcami zostali: Anna Hofman oraz Konrad Grybel. Serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę z młodymi rajcami.

Jaka przyszłość Parku Duchackiego?

Rozpoczynają się dzisiaj konsultacje społeczne ws. Parku Duchackiego – zachęcam gorąco wszystkich zainteresowanych do zgłaszania propozycji dotyczących zagospodarowania parku. Więcej na stronie konsultacji: www.dialogspoleczny.krakow.pl

Samorząd tylko w granicach prawa

„Wiele spraw nas bulwersuje, denerwuje, zmusza do krytyki. Tak jest często na spotkaniach z mieszkańcami, którzy mówią o złych sprawach dziejących się wokół nich. Tak jest na indywidualnych spotkaniach i dyżurach, gdzie poruszane są ważne i trudne tematy. I często zadawane jest pytanie – dlaczego dana sprawa nie jest rozwiązywana, dlaczego się nie zmienia, dlaczego interwencje nic nie dają?”

Na te pytania staram się udzielić odpowiedzi w tekście pt. „Samorząd tylko w granicach prawa”.

Czytaj dalej cały artykuł >>

Spotkanie z mieszkańcami Swoszowic

27 marca, w Szkole Podstawowej nr 43, po raz kolejny spotkałem się z mieszkańcami osiedla Swoszowice. Tym razem powodem było zaprezentowanie projektu koncepcyjnego rozbudowy ul. Myślenickiej. Jest to zarazem element trwających konsultacji społecznych w tej sprawie.

Ulica Myślenicka to jedna z głównych dróg przebiegających przez Dzielnicę X Swoszowice. Pełni ona rolę trasy dojazdowej w kierunku centrum Krakowa dla mieszkańców południowych osiedli miasta, a także części podkrakowskich miejscowości. Rozbudowa ul. Myślenickiej kosztować będzie około 28 mln zł. Projekt zakłada m.in. miejscowe uspokojenie ruchu drogowego, budowę chodników, zatok autobusowych i kanalizacji opadowej oraz sanitarnej.

Bardzo cieszy mnie fakt, iż przestrzegany jest ustalony rok temu harmonogram realizacji tej inwestycji. Wiosną 2013 r., podczas mojego poprzedniego spotkania z mieszkańcami Swoszowic, zapowiedziałem, iż zapewnione zostaną środki finansowe na przebudowę tej ulicy i obecnie mogę z satysfakcją stwierdzić, że inwestycja przebiega zgodnie z planem: prace projektowe są na ukończeniu, a prace budowlane rozpoczną się w 2015 roku po zakończeniu procedur administracyjnych.

Dowiedz się więcej o moich dotychczasowych działaniach ws. rozbudowy ul. Myślenickiej – tekst dostępny w dziale inicjatywy

Nowi Honorowi Obywatele Krakowa

26 marca Rada Miasta przyznała tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Ryszardowi Horowitzowi i Leopoldowi Kozłowskiemu. To kolejne takie wyróżnienia nadane w obecnej kadencji Rady Miasta. Więcej o dotychczasowych odznaczeniach znajduje się w dziale inicjatywy.

Okrągły stół – samorządowa udręka czy ekstaza?

Po niemal 2,5 roku zakończył działalność Okrągły Stół Mieszkaniowy. Podsumowuję jego działalność oraz przedstawiam moją ocenę tego sposobu komunikacji na linii samorząd – mieszkańcy.

Więcej w artykule „Okrągły stół – samorządowa udręka czy ekstaza?”

Spotkanie z mieszkańcami Kostrza

20 marca odbyło się kolejne zebranie z cyklu moich osiedlowych spotkań z mieszkańcami krakowskich dzielnic. Tym razem, zgodnie z zapowiedzią udałem się do Kostrza.

Dyskusja dotyczyła stanu lokalnej infrastruktury drogowej, komunikacji miejskiej, odwodnienia, kanalizacji oraz funkcjonowania miejskich programów dofinansowań do wymiany pieców węglowych na piece opalane paliwami ekologicznymi oraz do podwyższonych kosztów ogrzewania lokali.

Spośród przedstawionych przez mieszkańców spraw za priorytetowe należy uznać remont ul. Widłakowej, uruchomienie komunikacji autobusowej do os. Bodzów oraz zmodernizowanie osiedlowego odwodnienia.

Cieszy duża frekwencja (sala Klubu Kultury Kostrze, który na potrzeby spotkania użyczył lokalu, pękała w szwach), merytoryczna dyskusja i dość szerokie zrozumienie miejskich realiów, m.in. faktu, że w walkę ze smogiem musimy włączyć się wszyscy i że od tego nie ma odwrotu. Wszystkim serdecznie dziękuje za przybycie i już zapraszam do kolejnej dyskusji, tym razem we Wróblowicach.

Miasto to nie fabryka, kultura to nie strata, tylko wartość dodana!

W artykule pt. „Miasto to nie fabryka, kultura to nie strata, tylko wartość dodana!” przedstawiam na głośnym ostatnio przykładzie Teatru Variete mój pogląd na finansowanie instytucji kultury przez samorząd.

Szeroko pojęta kultura, instytucje kultury, dobrze prowadzone projekty kulturalne, innowacyjnie przedsięwzięcia kulturalne, kreatywnie prowadzone działania kulturalne to nie jest koszt czy strata – to jest realna wartość dodana. Wartość dodana tak dla lokalnego środowiska, jak i dla całej społeczności Krakowa. Patrząc obiektywnie mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy korzystamy na rozwoju i powstawaniu nowych instytucji kulturalnych. Ma to zauważalny i duży wpływ tak na Kraków, jak i pokazuje duże oddziaływanie naszego miasta na inne ośrodki w naszym kraju.

Czytaj dalej cały artykuł >>

Święto Patrona Krakowa

19 marca obchodzimy święto patrona Krakowa – św. Józefa. Z tej okazji Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa złożyli kwiaty przy pomniku prezydenta Józefa Dietla. O godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej odprawiona została uroczysta msza święta w intencji miasta.

Spotkanie w Kostrzu

Zapraszam jutro, tj. w czwartek 20 marca o godz. 18:00 do Klubu Kultury Kostrze (ul. Dąbrowa 3).

Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie, dofinansowaniach kosztów wymiany pieców węglowych i ogrzewania lokali, komunikacji miejskiej, modernizacji odwodnienia, a także o innych problemach mieszkańców osiedli Kostrze i Bodzów.

Więcej o serii moich spotkań z mieszkańcami różnych rejonów Krakowa w dziale inicjatywy

Miły sercu list od Związku Harcerstwa Polskiego

Harcerstwo to nauka, zabawa, styl życia a przede wszystkim pozytywne kształtowanie osobowości i postaw młodych ludzi. Harcerstwo wspieram zawsze, gdy tylko mogę, a za pamięć serdecznie dziękuję.

Władza dla mieszkańców

O szczegółach budżetu obywatelskiego, wyborze delegatów do Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa, spotkaniach z mieszkańcami krakowskich osiedli oraz o solidarności Krakowa z Ukrainą z Bogusławem Kośmiderem, przewodniczącym Rady Miasta Krakowa rozmawia Małgorzata Kubowicz.

Czytaj dalej cały wywiad >>

List od Stowarzyszenia Passionart

Podziękowania za objęcie Patronatem Honorowym III Krakowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanego przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Podziękowania za udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Polecane na stronie

 • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
 • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
 • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
 • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
 • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
 • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
 • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
 • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
 • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

 • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >