Znowu problem z Parkiem Duchackim

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 r.

Od kilku lat uczestniczę w ratowaniu Parku Duchackiego i znajdującego się w nim dworku. Największą obawą było zabudowanie tego terenu przez prywatnego inwestora. To zagrożenie zostało wykluczone, gdyż na mój wniosek, miasto zamieniło grunty z właścicielami i park jest bezpieczny. Jednak to nie jest koniec problemu.

Zarówno park, jak i dworek wymagają rewitalizacji. Konsekwentnie dążąc do pełnego wykorzystania tych obiektów z przeznaczeniem dla mieszkańców Woli Duchackiej, doprowadziłem do zabezpieczenia w Budżecie Miasta środków finansowych na wykonanie rewitalizacji w wysokości prawie 5 mln zł.

Teraz okazało się, że wbrew wcześniejszym prognozom, na zrewitalizowanie parku i remont dworku potrzeba aż 20 mln zł! Jest to ogromna kwota i, niestety, stawia ona całe zadanie pod znakiem zapytania. Aby poznać szczegóły gigantycznego wzrostu kosztów, wystąpiłem z interpelacją do Prezydenta Krakowa. Gdy otrzymam odpowiedź z przedstawieniem kosztorysu, trzeba będzie wspólnie się zastanowić co dalej z tą sprawą.

Potrzebny jest plan podobny do planu przejęcia Parku Duchackiego w latach 2012/2013, który zrealizowaliśmy z sukcesem. Potrzebny jest plan taki jak w 2014/2015 roku, kiedy znaleźliśmy środki na remont, ale jak widać zdecydowanie za małe. Jesteśmy w stosunkowo dobrej sytuacji, bo park jest bezpieczny, ale potrzeba w tym rejonie zagospodarowania tego rejonu i tego dworku.

Park Duchacki ma wielu przyjaciół i wspólnie znajdziemy rozwiązanie !

Więcej o historii działań w sprawie uratowania Parku Duchackiego znajdą Państwo tutaj >>

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u