Ważne, bo lokalne. Część 5. – Ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły na odcinku Widłakowa-Tyniecka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 r.

sciezka-rowerowa-wzdluz-tynieckiejJako Przewodniczący Rady Miasta Krakowa prowadzę wiele spraw o charakterze ogólnokrakowskim, a także sprawy ważne dla lokalnych, osiedlowych społeczności Zadanie, które dziś przedstawiam Państwu w ramach cyklu „Ważne, bo lokalne”, jest na styku obu tych dziedzin – przecież ścieżkami rowerowymi poruszamy się chętnie po całym Krakowie.

Oto jak się sprawy mają odnośnie bardzo istotnej sprawy dla fanów rowerowych wycieczek – udrożnienia ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły na odcinku Widłakowa/Tyniecka.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie rozpoczął  przygotowania do realizacji zadania pn. „Przebudowa ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły na odcinku: ul. Widłakowa–ul. Tyniecka”. W terminie do 30 października 2016 r. opracowana zostanie koncepcja przebiegu ww. ścieżki rowerowej.

Oczywiście będę zabiegać o wprowadzenie do budżetu Miasta Krakowa zadania obejmującego wykup nieruchomości niezbędnej dla potrzeb realizacji ścieżki rowerowej oraz opracowanie dokumentacji na realizację ww. ścieżki. Planowany termin zakończenia inwestycji to najprawdopodobniej październik 2017 r.

Zapewniam, że monituję działania dotyczące realizacji tej inwestycji.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u