Rewitalizacja Fortu 52 Borek. Obiecałem – realizuję!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 r.

Ten artykuł może zawierać nieaktualne informacje. Zobacz najnowsze informacje o rewitalizacji Fortu 52 „Borek” tutaj.

Kolejna ważna inwestycja, tym razem na Klinach – wielka rewitalizacja Fortu 52 Borek. Docelowo za parę lat będzie tam Dom Kultury i może jeszcze inne ważne miejskie lokalne instytucje.

Rewitalizacja została wyceniona na 16,9 mln zł, dotychczas wydano 2 mln zł, w tym roku z budżetu Gminy jest 2 mln zł, ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa 720 tys zł. Za te pieniądze zostaną w 2017 wykonane roboty ziemne, odtworzenie stropów, odwodnienie, żelbetowe ścianki, posadzki, przyłącza i transformator.

Równolegle staramy się – i został złożony wniosek – o 10,9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Na razie projekt jest na liście rezerwowej, ale ma duże szanse na listę podstawową.

Ogromne podziękowania dla Rady Dzielnicy, szczególnie radnych Tadeusza Murzyna i Maćka Nazimka, dla dyrektor Katarzyny Zapał z Zarządu Budynków Komunalnych i dla Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga. Wielkokrotnie z nimi rozmawiałem, wniosłem stosowną poprawkę i została przyjęta. Obiecaliśmy i zrealizujemy. Na Borku będzie Dom Kultury Kliny!

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u