Przewodniczący wszystkich Mikołajów

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 r.

Mówi się, że przed Świętami każdy z nas staje się na powrót dzieckiem wyczekującym pierwszej gwiazdki i przyjścia św. Mikołaja. Miło, kiedy dorośli zajmujący się na co dzień poważnymi sprawami, nie zapominają o swojej dziecięcej przeszłości i próbują podarować trochę magii dzieciom, również tym, które spędzają czas w szpitalu. Do Szpitala Dziecięcego św. Ludwika zawitał Mikołaj – Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Na trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, 21. grudnia br. o godz.11 małych pacjentów z Oddziału Psychiatrii Dzieci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Był nim Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Spotkanie to było dobrą okazją do wspólnego kolędowania, rozmów, ale przede wszystkim do radości ze spotkania z Mikołajem i prezentów.

Dyrekcja oraz pracownicy szpitala dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie umilić przedświąteczny czas spędzany w szpitalu, miejscu które ciężko kojarzyć z przyjemnościami. Warsztaty, zabawy, projekcje filmów, przedstawienia teatralne, wizyta Mikołaja – to z takimi wydarzeniami Szpital Dziecięcy św. Ludwika chce, aby kojarzył się ten grudniowy czas. W związku z tym szpital chętnie przyjął propozycję odwiedzenia naszych małych pacjentów przez Pana Przewodniczącego. Dzięki przyjaciołom szpitala aktywnie pomagającym w organizacji różnych przedsięwzięć, dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie.

Szanowni Państwo.

Z wielką radością informuję, że jako Św. Mikołaj miałem zaszczyt być na spotkaniu z dziećmi ze Szpitala Dziecięcego Św Ludwika. To było wielkie przeżycie. Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi wypełnić tę trudną, ale bardzo miłą misję. Uśmiech na twarzach dzieci, ich radość to najlepsza nagroda. Mikołaj ma ciężką, ale bardzo wdzięczną pracę. Duch zbliżających się Świąt daje wielką nadzieję i radość. Życzę dzieciom, ich rodzicom oraz całemu personelowi Szpitala Dziecięcego św. Ludwika aby ten świąteczny duch pozostał z nimi przez cały rok.

Wesołych Świąt, Św Mikołaj przyjdzie na pewno do Was za rok
Przewodniczący wszystkich Mikołajów
Bogusław Kośmider

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u