Przewodniczący PO w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 r.

Bogusław Kośmider został wybrany nowym przewodniczącym krakowskiej Platformy obywatelskiej 14 kwietnia 2012 roku na posiedzeniu Rady Powiatu Krakowskiego PO i pełnił tę funkcję do dnia 6 października 2013 roku.

Konieczność wyboru nowego szefa krakowskiej PO zaistniała po opuszczeniu z początkiem marca 2012 roku szeregów partii przez dotychczasowego przewodniczącego jej krakowskich struktur – Łukasza Gibałę. Zgodnie ze statutem jego obowiązki przejął najstarszy wiceprzewodniczący, Wojciech Wojtowicz, który jednak zrezygnował z pełnienia tej funkcji 5 kwietnia na rzecz Bogusława Kośmidera – drugiego w kolejności wieku.

Na zwołanym na 14 kwietnia posiedzeniu Rady Powiatu Krakowskiego PO uzupełniono powstałe w Zarządzie krakowskich struktur partii wakaty oraz zadecydowano, że nie odbędą się przedterminowe wybory, a pełniący dotychczas obowiązki przewodniczącego Bogusław Kośmider zajmie oficjalnie to stanowisko.

Po wyborze nowy przewodniczący poinformował o pierwszych ruchach nowego zarządu – organizacji 26 maja wiosennej konwencji programowej PO oraz powołaniu Krakowskiego Centrum Programowego (czytaj więcej) – „gabinetu cieni”, który ma zająć się przygotowaniem PO do następnych wyborów samorządowych.

Dowiedz się więcej o planach PO na przyszłość z programu „Tematy dnia” krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, w którym Bogusław Kośmider gościł 19 kwietnia – oglądnij materiał na stronie TVP

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u