Park Rzeczny Wilga

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 r.

Pomysł Parku Rzecznego Wilgi powstał w Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów Nowy, u ówczesnego Prezesa Stanisława Sieranta. Potem sprawą zajął się radny dzielnicowy Dzielnicy X Artur Markiewicz. Pan Radny nawet pokusił się o pokazanie wirtualnego przejazdu alejkami wzdłuż przyszłego Parku Rzecznego Wilgi.

Ale naprawdę Park Rzeczny Wilga zaistniał w ubiegłym tygodniu na spotkaniu z mieszkańcami Kurdwanowa, zresztą organizowanym przeze mnie od 8 lat, spotkaniu, na którym dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf pokazał założenia takiego parku.

To trasa wzdłuż Wilgi o długości około 6,4 km. Przyjmując, że potrzeba wykupić pas około 50-100 m szerokości – będziemy musieli wykupić 30-60 ha, potem zainwestować około 20-30 mln zł, w sumie to projekt na 50-80 mln zł, to projekt na lata. Ale to też projekt strategiczny. Dobrze byłoby go zrobić, bo Park Rzeczny Wilga dałby wiele efektów. Na pewno byłby świetnym terenem rekreacyjnym, łączącym Kraków ze Świątnikami, byłby dodatkowym sposobem komunikacji mieszkańców z Krakowem, byłby też świetnym cywilizacyjnym łącznikiem tych obszarów (Swoszowice, Zbydniowice).

Wilga ciągnie się dalej, m.in. do Koźmic Wielkich, z których pochodzi moja rodzina. Będę się starał, aby Park Rzeczny Wilga stał się rzeczywistością. I tak będzie …

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u