Oświadczenie Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 r.

Pragnę przypomnieć jaki był najważniejszy cel podjęcia Uchwały Antysmogowej. Było nim dbanie o środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców naszego województwa. NSA podjął dziś wyrok, który uzasadnił niezgodnością z prawem tak podjętej uchwały Sejmiku.

Dla władz miasta oznacza to przede wszystkim konieczność szukania innych, realnych i skutecznych rozwiązań, prowadzących do poprawy jakości życia w Krakowie. Z pewnością będziemy budować alternatywne rozwiązania i prowadzić aktywne działania na rzecz polepszenia stanu powietrza w naszym mieście.

Chcę jednak zaznaczyć, że wyrok NSA to tylko jedna niewygrana bitwa w wojnie o czyste powietrze. Dlatego jeszcze większego znaczenia, nabiera w świetle dzisiejszego wyroku, sprawa podpisania przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Ustawy Prawo Ochrony Środowiska zwanej potocznie Pakietem Arkita.

Wspólnie w Panem Prezydentem J. Majchrowskim skierujemy na ręce Pana Prezydenta A. Dudy list, w którym będziemy prosić pana Prezydenta o podpisanie tego tak ważnego dla każdego mieszkańca Małopolski i kraju, dokumentu. Wejście w życie założeń Pakietu Arkita da samorządom możliwość przeprowadzenia skutecznych działań antysmogowych.

Wierzymy, że możemy zmienić istniejący stan rzeczy. Powietrze w naszym regionie powinno być czyste. Jesteśmy to winni to przyszłym pokoleniom, jak i nam samym.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim organizacjom pozarządowym, mieszkańcom i urzędnikom, którzy w sposób aktywny uczestniczyli i uczestniczą w działaniach antysmogowych.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u