Okiem Przewodniczącego. 25 lutego 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 r.

Informacje z Rady Miasta Krakowa:

W najbliższą środę tj. 27 lutego br. o godz. 10.00 w Sali obrad RMK odbędzie się LXVIII sesja Rady Miasta Krakowa. Podczas sesji radni zajmą się m.in. uchwaleniem kolejnych planów zagospodarowania przestrzennego; uchwałą dotyczącą podziału Miasta Krakowa na stałe obwody głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Ponadto zajmą się przyjęciem oraz ogłoszeniem jednolitego tekstu uchwały RMK z 23 września 2009 r. w sprawie przyjęcia programu gospodarczego wspierania przedsiębiorczości w zakresie branż chronionych i zanikających.

Jednak najważniejszym punktem sesji będzie dyskusja nad pakietem uchwał związanych z wyborem metod ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami oraz ustaleniem wysokości stawki tej opłaty.

Informacje z Krakowskiej Platformy Obywatelskiej:

Kolejny polityk z Krakowa został ministrem w rządzie premiera Donalda Tuska. Dziś Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski powołał w skład Rady Ministrów na urząd ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Obok zasiadających w rządzie Jarosława Gowina, Mikołaja Budzanowskiego oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, jest to czwarty minister z Krakowa.

Bartłomiej Sienkiewicz objął urząd ministra spraw wewnętrznych za Jacka Cichockiego, który objął dziś oficjalnie fotel szefa kancelarii premiera. Wcześniej z tej funkcji odwołany został Tomasz Arabski, który ma zostać ambasadorem Polski w Madrycie.

Bartłomiej Sienkiewicz, nowy szef MSW jest absolwentem wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80-tych działał w opozycji, m.in. w NZS i organizacji „Wolność i Pokój”. Na początku lat 90-tych Bartłomiej Sienkiewicz był dyrektorem pionów analitycznych Urzędu Ochrony Państwa. Bartłomiej Sienkiewicz jest jednym z założycieli Ośrodka Studiów Wschodnich, dwukrotnie był jego wicedyrektorem, raz przewodniczącym rady tej instytucji. Jako publicysta współpracuje m.in. z Tygodnikiem Powszechnym. Jest członkiem rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i prawnukiem Henryka Sienkiewicza.

Już w najbliższą sobotę tj. 2 marca 2013 r., o godz. 17.00, w sali Kossakowej Hotelu Europejskiego odbędzie się debata pt. „Szklany sufit a może szklana ściana? Kobiety na płaszczyźnie politycznej, społecznej i ekonomicznej”. Debatę poprowadzi: Jarosław Makowski, dyrektor Instytutu Obywatelskiego. Prelegentkami będą: Róża Thun – Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska – Posłanka na Sejm, dr Alicja Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego w Warszawie, Ewa Bielecka – Prezes Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju”

Koło Ekonomiczne i koło Młodych zapraszają członków PO na debatę w sprawie planowanego rozszerzenia strefy płatnego parkowania na terenie Miasta Krakowa. Prezentację tematu przedstawi Wojciech Wojtowicz, przewodniczący Komisji Infrastruktury w Radzie Miasta Krakowa. Prezentacja wraz z debatą odbędzie się dniu 14 marca 2013 roku (czwartek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Biura Regionu Małopolskiego PO RP, ul. Gertrudy 26-29.

Bogusław Kośmider
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa kadencji 2014-2018
2 Koło Gospodarcze PO w Krakowie

«   ·   »

Polecane na stronie

  • Krakowskie Przyspieszenie Mieszkaniowe 2021 [ więcej ]
  • Więcej zadań, więcej pieniędzy – możliwa perspektywa dla samorządów [ więcej ]
  • Podsumowanie akcji PIT za 2020 rok [ więcej ]
  • 25 lat Krakowskiego Holdingu Komunalnego [ więcej ]
  • Rzeczpospolita zdecentralizowana [ więcej ]
  • Rewitalizacja Fortu 52 na Klinach w Dzielnicy X [ więcej ]
  • Forum Przyszłości Dzielnic - jak było i jak może być [ więcej ]
  • Nowy komisariat Policji [ więcej ]
  • Skwer Wolności na Estońskiej - marzenia się spełniają! [ więcej ]

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >