Obietnice są realizowane – Jak będzie wyglądał Dom Kultury Ruczaj

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 r.

Kiedy przed kilku laty walczyłem o wpisanie do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej milionów na Dom Kultury Ruczaj, wiedziałem, że będzie to ważny punkt na mapie Krakowa. Kiedy dziś pokazano wizję tego Domu Kultury – widzę, że będzie to nie tylko ważny punkt, ale i punkt niesłychanie atrakcyjny.

Kiedy przed 4 laty byli u mnie rodzice dzieci chodzących do DK Ruczaj w Parafii na Ruczaju (zresztą też zorganizowanego dzięki zaangażowaniu radnych, rodziców i miejscowego księdza proboszcza), mówiłem o trudnościach i problemach. A jednocześnie szukaliśmy lokalizacji (tu nieoceniona pomoc radnego Stawowego, który zabezpieczył lokalizację w miejscowym planie) i szukaliśmy środków na budowę.

Dzięki dyr. Dziedzicowi, dyr. Olesiak, ale i pomocy Pana Prezydenta Kuliga – środki znaleźliśmy i mogło ruszyć. Nie byłoby tego bez nacisku koleżeństwa radnych VIII Dzielnicy – Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Arka Puszkarza i Uli Twardzik. I wreszcie Pan Prezydent Majchrowski, bez niego byłoby trudno, bo chętnych na zaznaczone na DK Ruczaj pieniądze było wielu, wiele też było w moim okręgu wyborczym zadań – Domów Kultury (Ruczaj, ale i Kliny, Soboniowice, Wróblowice).

Wielu o to walczyło, starało się, rozmawiało. Szanowni Państwo wszyscy wymienieni – to Wasza wielka zasługa, że Dom Kultury Ruczaj jest coraz bliżej !!!

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u