O Parku Rzecznym Drwinka – merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 r.

Przewodniczący Rady, wespół z grupą radnych, zaproponował ochronę ewentualnie zagrożonych terenów przyszłego Parku Rzecznego Drwinka poprzez uchwalenie dwóch lokalnych planów zagospodarowania przestrzennego – Park Drwinka Podedworze i Park Drwinka Bochenka.

O MPZP Drwinka – Tuchowska informacje znajdą Państwo tutaj

Obecnie realizowany jest w w tym rejonie miasta, za ponad 16 mln zł, Park Duchacki. Nie jest więc realne w najbliższym czasie uruchomienie w tym samym rejonie kolejnych dużych pieniędzy na wykupy, takie wykupy muszą nastąpić także w innych rejonach miasta, choćby w przypadku Ruczaju czy Zakrzówka. Dlatego obecnie zabezpieczamy się przystąpieniem do planów ochronnych tych terenów zielonych i w niedalekiej przyszłości stworzymy wieloletni program wykupów i zagospodarowania parków w Krakowie.

Planujemy też przygotowanie, stosowanego już incydentalnie, banku ziemi jako sposobu na pozyskiwanie terenów zielonych. Uchwała w tej sprawie i plan działania też zostanie przygotowany. W ten sposób realizowane będzie zobowiązanie wyborcze dotyczące znacznego zwiększenia terenów zielonych w Krakowie.

Tak jak udało się uratować Park Duchacki, tak też zostanie uratowany Park Drwinka, ale musi to być dobrze, z uwzględnieniem różnych okoliczności, przygotowane. Także z uwzględnieniem różnych okoliczności i oczekiwań musi być przygotowany wieloletni plan pozyskiwania i zagospodarowywania terenów zielonych. Udało się z Parkiem Duchackim, uda się i z Parkiem Rzecznym Drwinka, uda się z kolejnymi terenami zielonymi.

Polecane na stronie

Sprawy PO

  • Platformerski program gospodarczy – inauguracja Forum Gospodarczego Krakowskiej PO [ więcej ]

Najnowsze informacje

Multimedia   ·   Artykuły

Więcej informacji w dziale media >

  • © Bogusław Kośmider 2006-2019
stat4u